"کارگاه آموزشی آقایان همسفر - پنجشنبه مورخ 96/09/16"
پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 18:38 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمدحسین | ( نظرات )


سیزدهمین جلسه از دور سی ام از سری کارگاه های آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان همسفر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "بنیان کنگره 60 "با استادی دیده بان محترم جناب آقای علی خدامی و نگهبانی آقا مهدی و دبیری علی آقا روز پنج شنبه مورخ 96/09/16 رأس ساعت 13 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

دستور جلسه‌این هفته بنیان کنگره 60 هست و دستور جلسه متفاوتی هست که تقریباً می‌شود گفت حال و هوای دیگری نسبت به سایر دستور جلسات دارد.

ما تقریباً برای 50 هفته در سال جلسات آموزشی داریم و کارگاه‌های آموزشی را همین دستور جلسات پوشش می‌دهند. قسمت مهم آموزشی کنگره 60 همین کارگاه‌ها است و اگر از ما بپرسند بزرگ‌ترین اتفاق و رویداد آموزشی در کنگره 60 چیست؟ همین کارگاه‌ها است. هم ازنظر آموزشی و تعداد شرکت‌کننده و هم ازنظر زمان و مباحثی که در آن مطرح می‌شود.

مهم‌ترین بخش آموزشی کنگره 60 همان کارگاه‌های آموزشی هست که شما حضور دارید؛ بنابراین کارگاه‌ها و دستور جلسات را خیلی جدی بگیرید. هیچ دستور جلسه‌ای را یاد نگرفته رد نشویم. هیچ جلسه‌ای را دیر شرکت نکنیم. کنگره شصتی‌ها نسبت به زمان خیلی حساس هستند. آقای مهندس روی زمان تأکید زیادی دارند و همیشه می‌گویند، جایی می‌خواهید بروید زود بروید دیر نروید. اگر بنا باشد که دیر بیاییم، این با آموزش‌های کنگره 60 همخوانی ندارد. پس یاد بگیریم همه جلسات را حضورداشته باشیم.

بنابراین، دستور جلسات خیلی مهم هستند و دستور جلسه بنیان کنگره 60 گویی درخشش خاصی دارد و خیلی متفاوت است. چون هر چی داریم از بنیان کنگره 60 است. ببینیم واقعاً چی شد و این اتفاق از کجا شروع شد و از کجا نشأت گرفت تا رسید به این‌جایی که ما رسیدیم، چگونه رسیدیم؟ چه مراحل و اتفاقاتی افتاد که به اینجا رسیدیم.

همه ما می‌دانیم که مهندس دژاکام اعتیاد داشتند. 4-5 سال نامزد اعتیاد بودند. تقریباً 20 سال مصرف‌کننده بودند. خیلی روش‌ها را امتحان کردند. خودشان محقق بودند. مهندس بودند. روی چشم‌های الکترونیک کار می‌کردند. در ایرانشهر کارخانه داشتند. ایشان متخصص احیای صنایع الکترونیک بودند. در تهران هر وسیله الکترونیکی که خراب می‌شد، می‌گفتند دژاکام را بیاورید آن را درست کند.

خوب یک چنین شخصیتی تمام توان علمی و تحقیقاتی خود را گذاشته بود بر روی این مسئله که چرا در مسئله اعتیاد موفق نمی‌شوند؟ این کنجکاوی علمی، پایه تحقیقاتی شد که با یک نور و کمک الهی در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاد. در سال 75 به ایشان الهام شد و این جرقه تو ذهنشان زده شد که میزان مصرفشان را منظم کنند. بعدازاین که تثبیت کردند، شروع کردند به کاهش دادن و درنهایت قضیه به‌جایی رسید که جدی شد و استادان ایشان گفتند که ادامه بدهند تا رسیدند به مقصد و توانستند برای اولین بار اعتیاد را درمان کنند.

15 آذر 76، دسامبر 1997 این اتفاق افتاد و الآن دستور جلسه بنیان را داریم، اتفاق بزرگی بود، برای اولین بار در تاریخ، بشریت توانست اعتیاد را درمان کند و خیلی رویداد و اتفاق بزرگی بود. از اول بشریت، اعتیاد به مواد مخدر وجود داشت و کسی نتوانسته بود آن را درمان کند. کسی تا آن زمان نتوانسته بود از اعتیاد رها بشود و یا فاصله بگیرد. ما قطع مصرف زیاد داریم ولی باز چسبیده است به اعتیاد. درست است مصرف ندارد ولی در حال و هوای اعتیاد است. ازنظر جسمی به‌هم‌ریخته و در خماری مزمن می‌باشد و این حال و هوای، معتاد همیشه با او هست.

تفکر، تفکر اعتیاد و رفتار، رفتار اعتیاد بود، از این‌ها زیاد بودند؛ اما یکی بیاید اعتیاد را رها و جدا بکند، درمان بشود و هیچ نشانه‌ی دیگری از اعتیاد در او نباشد، این اتفاق نیفتاده بود. آقای مهندس این کار را انجام دادند. سال بعدازآن، نوشته‌های خودشان را در کتاب 60 درجه منتشر کردند. در شهریور سال 78 ساعت 4:30 دقیقه بعدازظهر اولین جلسه کنگره 60 آغاز به کارکرد. دیروز اولین دفتر دبیری خودشان را نشان دادند؛ که جلسه با حضور 8 نفر تشکیل شد و استارت کنگره 60 زده شد.

کم‌کم مقالات علمی، صورت‌مسئله اعتیاد، روش‌های ترک، جزوه سم‌زدایی و سم نزدایی را نوشتند و وادی‌ها را نگارش کردند. مهم‌ترین کاری که مهندس پس از تأسیس انجام دادند، طراحی این کادری است که ما الآن داریم. این چارت سازمانی، این هم در حد و اندازه‌ای که دی اس تی دارد، همین‌قدر منحصربه‌فرد است و نمونه‌اش را ما هیچ کجا نمی‌بینیم. چارت سازمانی کنگره،60 این‌که ما یک ساختاری داشته باشیم، دیده‌بانی نظارت بکند، مرزبانی کارش این باشد. ایجنت کارش این باشد. راهنما و کمک راهنما هم همین‌طور. این سیستم تماماً توسط بنیان کنگره 60 طراحی‌شده است.

واقعاً برای این خروجی داشتن، یک مغز متفکر می‌خواهد؛ که در ادامه وقتی کار درست باشد و بر مبنای حقیقت باشد رو به ارتقاء می‌رود. همه ما داریم می‌بینیم که کنگره 60 چه رشد و ارتقائی دارد، چه رشد کمی و کیفی دارد. همه این‌ها نشانگر این است که کار درست انجام می‌شود. خشت اول را معمار درست گذاشته که این ساختمان مستحکم را دارد و ادامه پیدا می‌کند.

الآن کنگره 60 از 8 نفر رسیده‌اند به بیش از 54 هزار نفر. از یک کلاس در هفته رسیده به بیش از 150 کلاس در هفته. متد دی اس تی الآن دارد به‌عنوان یک روش کاملاً علمی جا می‌افتد. در سی دی آسیب‌شناسی مهندس عنوان می‌کند که در جلسه‌ای که در بهزیستی داشتند، مسئولین اعلام کردند که روش دی اس تی یک متد ملی است و افتخار می‌کنند که این متد وجود دارد و این یک متد و طرح ملی است و مطمئن باشید که یک روز هم جهانی می‌شود.

به‌هرحال این گوشه کوچگی از اتفاقاتی است که افتاده و کاری است که بنیان کنگره 60 انجام داده‌اند.

واقعاً جای تبریک دارد، بنیان کنگره 60 را به تمام اعضاء کنگره 60، هم‌سفر، مسافر، خود جناب مهندس و خانواده محترم ایشان تبریک می‌گویم. واقعاً خداوند نعمتش را بر ما تمام کرد که ما در یک همچون فضائی هستیم، آقای مهندس را از نزدیک دیدیم و می‌بینیم، از آموزش‌های ایشان استفاده می‌کنیم. زندگی‌هایمان متحول شد. هرکسی که وارد کنگره 60 می‌شوند، انسان‌های بسیار خوشبختی هستند. یکجایی صحبتی شد، می‌گفتند بچه‌های کنگره 60، همگی خوب هستند، چرا؟ هرکسی می‌آید در کنگره 60 و حرف کنگره 60 را می‌فهمد، این انسان خوب، فهمیده و دانایی است. هرکسی که می‌فهمد و جذب کنگره 60 می‌شود، مطمئن باشید که انسان بسیار خوب و دانائی است.

ما انسان‌های خوشبخت و سعادتمندی هستیم. این‌قدر که ما در زندگی‌مان دست می‌زنیم، هیچ بشری در زندگی خود به‌اندازه ما دست نمی‌زند. این‌قدر که ما به هم تبریک می گوئیم، این‌قدر که ما باهم سلام و احوالپرسی می‌کنیم، هیچ بشری این‌ها را ندارد. انسان‌ها خیلی تنها هستند، ما چقدر دوست داریم؟ چقدر همکلاسی؟ چقدر شادی داریم؟ چقدر تولد داریم؟ چقدر تبریک می گوئیم؟ چقدر رهایی داریم؟ بهشت خداوند همین‌ها است، چیز عجیب‌وغریبی نیست، این‌ها واقعاً نعمت خداوند است، به خاطر این وصلی که انجام شد. انسان‌هایی که این فاز و حس مشترک را داشتند، دورهم جمع شدند و ما الآن در کنگره 60 هستیم و واقعاً باید با تمام وجودمان تبریک بگوییم و سپاسگزار خداوند باشیم، از اینکه به ما لیاقت و توفیق داده است که در این جمع باشیم و از این سیستم آموزشی استفاده بکنیم، سیستمی که جز سعادت و خوشبختی در آن نیست، سیستمی که جز سلامتی، عزت و هر چیز خوبی که در دنیا است و آدم‌ها به دنبال آن هستند، کنگره 60 به ما می‌دهد و درست و سالمش را هم می‌دهد.

انشا الله که سپاسگزارش باشیم.

در ادامه انتخابات نگهبانی دور سی ویکم برگزار که از بین چهار شرکت‌کننده، هم‌سفر احسان با 23 رأی از مجموع 61 رأی، برای دوره جدید به‌عنوان نگهبان جلسات هم‌سفران، توسط هم‌سفران حاضر در جلسه انتخاب شد و همچنین برابر رسم کنگره، مرزبان جدید، همسفر مهیار توسط پاکت از مرزبان دور قبل، همسفر مهراد تقدیر و تشکر بعمل آورد.


مرزبان کشیک: همسفر مهیار

تهیه و تنظیم: همسفر محمدحسین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سحر همسفر محمد حکیم هیدجی دوشنبه 27 آذر 1396 17:36
با سلام و عرض ادب. تبریک به بزرگترین مرد جهان هستی. تشکرو سپاس فراوان از جناب اقای مهندس. واقعا از خدای خودم سپاسگزارم که این توفیق و لیاقت نصیب من و مسافرم شده که تو کنگره باشیم و اموزش ببینیم. تشکر ویژه از جناب اقای خدامی ایجنت محترم شعبه مون. خداقوت شاد و مانا باشید
سحر همسفر محمد حکیم هیدجی دوشنبه 27 آذر 1396 17:34
با سلام و عرض ادب. تبریک به بزرگترین مرد جهان هستی. تشکرو سپاس فراوان از جناب اقای مهندس. واقعا از خدای خودم سپاسگزارم که این توفیق و لیاقت نصیب من و مسافرم شده که تو کنگره باشیم و اموزش ببینیم. تشکر ویژه از جناب اقای خدامی ایجنت محترم شعبه مون. خداقوت شاد و مانا باشید
همسفر سمانه لژیون خانم آنی کماندار جمعه 17 آذر 1396 01:13
سلام و عرض ادب خدمت دیده بان محترم آقای خدامی و سپاس بیکران بسیار تا بسیار عالی و پرمحتوا بیان فرمودید؛ و قطعا بنیان کنگره آقای مهندس دژاکام در ایثار و عشق یگانه زمانه خویش هستند؛ از فضل خداوند سلامتی و موفقیت روز افزون برایتان خواهانم و ان شالله خداوند به زندگی شما و حرکت الهی تان اجر ایزدی عطا نماید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: