ادای دِین ؛ مصاحبه با خدمت‌گزار نشریات کنگره
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 07:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرسام | ( نظرات )

«من وقتی در شرایط روحی بسیار بد قرار دارم ، خدمت کردن را شروع می‌کنم ؛ در مدت‌زمان بسیار کوتاهی تغییر را در خودم حس می‌کنم و شرایط روحی ، حال خوش و انرژی بسیار خوبی به دست می‌آورم .»

 سؤال : ضمن عرض سلام لطفاً خودتان را معرفی نمایید .

سلام دوستان ساوالان هستم ، یک مسافر ؛ با بیش از 9 سال تخریب وارد کنگره شدم ، آخرین آنتی ایکس مصرفی الکل ، THC و LSD در حال حاضر 12 ماه است که در حال سفر کردن هستم با روش DST با داروی شفابخش OT باراهنمایی راهنمای محترم آقای سیروس حسین زاده ، ورزش در کنگره تنیس روی میز و شنا در حال حاضر TDS:0.4 cc .

 

سؤال : لطفاً از نحوه آشنایی خود با کنگره برایمان بگویید .

محل سکونت بنده در انتهای کوچه صدری بود و من بارها تردد افراد را در مقابل کنگره دیده بودم و در زمان اوج مصرف من اصلاً توجهی به این ترددها و کنگره نداشتم و اصلاً به درمان خودم از وابستگی به مواد مخدر فکر نمی‌کردم و برایم هم مهم نبود ، تا زمانی که یک روز تصمیم گرفتم مصرف مواد مخدر خود را ترک کنم و ضمن مراجعه به کنگره و انجام مشاوره دوره درمان خودم را آغاز نمودم و در کنگره بود که با واژه «درمان» اعتیاد آشنا شدم.

 

سؤال : لطفاً از نحوه شروع به مصرف مواد مخدر و نوع ماده غالب مصرفی خود برایمان بگویید .

من در سن چهارده‌سالگی به دلیل آشنایی با دوستان ناباب و افراد مصرف‌کننده که از خودم بزرگ‌تر بودند با مواد مخدر آشنا شدم و در اوایل به‌صورت تفریحی و برای کسب هیجان بیشتر شروع به مصرف مواد کردم و به‌مرورزمان و امتحان انواع و اقسام مواد مخدر گوناگون به‌تدریج به مصرف مشروبات الکلی و حشیش و گل معتاد شدم .

 

سؤال : برایمان بگویید در حال حاضر در کجا مشغول به خدمت هستید و درباره جایگاه خدمتی خود کمی توضیح بدهید .

من در ابتدا خدمت خود را در مرزبانی و با انجام کارهای معمولی و کوچک شروع کردم و در نظافت و کارهای مختلفی که وجود داشت خدمت می‌کردم و پس‌ازآن به خدمت در آبدارخانه مشغول شدم به‌تدریج و به‌مرورزمان با بهتر شدن شرایط روحی و جسمی در قسمت نشریات کنگره 60 و در بخش رایت سی‌دی‌های آموزشی مشغول به خدمت شدم ؛ من در نشریات با نوشتن نام سی‌دی‌ها بروی سی دی آغاز کردم و در حال حاضر به رایت و انتشار سی‌دی‌های آموزشی و توزیع کل سی‌دی‌های مجموعه کنگره 60 مشغول هستم .

 

سؤال : خدمت کردن چه تأثیری بروی حال و روحیه شما داشته است و به‌عنوان یک سفر اولی که در انتهای سفر خود هستید چه انرژی از خدمت کردن به دست می‌آورید ؟

قبل از شروع خدمت در کنگره فکر می‌کردم که انجام خدمت و ارتباط آن باحال خوش ، شعاری بیش نیست و باور نداشتم که خدمت کردن می‌تواند باعث ایجاد حال خوش در من شود ؛ درواقع من درک کامل و درستی از بحث خدمت کردن در کنگره نداشتم تا اینکه به خدمت کردن در کنگره شروع کردم در ابتدا و اولین نتیجه‌ای که از خدمت کردن به دست آوردم حس مسئولیت‌پذیری و به‌موقع آمدن و رفتن بود که در من ایجاد گردید یعنی خصوصیاتی که قبلاً و در زمان مصرف مواد مخدر ازدست‌داده بودم و به هیچ نظم  انضباطی پایبند نبودم ولی کم‌کم و با انجام خدمت این خصوصیات در من شکل گرفت .

به‌تدریج از انجام خدمت خود انرژی کسب کردم چراکه متوجه شدم یک وظیفه مفید و مؤثری را در یک چرخه بزرگ ، خوب و مثبت به انجام می‌رسانم و اینکه خدمت کردن در کنگره بدون چشمداشت و دریافت مادی است خودش تأثیر بسیار زیادی بروی دریافت انرژی می‌گذارد . من با انجام خدمت در کنگره حال روحی خوبی به دست آوردم و نظرم درباره خدمت کردن عوض شد و در کنار آن تجربیات و آموزش‌های مختلفی را هم‌کسب کردم مثلاً در حین خدمت کردن یاد گرفتم اظهارنظر کردن در هر موقعیتی لازم نیست و در بسیاری از موارد نباید اظهارنظر کرد ؛ دیگر اینکه باید به کار خودم مشغول و سرگرم باشم و در کار دیگران دخالت نکنم و برای انجام کارهایم باید چارچوب داشته باشم .

من وقتی در شرایط روحی بسیار بد قرار دارم ، خدمت کردن را شروع می‌کنم ؛ در مدت‌زمان بسیار کوتاهی تغییر را در خودم حس می‌کنم و شرایط روحی ، حال خوش و انرژی بسیار خوبی به دست می‌آورم .

 

سؤال : فکر می‌کنید خدمتی که در مورد انتشار و توزیع سی‌دی‌های آموزشی در نشریات کنگره انجام می‌دهید چه تأثیری در درمان سایر افراد و خدمت کردن شما به آن‌ها دارد ؟ تأثیر این کار در مورد خودتان چیست ؟

سیستم کنگره 60 یک چرخه بسیار بزرگ است که در آن هر فردی گوشه‌ای از کار را بر عهده می‌گیرد ؛ وقتی‌که من وارد کنگره شدم و دوره درمان را شروع کردم ، افراد زیادی برای طی شدن پروسه درمانی به من خدمت کردند و شرایط را برای من مهیا نمودند ؛ یکی از جملات معروف موردعلاقه من در کنگره این است که به ما یاد می‌دهند که «بازیگر باشیم نه تماشاچی» ! من وقتی به این جمله فکر می‌کنم دقیقاً متوجه می‌شوم بهتر این است که من خودم را درگیر چرخه کنگره کنم تا اینکه در گوشه‌ای بنشینم و نگاه کنم ، چراکه بعد از مدت کمی عضوی از این چرخه بزرگ می‌شوم و خدمت کردن در این چرخه هم تأثیر مثبتی بروی خود فرد می‌گذارد و هم اینکه با کسب انرژی بیشتر و دریافت آموزش و تجربه روند درمانی بهتری را طی می‌کنم و دیگر اینکه می‌توانم تأثیر بسیار کوچکی درروند درمانی سایرین داشته باشم و این خودش بسیار انرژی‌بخش و امیدوارکننده است .

 

سؤال : تاریکی‌هایی را که در زمان مصرف مواد مخدر تجربه کرده‌اید را باتجربه‌های خود در کنگره و خدمت کردن برایمان مقایسه نمایید .

مصرف مواد مخدر ضد ارزش‌ها را به‌تدریج و ذره‌ذره به انسان تزریق می‌کند ، من امروز که از مصرف مواد مخدر و تاریکی‌های آن دوران فاصله گرفته‌ام با تعجب از خودم سؤال می‌کنم که چگونه آن کارها را انجام می‌دادم ؟! کارهایی که نه شایسته شخصیت من بود و نه اینکه در محدوده خطوط قرمز من قرار داشتند . وقتی تجربه‌های دوران مصرف مواد مخدر خود را مرور می‌کنم گویی این من نبوده‌ام و شخص دیگری بوده که آن تجربه‌ها ، رفتارهای ظالمانه و ضد ارزشی و تاریک را از طرف من اجرا کرده است ! در ابتدا شاید انسان از انجام ضد ارزش‌ها و تجربه تاریکی‌ها و مصرف مواد مخدر انرژی به دست بیاورد و لذت را تجربه کند ولی بعد از مدت کمی ناراحتی‌ها ، حال خرابی‌ها و هزاران مشکلات روحی و روانی و جسمی به سراغ انسان می‌آیند و بدتر اینکه انسان متوجه نمی‌شود که در چه زمانی و تا چه عمقی به این تاریکی‌ها و ضد ارزش‌ها فرورفته می‌رود و زمانی چشم‌باز می‌کند و می‌بیند که به‌طور کامل در درون ضد ارزش‌ها و  تاریکی‌ها به دام افتاده است و همه این‌ها قسمتی از وجود وزندگی او شده‌اند .

با آمدن به کنگره و تمرین انجام کارهای خوب و خدمت‌های کوچک و برقراری ارتباط با انسان‌های دارای انرژی مثبت و حال خوش و گوش دادن و بیان صحبت‌های مثبت و انجام تفکر مثبت ؛ تاریکی‌ها و ضد ارزش‌ها به‌تدریج و ذره‌ذره جایگزین شدند و همان‌طوری که با مصرف مواد مخدر متوجه فرورفتن خودم در تاریکی‌ها و ضد ارزش‌ها نشدم با آمدن به کنگره هم بدون آنکه بدانم به‌تدریج به سمت ارزش‌ها و روشنایی‌ها سوق داده شدم من وقتی خودم را با قبل از ورودم به کنگره مقایسه می‌کنم متوجه می‌شوم که شخصیت من به‌کلی تغییر کرده ، کارهای روزانه ، صحبت‌ها ، لباس پوشیدن ، علاقه‌هایم و به‌طورکلی همه‌چیز مربوط به من تغییر کرده و جالب اینکه همه این اتفاقات خوب با آمدن به کنگره برایم رخ‌داده است .

 

 سؤال : خدمت خود را انتشارات کنگره ، در چند کلمه کوتاه توصیف نمایید .

ادای دِین

 

سؤال : یک آرزو و حرف آخر ؟

امیدوارم روزی فرابرسد که هر ایرانی بتواند از آموزش‌های کنگره 60 بهره‌مند شود و در انتها از دوستان خدمت گذار وبلاگ آکادمی تشکر می‌کنم ، از راهنمای خوب و عزیزم تشکر می‌کنم ، از خدمت گذاران نشریات کنگره تشکر می‌کنم ، در پایان هم از جناب مهندس ، استاد امین و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم .


مصاحبه ، تهیه و تنظیم : مسافر مهرسام (لژیون آقای امیر مؤذنی)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه، اخبار داخلی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی صادقی رهجوی آقای سیروس حسین زاده آکادمی چهارشنبه 22 شهریور 1396 12:07
سلام
مسافر مهرسام خداقوت
مسافر ساوالان عزیز آنکه باید بداند می داند و مانند شما ، ریسمان خدمت را محکم می چسبد . درود بی پایان بر شما
با آرزوی توفیقات الهی
علی دوشنبه 20 شهریور 1396 12:37
تشکر از مهرسام عزیز و خدا قوت به تمامی خدمت گذاران کنگره 60، ساوالان یکی از خدمت گذاران با محبت و مؤدب و فعالل کنگره هست و آرزوی رهاییش را دارم
مسافر امید دوشنبه 20 شهریور 1396 08:08
با تشکر از مهرسام عزیز و همچنین عرض تبریک و خداقوت به ساولان امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشند
محمد.ک یکشنبه 19 شهریور 1396 18:03
مهرسام جان بسیار عالی بود خداقوت
یکشنبه 19 شهریور 1396 18:02
ساوالان یکی از خدمت گذاران با عشق در نمایندگی آکادمی هستن، امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت بیشترش باشیم
سیروس حسین زاده یکشنبه 19 شهریور 1396 16:01
خدا قوت به تمام خدمتگذاران و با آرزوی رهایی ساوالان عزیز.
حامد یکشنبه 19 شهریور 1396 11:22
سلام و خدا قوت به مهرسام عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات