کارگاه آموزشی آقایان مسافر روز شنبه 1396/05/07
شنبه 7 مرداد 1396 ساعت 21:57 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد کیانی | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره شصت‌ و پنجم از سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60  ویژه آقایان مسافر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می کنم؟ مقاله نویسیبا استادیکمک راهنمای محترم آقای مهدی پارسا و نگهبانی آقای حامد ادریسی و دبیری آقای علی فکری در روز شنبه مورخ96/05/07 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.سخنان استاد :

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر، بسیار خوشحالم که در خدمتتان هستم. امروز علاوه بر روال عادی جلسه، اگر سوالی در رابطه با سایت کنگره60، نحوه استفاده، پیدا کردن مطالب یا درباره ساختار سایت یا وبلاگ دارید می توانید به صورت مکتوب مطرحنمایید تا بنده پاسخ شما را بدهم.

سایت کنگره60 در دو بخش فارسی و انگلیسی از سال 1382 شروع به فعالیت نمود و بتدریج شروع به پیشرفت کرد در آن زمان جناب مهندس تشخیص دادند که سایت لازمه کار کنگره60 می باشد و می بایست در کنار کاری که در شعبه های کنگره برای درمان اعتیاد انجام می دهیم وبسایتی هم وجود داشته باشد. درواقع سایت کنگره 60 بزرگترین شعبه ی کنگره می باشد که هیچ زمان تعطیل نیست و هر زمان که اراده کنید با روشن کردن کامپیوتر یا به لطف گوشی های هوشمند می توانید از مطالب آن در هر ساعت از شبانه روز استفاده کنید. در عین حال سایت کنگره جهانی می باشد، مرزی ندارد و درهر نقطه از دنیا می توانند با مراجعه به سایت از مطالب آن استفاده نمود. اگر این روند رو به رشد به همین منوال ادامه پیدا کند فکر می کنم برای درمان اعتیاد ، در آینده بسیار نزدیک می توان به راحتی متد درمانی DST را در کشورهای دیگر هم اجرا کرد ؛ مضاف بر اینکه هم اکنون روش DST برای درمان وابستگی به دخانیات بوسیله آدامس نیکوتین در برخی از کشورها ، در حال اجرا می باشد.

اگر بخواهیم درباره ساختار سایت کنگره60 صحبت کنیم که مسؤلیت با کیست؟ یا چه کسانی در آن مشغول به فعالیت هستند؟ باید گفت که مسئول مستقیم سایت کنگره60 جناب مهندس دژاکام می باشند، همچنین سرپرست سایت همسفر محترم آقای شهروز آذرپور و در بخش انگلیسی آقای احسان رنجبر و دیگر دوستان مثل آقای امیرحسین احمدی مشغول به کار هستند و در بخش فارسی شخص بنده(مهدی پارسا) و آقای آذرپور و چند نفر دیگر از دوستان در حال خدمت می باشیم.

به طور کلی سایت ، مدیریت تولید علم کنگره در فضای مجازی را بر عهده دارد، این بدان معنی است که خدمتگذاران سایت می بایست مطالب حدود چهل و پنج شعبه کنگره که از طریق یک نام کاربری برای سایت ارسال می شود را مدیریت نماید و اینکه کدام مطلب از کدام نمایندگی مورد استفاده قرار گیرد و برقرای تعادل بین مطالب، رعایت حق شعب همگی بر عهده سایت می باشد. نکته جالب این است که طبق آماری که در سال گذشته و سال جاری استخراج نموده ایم؛ 60درصد مطالب سایت را 45 شعبه کنگره تولید کرده اند و مابقی که 40درصد می باشد را خود سایت تولید نموده، نکته دیگر که شاید کسی به آن توجه نکرده باشد در کنگره زمانی که شعب باز می شوند و شروع به فعالیت می کنند مرزبان، راهنما، کمک راهنما و دیگران سر کارشان می آیند کارشان را انجام می دهند و شب هم به منزل می روند ولی عزیزانی که در سایت خدمت می کنند تعطیلاتی ندارند و در منزل هم در حال کار هستند، فرقی ندارد عید نوروز یا تعطیلات تابستانی و یا هر تعطیلی، همیشه و همیشه خدمتگذاران وبسایت و وبلاگ در حال فعالیت می باشند، در همین رابطه وظیفه خودم می دانم اولا تبریک بگویم به تمامی کسانی که در حوزه سایت و وبلاگ فعالبت دارند دوما یک خدا قوت جانانه به ایشان بگویم چون واقعا کارشان سخت است و هیچ موقع دیده نمی شوند، همیشه در حال فعالیت و خدمت هستند ولی کسی آنها را نمی بیند و البته لذت خدمتشان در همین دیده نشدن است.

مطلب دیگر در مورد مقاله نویسی می باشد که ادامه این دستور جلسه می باشد، زمانی که شخص بنده مصرف کننده بودم تمامی روشهای ترک اعتیاد را امتحان کردم ولی به نتیجه نرسیدم تا اینکه یکی از آشنایان، کنگره را به من معرفی کرد. من فکر می کردم کنگره هم مثل دیگر روشها تاثیری ندارد ولی به طور اتفاقی وارد سایت شدم و شروع به خواندن مطالب کردم. این برای من جالب بود که مطالب، احساس یک فرد مصرف کننده را به من می رساند و مشخص بود نویسنده مطلب تمام مسائل و مشکلاتی را که من در زمان مصرف داشتم را درک کرده است! در آن زمان بود که به کنگره آمدم و شروع به سفر کردم؛ متاسفانه نام نویسنده آن مطلب را به یاد نمی آورم ولی هر کجا که هست خدا خیرش دهد چون باعث شد که من به این سیستم وصل شوم و به درمان برسم. حال هر کدام از ما می توانیم یک نفر مثل آن فرد باشیم. هر مصرف کننده دنیایی از تجربه است و اگر شروع به نوشتن کند می تواند این دنیا از تجربه را در اختیار دیگران قرار دهد، قرار نیست یک رمان نوشته شود ما می توانیم تجربه های زمان مصرف و تاریکی ها، تجربه های حین سفر، زمان رهایی و همچنین تجربه از خدت در جایگاههای مختلف کنگره را در قالب احساس و کلماتی که آن لحظه به ذهنمان می آید ؛ بنویسیم.

جلسه با پرسش اعضاء ادامه پیدا کرد:

سوال : آیا نوشتن از تجربه هایمان، برای دیگران مفید است؟

پاسخ : بله، قطعا مفید است و هدف ما همین است که از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.


سوال : آیا نوشته ها باید، مهندسی شده و کامل باید باشد یا به صورت دلنوشته می توان ارائه داد؟

پاسخ : شما هر طور که راحت هستید می توانید بنویسید و حستان هر گونه هست همان را منتقل کنید و اگر در شعبه آکادمی هستید نوشته خودتان را به شخص بنده تحویل دهید، مطمئن باشید هم در وبلاگ هم در سایت از آن استفاده می شود.


سوال : اسامی وبلاگ نویسان را در کجا می توانیم مشاهده کنیم؟

پاسخ : اسامی وبلاگ نویسان در کنار صفحه سمت چپ موجود می باشد.


سوال : چگونه می توان در نمایندگی آکادمی وبلاگ نویس شد و خدمت کرد؟

پاسخ : برای این کار در شعبه آکادمی می توانید به شخص بنده مراجعه کنید و پس از آموزش کارتان را شروع کنید.


سوال : نحوه ارائه مطلب و مقاله چگونه می باشد؟

پاسخ : شما می توانید نوشته را به صورت دست نویس یا تایپ شده یا هر طور دیگر به شخص بنده ارائه دهید.( بنده از شروع جلسات تا پایان وقت در شعبه آکادمی هستم همچنین روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 7:30صبح تا پایان وقت کاری در شعبه آکادمی حضور دارم )


سوال : چگونه می توانیم در کانال تلگرام و اینستاگرام کنگره عضو شویم؟

پاسخ : در مورد کانال تلگرام، صحبتهای روز چهارشنبه جناب مهندس که به صورت مستقیم از سایت کنگره60 پخش می شود و بلافاصله فایل صوتی آن در تلگرام کنگره در دسترس همگی قرار می گیرد. صفحه اینستاگرام کنگره60 روزهای چهارشنبه صحبتهای جناب مهندس یا آقای امین دژاکام را پخش می کند، برای عضو شدن در این دو کانال اطلاع رسانی می توانید از آدرس تایپ شده درتابلو اعلانات شعبه استفاده کنید.

آدرس سایت کنگره 60 : http://congress60.org/FaIR

آدرس کانال تلگرام کنگره 60 : https://telegram.me/congress60

آدرس اینستاگرام کنگره 60 : https://www.instagram.com/congress60


سوال : آیا برای پخش آنلاین صحبتهای جناب مهندس از سایت نرم افزار خاصی نیاز داریم؟

پاسخ : خیر، همین اینکه وارد صفحه سایت شوید و روی گزینه پخش آنلاین کلیک کنید می توانید به صحبتهای جناب مهندس گوش دهید.


سوال : چرا در قسمت تماس با ما برای شعب شهرستان تلفن تهران گذاشته شده؟

پاسخ : برای شعبه هایی که در شهرستان هستند و هنوز خط تلفن ندارند به دستور جناب مهندس در قسمت شماره تلفن، شماره تماس با شعبه آکادمی کنگره 60 قرار داده شده است. 


سوال : کسانی که شعر می سرایند چطور و به کجا باید مراجعه کنند؟

پاسخ : کنگره لژیونی دارد به نام لژیون شعر که مسئول این لژیون آقای امین دژاکام هستند، درصفحه اصلی سایت کنگره60 گوشه ی صفحه، بالای قسمت وبلاگ نویسان آدرس ایمیل لژیون شعر موجود است که با ارسال شعر به این آدرس، هیئت نظارت، شعر را بررسی کرده و در صورت مناسب بودن برای انتشار به سایت ارائه می شود.


سوال : چگونه می توان وبلاگ لژیون را به زیر مجموعه سایت اضافه کرد؟

پاسخ : تمامی وبلاگ های لژیون و نمایندگی ها زیر مجموعه سایت کنگره60 می باشند و لینک هر وبلاگی برای سایت ارسال شود زیر مجموعه سایت قرار می گیرد و از طریق گزینه تماس با ما می توانید آدرس وبلاگ را برای سایت ارسال کنید تا زیر مجموعه سایت قرار گیرید، ولی پیشنهاد من اینست که مطالبتان را درنمایندگی تحویل وبلاگ نویسان دهید و مطالب را با نام لژیون خودتان در وبلاگ نمایندگی به اشتراک بگذارید با این کار هم وبلاگ نمایندگیتان قویتر می شود هم مطالبتان زودتر به دست سایت می رسد.


سوال : چرا تمامی سی دی های جناب مهندس در سایت موجود نمی باشد؟

پاسخ : در بالای قسمت فایل های صوتی سایت کنگره؛ نوشته شده سوپر مارکت اینترنتی کنگره60 . در این سوپر مارکت اینترنتی ، سی دی های جناب مهندس و استاد امین در جدول هایی به طور جداگانه قرار داده شده که می توانید به راحتی آنها را دانلود کنید . جناب مهندس پرداخت مبلغ سی دی را اجباری نکرده اند و در صورت تمایل می توانید برای هر سی دی مبلغ هزار تومان پرداخت نمایید. این جدول سی دی ها یک مقدار قدیمی تر از سی دی های موجود در نشریات است و به علت کمبود وقت نمی توانیم تمامی سی دی ها رو در اختیارتان بگذاریم ولی به مرور تمامی سی دی ها اضافه می شود.


سوال : آیا از طریق سایت می توان سفر کرد و راهنمای مجازی داشت؟

پاسخ : خیر، این مطلب در گذشته وجود داشته ولی در حال حاضر بایستی حضوری به شعبه مراجعه و راهنما انتخاب شود.


سایت کنگره60 بخش های مختلفی دارد. این سایت سیزده پست به صورت ثابت دارد که هرروز این سیزده پست بروزرسانی می شوند. یعنی اینکه سیزده مطلب جدید باید خوانده شود، ویرایش شود، غلط املایی آن تصحیح شود، دستور زبانش تنظیم شود، سایز عکسش درست شود و در نهایت تایید شود و در سایت قرار گیرد. 

بخش دیگر فایل های صوتی است که برای راحتی کار اعضا می بایست سایزشان کم شود و در سایت آپلود شود.

همچنین می توان به بخش ویدئوهای بکش بکش و دیگر کلیپ ها اشاره کرد؛ که از مرحله ضبط تا ادیت (ویرایش) که توسط خانم شانی دژاکام انجام می شوند تا قرارگرفتن در سایت؛ نفرات زیادی روی آن کار می کنند تا شما بتوانید این کلیپ ها را تماشا کنید. 

شاید تاکنون کمتر به این مسئله توجه کرده باشیم : مطالبی که هر روز با سرعت بروزرسانی می شوند و اطلاعات را بدست ما می رسانند، کانال تلگرام کنگره که ساعت به ساعت مطالب سایت را برای ما ارسال می کند و... توسط چه کسانی اداره می شود؟!بعضی وقت ها بد نیست فکر کنیم چه کسانی پشت این سیستم زحمت می کشند تا این اطلاعات به این راحتی دراختیار ما قرار بگیرند. 

نکته دیگر راجع به صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام کنگره است که از میان 45000هزار نفر اعضای کنگره تنها 6500 نفر عضو کانال کنگره هستند یا در صفحه اینستاگرام که تنها 2000 نفر عضو هستند و این برای ما که دایعه به روز بودن داریم خیلی بد است، ما در ویدیوهای لایو مربوط به روزهای چهارشنبه از آلمان و انگلستان و یا از شهرستان های ایران بیننده داریم که کامنت (پیام) تشکر می گذارند از اینکه حال و هوای کنگره را به آنها انتقال داده ایم! چطور می خواهیم اطلاعات بدست آوریم وقتی خودمان برایش حرکتی نمی کنیم، ناشکری است اگر از این امکانات که در اختیارمان است استفاده نکنیم.

مرزبان کشیک: آقای بهرام کنعانی

عکاس مسافر ابراهیم (لژیون آقای امیر خرمشاهی)

نگارنده : مسافر محمد (لژیون آقای مسعود غفاری)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر، مناسبت ها، اخبار داخلی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امید یکشنبه 8 مرداد 1396 12:51
با تشکر از استاد جلسه و همه گروه وبلاگ نویسان نمایندگی اکادمی
همسفر مرضیه نمایندگی شادآباد یکشنبه 8 مرداد 1396 11:41
استاد گرامی بسیار عاااالی بود
این هفته را خدمت شما و همه ی اعضای فعال در بخش وبلاگ و وبسایت تبریک و خدا قوت عرض می کنم
موفق و موید باشید
بابک-آکادمی-لژیون14 یکشنبه 8 مرداد 1396 08:56
خدا قوت به محمد و مهرسام عزیز بابت تمام زحماتشان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات