کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1396/02/28
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 16:38 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )


چهاردهمین جلسه از دوره شصت و سوم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " الهام از ماه رمضان " با استادی راهنمای محترم " آقای عباس امیر معافی " و نگهبانی " آقای محمد ملک"  و دبیری   " آقای محمد ملک " در روز پنج شنبه مورخ  1396/02/28 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ضمن تولد پنجمین سال رهایی   کمک راهنمای محترم "  آقای احمد جعفری " رهجوی راهنمای  محترم جناب آقای " عباس امیر معافی" را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.


سخنان استاد:

سلام دوستان عباس هستم یک مسافر...
بسیار خوشحال هستم چون خیلی وقت بود که توی این جایگاه قرار نگرفته بودم و خدا رو شکر میکنم . این دستور جلسه یعنی الهام از ماه رمضان ، همیشه برای خود من خیلی جالب بوده است . ما در کنگره نه مباحث دینی داریم و نه مباحث سیاسی و اصلا کاری نداریم که وقتی یک نفر برای درمان اعتیادش  وارد کنگره می شود ، چه مذهبی دارد و یا چه جناح سیاسی را دوست دارد و قاعدتا جریان کنگره از این جور مباحث ، سوا است . من فکر می کنم ماه مبارک رمضان ، برای تک تک ما بچه های کنگره ، یک تعبیر و معنای خاص دیگری دارد . برای خود من ماه مبارک رمضان بجز از اینکه آقای مهندس دژاکام با الهام از این ماه روش درمان اعتیاد را ابداع کردند ، یک خیر و برکت دیگری داشت . اگر کتاب عبور از منطقه شصت درجه زیر صفر را خوانده باشید ، می دانید که استارت درمان اعتیاد در ماه رمضان زده شد و آقای مهندس بواسطه این که آمدن و یک نظم خاصی را به مصرف موادشان دادند توانستند این روش را ابداع کنند . از آقای مهندس پرسیدم که آیا شما باورتان می شد که یک روزی دیگر مواد مصرف نکنید ؟ آقای مهندس با یک جدیت خاصی جواب من را دادند و گفتند تا لحظه ای که موادم را قطع نکردم باورم نمی شد که این اتفاق ممکن است بیافتد . واقعا است که بخواهیم این مسئله را به کسی که مواد مصرف نکرده است توضیح بدهیم ، برای کسی که درد خماری را نمی داند و آن بلاهایی که مصرف مواد مخدر بر سر انسان می آورد را بخواهیم برای کسی توضیح بدهیم ، بسیار کار دشواری است . شاید برای هر مصرف کننده ای این آروز باشد که یک روزی دیگر مواد مصرف نکند . حتی کسانی هم که در اطراف یک مصرف کننده هستند هم دوست دارند که آن فرد دیگر مواد مصرف نکند . ولی هیچ کس به اندازه خود مصرف کننده ، این حس درونش شکل نمی گیرید که از این درد رهایی پیدا کند . بیرون از کنگره این اتفاق ، اگر هم شدنی باشد ، بسیار کار سختی است . ماه مبارک رمضان ، از این جهت برای من بعنوان یک بچه کنگره ای ، بسیار قابل احترام است و یک نکته ای که در این درس بزرگ می توانم بگویم ، این است که هر اتفاقی باید اولا تدریجی باشد و ثانیا یک نظم بسیار خاصی داشته باشد . اگر ما برای انجام هر کاری تصمیم بگیریم ، خواست داشته باشیم ولی حرکتی نکنیم ، مسیری برایمان مشخص نشود و حرکتمان نظم نداشته باشد ، مسلم است که به نتیجه ای نمی رسیم . ماه رمضان ، برای خود من انگار یک هدیه ای بود و سوای بحث روزه گرفتن که خصوصیات خودش را دارد ، خوبی های خاص خودش را دارد که انسان تمرین کند جلوی نفسش را بگیرد ، این هدیه ای بود که خداوند به آقای مهندس دژاکام عطا کرد و ایشان هم در اختیار من عباس قرار دادند . تمام اتفاقات مهمی که در زندگی من افتاد ، که دقیقا سال 1387 بود که باز هم به کمک خدا و لطف آقای مهندس بود که به برنامه ماه عسل رفتم . مسیر زندگی من بعد از این اتفاق عوض شد که خدا رو شکر می کنم .
اما امروز تولد پنجمین سال رهایی آقای احمد جعفری است . خیلی زود گذشت و نزدیک به شش سال و اندی است که احمد وارد کنگره شده است . احمد سفرش کامل بود . البته به چهره مظلومش اصلا نگاه نکنید چون در طول سفر اولش خلی من را اذیت کرد ولی یک خصوصیت بسیار بسیار خوبی که احمد جعفری داشت این بود که هر چیزی را که توی کنگره به او گفته می شد بدون کم و کاست اجراع می کرد . به نظر من هر کسی که بتواند از مادیات بگذرد ، واقعا به همه چیز می رسد . اگر احمد امروز این جایگاه را تجربه می کند ، خودش استاد می شود ، در قسمت O.T خدمتگذار خیلی خوبی است و اگر دستیار آقای ترابخوانی هم شدند ، نتیجه کارهایی است که در سفر اولش کرده است و تمام تلاشش را با تمام سختی هایی که بیرون کنگره داشت ، انجام داد . امیدوارم همیشه موفق باشد و بتواند بیشتر خدمت کند . امروز را به خودش و خانواده محترمش تبریک می گویم .آرزوی احمد:
آرزو می کنم تمام دوستانی که اینجا هستند به آرزو شان برسند سخنان احمد:
سلام دوستان احمد هستم یک مسافر...
زمانی که به کنگره آمدم شاید هیچ چیزی رو متوجه نبودم . آن موقع یادم می آید که لژیون ها گردشی نبود . به هر حال هر جایی که بودم ، دوست داشتم کسب درآمد داشته باشم و به کنگره هم آمدم بلند می شدم و چون رشته کاری من برق بود ، کولر ها را سرویس می کردم و یا رفع خرابی انجام می دادم که راهنما به من گفت ، آخر تو چکاره ای که بلند می شوی؟ البته قصدم از عنوان این مطالب ، عدم تعادل است . ولی وقتی به کنگره آمدم واقعا کرکره مغازه را پایین می دادم و سر موقع در کنگره حاضر می شدم . یعنی حس کردم اگر در کنگره به نتیجه نرسم ، در هیچ جای دیگر هم نتیجه نمی گیرم . قبلا به روش های مختلفی اقدام به ترک مواد کرده بودم و البته موفق هم نشده بودم و یکبار هم یک ماه و نیم در بیمارستان بستری شدم و واقعا به آن دنیا رفتم و برگشتم و البته فهمیدم که هنوز فرمان صادر نشده که بخواهم به کنگره برم . تا اینکه از طریق یکی از دوستانم با کتاب 60 درجه آشنا شدم و بعد از آن هم با کنگره و آقای مهندس دژاکام و این شد که به کنگره آمدم و سفر کردم. در آخر از همه شما عزیزان تشکر می کنم و بخصوص از آقای مهندس و خانواده کنگره 60.

مرزبان کشیک: آقای محمد نصیری
وبلاگ نویس: مسافر محمد (لژیون آقای امیر خرمشاهی)
عکاس : مسافر حامد ( لژیون آقای سامان راهنورد)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امید شنبه 30 اردیبهشت 1396 12:31
جناب اقای معافی حضور مجدد شما را پس از مدتها در آکادمی بتریک عرض میکنم
همچنین از دبیر و نگهبان جلسه نیز تشکر میکنم
مسافر امید شنبه 30 اردیبهشت 1396 12:30
راهنما عزیزم جناب آقای جعفری
ورود شما را به چرگه آزادمردان کنگره تبریک عرض میکنم و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
هادی پناهی جمعه 29 اردیبهشت 1396 04:59
جناب اقای جعفری. همکار. و راهنمای بزرگوار. انشااله بازهم در این جایگاه البته در تولد, ده سالگی شما را ببینیم. به شما. و خانواده محترمتان. اعضای لژیون و بنیان کنگره تبریک عرض میکنم و ارزوی سربلندی شما را در جایگاههای بالاتر دارم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic