کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1396/02/21
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 ساعت 16:33 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )سیزدهمین جلسه از دوره شصت و سوم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی نهم و تاثیر آن روی من " با استادی راهنمای محترم   "  آقای محمد صداقت " و نگهبانی " آقای مجید رضایی"  و دبیری موقت  " آقای علی فکری " در روز پنج شنبه مورخ  1396/02/21 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ضمن تولد هفتمین سال رهایی ایجنت محترم  "  آقای رضا ثالثی " رهجوی راهنمای  محترم جناب آقای "  محمد صداقت " را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.سخنان استاد:

ابتدا می خواهم در باره وادی نهم خیلی کوتاه صحبت کنم . برداشت من در مورد وادی نهم به این صورت است ، زمانی که وارد کنگره شدم و شروع به حرکت کردم خیلی از مسائل  اللخصوص صبر کردن ، البته روی صبر تاکید میکنم چون یکی از مسائل بسیار بسیار مهمی است که در سفر اول و حتی در سفرم دوم است . در صبر کردن نه طاقتی داشتم و نه هیچ علمی و اصلا دلیل صبر کردن را نمی دانستم که چرا باید صبر کرد و صبر کردن به چه معنا است . تعریف صبر برای من چیز دیگری بود و فکر می کردم صبر کردن فقط برای مادر ها است و این دید گاهی بود که من در ذهن خودم داشتم و این طور می دانستم که فقط یک مادر باید صبر داشته باشد و دیگران ملزوم به داشتن آن نیستند . زمانی که وارد کنگره شدم ، اولین چیزی که راهنما به من یاد داد ، این بود که به من گفت : صبر کن و با صبر کردن یک اتفاق خیلی خوب برای من افتاد و برای من صبر کردن را معنی کرد . من فکر می کردم که صبر کردن به معنی این است که باید درجا بزنم و ساکن باشم ولی صبر کردن را برای من اینطور معنی کردند که صبر کردن یعنی جمع کردن نیرو ، یعنی تفکر کردن ، یعنی اندیشیدن ، یعنی به نقشه راه نگاه کردن و بعد حرکت کردن و یواش یواش برای من این مسئله جا افتاد که صبر کردن به نفع من است و این صبر کردن باعث شد که در مسائل مثبت زندگی ، نقطه تحمل پیدا کنم البته شاید ما همیشه برای خودمان مثال زده باشیم که باید در هنگام عصبانیت نقطه تحمل خودمان را بالا ببریم ولی من فکر میکنم برای هر مسافری در کنگره  یک چیزی که خلی لازم است این است که بتواند نقطه تحملش را در تمامی مراحل بالا ببرد و مطئن باشید با  این صبر کردن ، آن نیرویی که می گوید از کم شروع می شود یک جورایی یواش یواش زیاد می شود و باعث می شود ما نقطه تحمل پیدا کنیم نسبت به سختی های زندگی حتی نسبت به سفر کردن و حتی نسبت به نه گفتن ها در طول سفر و یا نسبت به خدمت کردن در طول سفر و همینطور نسبت به تمامی این ها در زندگی شخصی خودمان ما می توانیم نقطه تحملمان را بالا ببریم . وقتی می گویند یک نفر پخته شده ، یعنی اینکه صبر کرده ، یعنی اینکه مشکلات در زندگیش به وجود آمده و خلی جاها صبر کرده و در آن صبر هم تفکر کرده است و نقشه راه را برای خودش ترسیم کرده است . زمانی که شخصی بعنوان یک مسافر سفر اول به کنگره می آید ، یکی از وظایف من راهنما این است که تصویر گل رهایی را در ذهن مسافر بچینم یعنی جوری برایش گل رهایی را توضیح بدهم که به واقعیت خیلی نزدیک باشد که بتواند آن تصویر را در ذهنش بسازد.
اما در مورد آقای رضا ثالثی ایجنت محترم نمایندگی ، باید بگویم : ایشان زمانی که وارد کنگره شدند مثل همه مون و مثل همه بچه هایی که وارد کنگره شدند ، یک سری تخریبها را داشت و یک سری جایگاه های مهم را در زندگی از دست داده بود و شاید زندگی پر آشوبی داشت و پستی و بلندی زیادی در زندگیش بود ولی یک نکته خیلی مهمی را متوجه شد و آن این بود که باید در کنگره 60 خدمت کند ، باید به مردم خدمت کند و این خدمت را وارد زندگی خودش و محل کارش پیاده کرد و در کنگره 60 از دیگر عزیزان یاد گرفت که باید خدمت کند . تقریبا پنج ، شش سال پیش بود که آقای ثالثی در شعبه دیگری خدمت می کرد . در یک مکان سی و پنج متری کلا یک نمایندگی بود که شش متر آن اطاق مرزبانی بود و در همان جا اطاق OT هم بود و روی راه پله ها هم نشریات زده بودند البته خیلی از بچه هایی که الآن در نمایندگی های دیگر خدمت می کنند ، کارشان را از آنجا شروع کردند . آن روز ها را آقای ثالثی دیدند و پشت سر گذاشتند و وقتی به کنگره آمدند فهمیدند که کنگره جایی است که اول باید درمان شود و بعد کمک کند تا دیگران هم به درمان برسند .
به آقا رضا و خانواده محترمشان تبریک می گویم ، به استادان کنگره 60 تبریک می گویم و استاد همه مان جناب آقای مهندس دژاکام ، جناب آقای امین دژاکام ، سرکار خانم آنی و به همه عزیزان و همه بچه های لژیون ، همه کسانی که واقعا اینجا زحمت می کشند . برای رضای عزیز آرزوی موفقیت دارم .
همچنین به  یک نفر از عزیزانی که در روز چهارشنبه به رهایی رسیده بودند از طرف گروه مرزبانی گلی تقدیم این عزیز شد
آرزوی رضا:
آرزو می کنم تاسیس آکادمی علوم انسانی کنگره 60 هر چه سریعتر  اتفاق بیافتد


سخنان رضا:
سلام دوستان رضا هستم یک مسافر...
خدا را سپاسگذارم الان در این جایگاه قرار دارم و خدا را شکر میکنم ک در جایگاهی هستم که میتوانم در کنگره خدمت کنم و از ته دل عرض میکنم که قدردان و شکرگذار راهنمای خودم هستم که من را در این وادی قرار دادند و با راهنمایی ایشان من توانستم که لذت خدمت کردن را تجربه کنم. خب مراسم تولد بزرگترین و بهترین پیامی که دارد برای افراد تازه وارد و سفر اولی است و باید ببینند و شرکت کنند در این جشن ها و بدانند که اگر بخواهند آن ها هم میتوانند این جایگاه را تجربه کنند و باید خواسته ی قلبی را داشته یاشد و در مسیر درست حرکت کنند و برای خود من هم همینطور بود. من سال 86 در اوج تخریبم خداوند دخترم را به ما داد و من درگیر شیشه هم شده بودم و اوضاع درستی نداشتم و بدترین سال زندگی من بود وبسیار ترسیده بودم و از ته دل خالی شده بودم.  و از آنجا که خداوند بنده هایش را دوست دارد هرکسی به نوعی با کنگره آشنا می شود من هم از طریق دوست عزیزم آقای علیرضا رحیمی با کنگره آشنا شدم. و من در کنگره فهمیدم راز رها شدن همان خدمتگزاری کردن است. و عرض میکنم که خدا خودش هم میفرماید انسان را خلق کردم برای خدمت کردن و آموزش دیدن و خدمتی هم موثر است که بلاعوض باشد.به هرحال پیامم به سفر اولی ها این است که بخواهین و صد در صد برای شما هم اتفاق می افتد و باید فرمان بردار باشین و حرف شنوی از راهنما کلید موفقیت است. امیدوارم تک تک عزیزان سفر اولی هم این جایگاه را تجربه کنند. و در آخر از راهنمای خوبم و از آقای مهندس و خانواده ی محترم ایشان و خانم آنی و تک تک کسانی که در کنگره زحمت می کشند تشکر و قدردانی می کنم. مرزبان کشیک: آقای محمد نصیری
وبلاگ نویس: مسافر محمد (لژیون آقای امیر خرمشاهی)
عکاس : مسافر پیمان ( لژیون آقای سامان راهنورد)
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احسان لژیون دوازده چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 14:38
تبریک به آقای ثالثی عزیز و خانواده محترمشون
مسافر امید شنبه 23 اردیبهشت 1396 08:47
با تشکر ازمحمد و پیمان عزیز خداقوت
مسافر حامد پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 23:11
سلام وتبریک تولد آقای رضا ثالثی ایجنت محترم اکادمی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic