محبت بی پایان ؛ مصاحبه با خدمت گذار واحد OT نمایندگی آکادمی
شنبه 11 شهریور 1396 ساعت 11:28 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهرسام | ( نظرات )


به بهانه مصاحبه و گفتگو با خدمت گذار واحد OT نمایندگی آکادمی بخشی از گفته های جناب مهندس در مورد شربت تریاک یا OT را با هم مرور می کنیم . 

جناب مهندس می فرمایند : « شربت تریاک هم برای ما مقدس است و باید حریم آن را حفظ نماییم.سعی کنیم این دارو را زیادتر از برنامه مصرف نکنیم ، آن را به کس دیگر ندهیم ، آن را ذخیره نکنیم و در امورات آن فساد نکنیم.باید به این دارو به‌عنوان ماده‌ای مقدس نگاه کنیم و اگر حرمت این دارو را حفظ نکنیم در آینده به‌مانند یک  ماده‌ی مخدر مثل هروئین تلقی خواهد شد.تریاک و شربت تریاک حال همه‌ی ما را خوب کرد و این پروتکل دست همه‌ی شما امانت است و باید عین آن برنامه بدهید و حرکت کنید؛ رجویان و مسافران کنگره در دست راهنماها امانت هستند و باید تلاش کنید این امانت‌ها را خیلی خوب به صاحبش بازگردانید


متن مصاحبه با مسافر میثم خدمت گذار واحد OT نمایندگی آکادمی 


سؤال : ضمن عرض سلام ، لطفاً خودتان را معرفی نمایید .

سلام دوستان میثم هستم ، مسافر . با ده سال تخریب وارد کنگره شدم ، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک ، شیشه و قرص ؛ یازده ماه سفر کردم با روش DST با داروی شفابخش OT باراهنمایی راهنمای عزیزم آقای سعید تاری مرادی در حال حاضر یک سال و هفت ماه است که آزاد و رها هستم .

سؤال : از نحوه آشنایی خودتان با کنگره بگویید .

یکی از دوستان من در گروه ورزشی فوتبال کنگره فعالیت می‌کرد ، وقتی در مورد فوتبال باهم گفتگو می‌کردیم در خلال صحبت‌ها با کنگره آشنا شدم و متوجه شدم در کنگره افرادی که قبلاً مصرف‌کننده بوده‌اند بعد از درمان شدن در گروه ورزشی ثبت‌نام کرده‌اند و در کل ایران مثل گروه هنرمندان در تمام ایران بازی دوستانه برگزار می‌کنند . همچنین متوجه شدم در کنگره با هر نوع مصرفی و هر مقداری از مصرف می‌تواند برای درمان خود اقدام کند و به این صورت بود که با کنگره آشنا شدم و در شعبه آکادمی ثبت‌نام کردم .

سؤال : برایمان بگویی که چطور شد به یک مصرف‌کننده مواد مخدر تبدیل شدید ؟

حدود سال 1384 بود که با یکی از دوستانم به مسافرت رفته بودیم در آن مسافرت بود که احساس کردم دوستم حال خاصی دارد و بیش‌ازحد معمول انرژی دارد ؛ وقتی علت را از او جویا شدم برایم توضیح داد که در کنار دریا آن سیگاری که کشیدم ، سیگار نبود ، ماده خاصی به نام حشیش را با توتون سیگار قاطی مینم و وقتی مصرف می‌کنم سرم داغ می‌شود و حال خوبی ایجاد می‌کند و همان‌جا بود که برایم یک سیگاری پیچید و من هم مصرف کردم و حال خاصی برایم ایجاد شد و من از آن حال خوشم آمد . فردای آن روز سردی خاصی به سراغ من آمد و به توصیه دوستم برای رفع سردرد مقدار کمتری از همان ماده را مجدداً مصرف کردم و این روند به‌صورت مداوم و صعودی برای من ادامه پیدا کرد .

در تهران هم همان دوستم را در حال مصرف تریاک مشاهده کردم و برایم توضیح داد که این ماده آن‌قدر تو را داغ می‌کند که به‌راحتی می‌توانی چندین کیلومتر پیاده‌روی کنی و خسته هم نشوی ! و برایم این ماده هم جلب‌توجه کرد و به این صورت شد که من به‌تدریج به یک مصرف‌کننده تبدیل شدم .

سؤال : مواد مخدر غالب مصرفی شما چه بود ؟ این مواد مخدر شمارا در چه تاریکی‌هایی فروبرد ؟

من در مقطعی از مصرف مواد مخدر تریاک و شیشه را باهم مصرف می‌کردم . در اوایل مصرف شیشه احساس خیلی خوبی داشتم و فکر می‌کردم مصرف شیشه برایم بسیار خوب بوده وزندگی من را متحول کرده است چون با مصرف شیشه مدت‌زمان زیادی را کار می‌کردم و فعالیت بسیار بالایی داشتم ولی در آن زمان از تخریب عمیق و وحشتناک آن بی‌خبر بودم و متوجه نمی‌شدم . در اوایل مصرف شیشه وقتی ساعت 5 بعدازظهر از محل کارم مرخص می‌شدم آن‌قدر انرژی در خودم احساس می‌کردم که در خیابان با موتورسیکلتم مسافرکشی می‌کردم و تا ساعت 12 شب این کار را ادامه می‌دادم بعدازآن به کارگاه دوستم می‌رفتم و تا صبح در آنجا هم شیشه مصرف می‌کردم و هم اینکه برای دوستم کار می‌کردم  و خیاطی می‌کردم و در خیال خام خودم فکر می‌کردم ماده‌ای جادوی یافته‌ام که اعتیاد ندارد و من می‌توانم در کنار مصرف تریاک آن را مصرف کنم و خماری تریاک را هم احساس نکنم و چند برابر یک انسان معمولی هم کارکنم .

به دو ماه نکشید که سه تا کاری را که شرح دادم را از دست دادم ؛ در خانه نشسته بودم و مواد مصرف می‌کردم و حالت‌های دیوانه‌واری به من دست می‌داد ، من در این دوران براثر تخریب‌های مصرف بر سر کوچک‌ترین مسائل به مادرم توهین می‌کردم . من در این دوران بدترین تاریکی‌ها را تجربه کردم ؛ من پدر نداشتم و احترام مادر قبل از مصرف خیلی برایم مهم بود ولی در دوران تاریکی‌های مصرف ، درب قابلمه یا هر چیزی که به دستم می‌آمد پرت می‌کردم ، بی‌ادبانه صحبت می‌کردم ، شیشه می‌شکستم ، با سر شیشه می‌شکستم ، توهین می‌کردم و فکر می‌کنم این بدترین تاریکی‌هایی بود که من تجربه کردم .

سؤال : برایمان توضیح بدهید که چه زمانی باور درمان در شما شکل گرفت ؟

من تا دو ماه اول که به کنگره می‌آمدم زیاد اعتقادی به درمان نداشتم ! چراکه با مصرف شربت OT بازهم حال نشئگی را تجربه می‌کردم و اعتقاد داشتم درمان وقتی صورت می‌گیرد که دیگر این حال را تجربه نکنم و به‌صورت آنی درمان شوم و بتوانم سرکار بروم و ... در جواب همه این مطالب فقط یک جواب در کنگره می‌شنیدم : « بیا کنگره تا خوب شوی »

من با خودم فکر کردم برای درمان شدم راه‌های زیادی را قبلاً رفته‌ام و روش‌های زیادی را هم تجربه کردم حال بگذار این روش را هم انجام بدهم و کم‌کم آمدن و رفتن‌هایم به کنگره منظم شد و راهنمایم به من گفت که خدمت کردن را از همین‌الان شروع کن و من در پنج ماه اول سفر اول بودم که روزهای چهارشنبه در جلسات عمومی شرکت می‌کردم و خدمت انجام می‌دادم و به افرادی که رهایی خود را از دست مهندس دریافت می‌کردند و انرژی که در چهره آن‌ها قابل‌مشاهده بود و حال خوبی که داشتند غبطه می‌خوردم و در درونم باوری ایجاد شد که من هم می‌توانم مثل این افراد درمان شوم . من با افرادی که رهایی خود را به دست می‌آوردند صحبت می‌کردم و شرایط خودم را برایشان توضیح می‌دادم و از تجربه‌های آن‌ها استفاده می‌کردم و این انرژی و انگیزه زیادی در راستای درمان شدن برایم ایجاد می‌کرد . برای من روزی که در کنگره خدمت می‌کردم با دیگر روزها حتی روزهایی که به‌صورت معمولی به کنگره می‌آمدم فرق داشتم و انرژی و حال بسیار خوبی را تجربه می‌کردم .

سؤال : برایمان بگویید که در حال حاضر در چه قسمتی از کنگره در حال خدمت کردن هستید ؟ و در مورد آن برایمان توضیح بدهید .

من در بخش OT نمایندگی آکادمی در حال خدمت کردن هستم و مبصر یکی از کلینیک‌های OT هم هستم .

من در سفر اول در پله BID:0.3 cc بودم و به خدمت بچه‌هایی که در OT فعالیت می‌کردند واقعاً غبطه می‌خوردم . بچه‌های OT همواره خیلی شادبودند ، با خنده و گشاده‌رویی پاسخ مراجعین خود را می‌دادند ، شوخی می‌کردند ، انرژی خاصی داشتند و همین سبب شد من به خدمت کردن در کنار آن‌ها علاقه‌مند شوم ولی مرا برای خدمت در این بخش قبول نمی‌کرد چراکه باید سفر اولم را به اتمام می‌رساندم . روزی این مطلب را باراهنمایم درمیان گذاشتم و ایشان به من گفتند که اگر واقعاً تشنه خدمت کردن در OT باشی و خواسته واقعی‌ات باشد حتماً به آن خواهی رسید . و چون خدمت کردن خواسته واقعی من بود آن‌قدر در مقابل OT ایستادم و خودم را نشان دادم تا درنهایت آقای حسن فراهانی با خدمت من در قسمت OT آکادمی موافقت کردند و من ده روز بود که به سفر دوم واردشده بودم که توانستم در قسمت OT آکادمی خدمت گذار شوم . در ابتدا به دلیل تازه‌کار بودن من اشتباهات فراوانی در جایگاه خدمتی خود مرتکب شدم  ولی مسئولان من در OT با من با عشق و محبت رفتار می‌کردند

خدمت در قسمت OT انرژی خاصی به من می‌دهد ؛ در هفته ما دو روز ساعت 7 صبح باید در محل خدمت خود حاضر شویم و تا 9 شب هم هستیم و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هم از 9 صبح می‌آییم . من واقعاً جایگاه خدمت در OT را دوست دارم چراکه واقعاً جایگاه خوبی است و از انرژی زیادی برخوردار است . در این جایگاه با بچه‌های سفر اولی و تازه واردین در ارتباط هستی و من از این مسئله که می‌توانم به آن‌ها خدمت و کمک کوچکی ارائه بدهم انرژی بسیار زیادی کسب می‌کنم .

سؤال : خدمت در OT را برایمان در یک کلمه یا یک جمله کوتاه توصیف بفرمایید .

محبت بی‌پایان

سؤال : و اما حرف آخرتان ؟

از دوستان خدمت گذار وبلاگ آکادمی تشکر می‌کنم ، از راهنمای خوب و عزیزم تشکر می‌کنم چراکه خدمت کردن به شکل واقعی را من از راهنمای خودم یاد گرفتم و ایشان به من آموزش دادند که از خدمت کردنم هیچ‌گونه توقعی نداشته باشم ؛ از خدمت گذاران OT تشکر می‌کنم ، در پایان هم از جناب مهندس ، استاد امین و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم .

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه، اخبار داخلی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حامد چهارشنبه 15 شهریور 1396 21:06
سلام و خسته نباشید و خداقوت به مهرسام عزیز که این مصاحبه رو با آقا میثم فراهم کردند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات