کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1396/04/22
پنجشنبه 22 تیر 1396 ساعت 17:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )هشتمین جلسه از دوره شصت و چهارم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی یازدهم و تاثیر آن روی من  " با استادی کمک راهنمای محترم" آقای محمد احمدی " و نگهبانی " آقای میثم کاووسی "  و دبیری " آقای علیرضا اکبر نژاد " در روز پنج شنبه مورخ 1396/04/22 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

در ضمن تولد اولین سال رهایی "  آقای حامد ادریسی " رهجوی راهنمای  محترم  آقای " محمد احمدی " را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.سخنان استاد:
خیلی خوشحالم که فرصتی دست داد تا خدمت کنم و آموزش بگیرم. 52 دستور جلسه هر سال در کنگره وجود دارد که همه این آموزشها به ما کمک می کنند تا بتوانیم  با اعتیاد مقابله کنیم. وادی ها هم راه ها و یا ابزار هایی را در اختیار ما قرار می دهد تا بتوانیم بر اعتیاد و یا هر ضد ارزشی مقابله کنیم.همانطوری که مهندس در جلسه فرمودند ما درابتدا باید به یک چشمه جوشان تبدیل شده تا در ادامه  به رودی خروشان تبدیل شویم.
شرط چشمه جوشان شدن وجود منابع اطلاعاتی و اختلاف سطح و ارتفاع است که ما درکنگره، به آن تغییر جایگاه می گوییم. من کمی به عقب بر می گردم . در وادی دوم عنوان می شود : در ادامه کار و تلاش ما به جایی می رسد که در توانایی های ما هیچ خللی وارد نشود. این یعنی همان سفر تدریجی و هر چه جلوتر برویم کار راحت تر می شود. ما در کنگره به خودمان فشار نمی آوریم و مثل NGO های دیگر نمی گوییم خدا را شکر که توانستم یک روز دیگر هم مواد مصرف نکنم. اگر جایی از سفر متوجه شدیم که کار سخت جلو می رود باید بدانیم که یک جای کار ما می لنگد.
استاد امین در یکی از سی دی ها گفتند : اگر انرژی که از انجام کار می گیریم بیشتر از انرژی باشد که در انجام آن صرف می کنیم ، آن فعالیت می تواند تداوم داشته باشد. من یاد موشک افتادم که اگر انرژی ذخیره شده اش هنگام پرتاب آن کافی باشد و از جو خارج شود می پتواند به راه خود ادامه دهد و به مقصد برسد.
1- خیلی مهم است که منابع آموزشی ما کجاست؟ در کنگره منابع با ارزشی مانند : کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، وادی ها ، جهان جزوات جهان بینی ، سی دی ها و ... 
2- معنی تغییر ارتفاع یا جایگاه چیست؟ افرادی که در کنگره خدمت می کنند می دانند که معنی تغییر جایگاه چیست. همیشه می گفتند که فرد معتاد فقط یک مصرف کننده است و به هیچ دردی نمی خورند . اینجا ما پله پله ، جایگاهها را با خدمت هایی مثل چایی دادن ، نگهبانی ، مهمانداری، دبیری ، نگهبانی ، راهنمایی تازه واردین ، راهنمایی و ...  را تجربه می کنیمو  به ان صورت ما اختلافپتانسیل را به دست آوریم. در این مسیر هم مشکلات و بالا و پایین هایی هست که جهت تکامل و رشد ما ضروری است. مانند خط نوار قلب که بالا و پایین می شود و اگر به صورت یک خط ممتد درآید یعنی سکون و سکون یعنی مرگ.
این خدمت ها هستند که در مسیر سفر ما منابع چشمه ما را تامین کرده تا در ادامه ذره ذره بتوان بهرودی خروشان تبدیل شویم.
هر کس در شروع هر خواسته ای دارد به همان می رسد . بعضی ها فقط به دتیال رهاییند و بعضی کمی کمی بیشتر و بعضی ها دنبال دمرتبه بالاتر از تکامل و رشد و آموزش هستند .
امروز جشن تولد یک سال رهایی آقای حامد ادریسی است.
در فرایند اعتیاد اول جسم یا کالبد اول آسیب می بند و سپس صور پنهان . در درمان اعتیاد هم ما به همین روند را بهصورتتدریجی معکوس مس کنیم. در مورد حامد هم روز اول ظاهرش تا امروز خیلی تغییر کرده وبهخ دنبال آن روان و تفکر او هم تغییر رده و این به دیلیل جایگاای خدمتی است که تجربه کرده است. 
خصوصیاتی نظیر شرم و حیا ، رعایت قانون ، و احترام از خصوصیات او در سفر اول بود و خدمت هایی هم که کرد در مسیر آموزشهای او بسیار تاثیر گذار بود.
مهندس روی تک تک ما ب عنوان یک سرباز حساب باز کرده است و امیدوارم همه ما  وهمینطور حامد عزیز توفیق خدمت و همراهی مهندس را داشته باشیم.

همچنین به  پنج نفر از عزیزانی که در روز چهارشنبه به رهایی رسیده بودند از طرف گروه مرزبانی گلی تقدیم این عزیزان شد.


آرزوی حامد:

آرزوی اولم این است که امسال در امتحان کمک راهنمایی قبول بشوم و آن حس عشقی که کمک راهنما ها دارند را تجره کنم و آروزی دومم این است که تمام انسانهایی که بیرون از کنگره دچار بیماری اعتیاد هستند ، به کنگره بیایند و درمان بشوند.


سخنان حامد:

سلام دوستان حامد هستم یک مسافر...
اول از راهنمای عزیزم تشکر می کنم و برای اولین بار ، راهنمای خودم را پدر خطاب می کنم . آموزش های بسیاری را گرفتم که از پدرم نتوانستم کسب کنم . دستانشان را می بوسم ، هر چند که نمی توانم جبران کنم ولی امیدوارم بتوانم گوشه ای از آن را جبران کنم . از مهندس و خانواده محترم  که تشکر از ایشان در کلام نمی گنجد و شاید راهنمای تازه واردین  من ، در من عشقی ایجاد کرد که انگیزه شد خودم روزی به این جایگاه برسم . از آقا مجید در مرزبانی ، آقا سیروس انتشارات و سایر عزیزان تشکر می کنم .
من خیلی نا امید بودم ، اگر شش ماه دیر تر می آمدم شاید خودکشی کرده بودم . از آقای زرکش که محبت کنگره را در دل من کاشت خیلی تشکر می کنم و مدیون محبت همه عزیزانی هستم که فرصت نام بردن از آنها در اینجا نیست . 
من باید در لژیون 9 و تحت آموزش های آقای احمدی قرار می گرفتم ، چرا که آموزش ها و تفکر ایشان به من خیلی نزدیک بود . من در ماه رمضان به کنگره آمدم و حال و هوای ماه رمضان حتی در زمان مصرفم قابل حس بود و ماه رمضان 94 که وارد کنگره شدم دیدم که در مقابل اعتیاد دیگر کاری از دست من ساخته نیست و آن سال نتوانستم روزه بگیرم.  می گویند در کنگره عشق و علاقه ای وصف ناشدنی وجود دارد و من از همان روز اول آن را حس کردم . من الآن می فهمم که نور چهره و شادابی راهنما ها به علت سیستم ایکس و خدمت کردن آنها است . روز اول آقای احمدی فرمودند که سفری که با خدمت شروع شود چه سفری می شود و من از همان روز جایگاه های خدمتی را تجربه کردم و نتیجه اش را الآن می بینم . روزی که به کنگره آمدم عنوان دستور جلسه وادی هشت بود و من دادم آن جمله را خوشنویسی کردند و به تاریخ 22.4.94 تاریخ زدند و در حال حاضر امروز که تولد اولین سال رهایی من است 22.4.96 است و حالم آنقدر خوب است که وقتی از کنگره می روم فقط در مسیر نمی رقصم و این حال خوب را برای همه عزیزان آرزو می کنم.
مرزبان کشیک: آقای محمد نصیری
وبلاگ نویس: مسافر محمد (لژیون آقای امیر خرمشاهی)
عکاس : مسافر محمد ( لژیون آقای امیر خرمشاهی )
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 24 تیر 1396 13:26
تبریک به حامد عزیز و خدا قوت به استاد احمدی وخسته نباشی به محمد عزیز بابت تهیه گزارش عالی و عکسهای زیبا
شنبه 24 تیر 1396 13:25
تبریک به حامد عزیز و خدا قوت به استاد احمدی وخسته نباشی به محمد عزیز بابت تهیه گزارش عالی و عکسهای زیبا
محمد.ک پنجشنبه 22 تیر 1396 21:28
تبریک میگم به آقا حامد و همچنین استاد احمدی
محمد جان خدا قوت
همسفر محمدحسین پنجشنبه 22 تیر 1396 21:22
سلام و خداقوت به استاد محترم جلسه و تبریک به آقا حامد به مناسبت اولین سال رهایی، انشاالله آزاد مردی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic