مشارکت مکتوب ، وظایف رهجو
چهارشنبه 13 بهمن 1395 ساعت 16:02 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمد | ( نظرات )

مهم ترین چیز این است که از محبت وارد قلب ها شویم.

انسان ها دارای دو چهره هستند، خوب و بد. آقای مهندس مطرح می کنند که به عقیده من انسان بد وجود ندارد. در مسائل مختلف این واقعه اتفاق می افتد، یعنی کسانی که قادر نیستند یک پروانه یا یک گنجشک را بکشند، به جایی می رسند که قادر هستند انسان دیگری را از بین ببرند و به یک جانی تبدیل شوند.

کاری که با محبت می توانیم انجام دهیم، چرا با خشم انجام دهیم. برای شناخت باید به درون افراد برویم.

واژه ها در کنگره 60 با معنی و مفهوم توسط آقای مهندس انتخاب شده اند.

 واژه مسافر: این واژه ابداع شده است. مسافر کسی است که می خواهد مصرف خود را کنار بگذارد، ما در کنگره معتاد نداریم.

واژه راهنما: کسی است که راه را نمایان می کند، راه را نشان می دهد، مشاور نیست، درمانگر نیست، پزشک نیست.

رهجو کسی است که جوینده راه است. کسی است که به دنبال راه می گردد. کسی که به دنبال راه نباشد، نتیجه نمی گیرد. وقتی که پدر و مادر، با فشار و زور فرزندشان را بیاورند، آن فرد رهجو نمی شود.

من اگر دندانم درد می کند، به دندانپزشک مراجعه می کنم. در اینجا مهم نیست آن دندانپزشک چه دین و مسلکی دارد یا به چه زبانی تکلم می کند. دندانپزشک به وسیله ابزاری که در دست دارد، دندان من را درست می کند، در حالی که رهجو کسی است که در پندار و افکار، رهجو باشد و بخواهد از این بلای خانمان سوز رها شود.

در ابتدای امر کسی که به کنگره می آید، سه جلسه مهمان است. در این سه جلسه عنوان مسافر و همسفر ندارد، بلکه تازه وارد محسوب می شود. بعد از سه جلسه در صورتی که تمایل به آمدن داشته باشد، با حس خودش بدون نظر و توصیه دیگران راهنما انتخاب می کند و از آن به بعد رهجو می باشد که می تواند مسافر یا همسفر باشد. رهجو باید هدف داشته باشد که هدفش درمان است. در کنگره الگو داریم و فرد می تواند با توجه به الگوهایی که می بیند، ضمن اعتقاد پیدا کردن به درمان، با حس خودش راهنما انتخاب نماید.

فرد برای درمان اعتیاد باید به کنگره 60 بیاید. مختار است و می تواند به جای دیگری هم برود. تا زمانی که در کنگره است، یک سری مسائل ممنوع می شود. هدف در بعضی گروه ها ترک اعتیاد است، در حالی که ما هدفمان درمان اعتیاد است.(ترک اعتیاد با درمان اعتیاد متفاوت است)

برای رهجو، اعتقاد به راهنما از واجبات است. باید به راهنما ایمان بیاورد. شخصی که به کنگره می آید؛ هر که و هر چه هست باید جلوی درب کنگره گذاشته و خالی و تهی از آنچه بوده است، وارد شود. در کنگره فرد به عنوان یک رهجو دارای احترام است. هرگونه مقام دیگری دارد، برای ما در این مقطع مطرح نیست. همسفر هم یک رهجو است و تمام موارد مسافر در مورد همسفر صدق می کند، در اینجا معیار، ادب و درست سفر کردن است. در لژیون مالی آنان که در سفر اول هستند، نمی توانند وارد لژیون مالی شوند. در صورتی که مسافر فرد، به درمان برسد و رها شود، آن موقع کمک مالی فرد را قبول می کنند. فرد باید به روش درمان و به داروی شفابخش OT اعتقاد داشته باشد. باید از متون کنگره 60 استفاده کند و اعتقاد داشته باشد. در اینجا حداقل 300،400 کارگاه آموزشی را طی می کند. مانند ققنوس باید معتاد از بین برود و مسافر به دست آید.

باید حرمت کنگره را محترم شمرد و به قوانین احترام بگذارد. اعتقاد به مرزبان داشته باشد، از وظایف راهنما است که مرزبان را قوی کند. رهجو باید به درمان اعتقاد داشته باشد تا به تعادل برسد. کنگره هدف نیست بلکه وسیله است.

زمان در کنگره 60 ابداع شده است، وقتی جلسه رأس یک ساعت خاصی شروع می شود، رهجو باید حداقل 15 دقیقه قبل از شروع جلسه به کنگره بیاید. مطلب دیگر خدمت کردن است. خدمت کردن حال انسان را خوب می کند. ما در کنگره همه وظایف را خودمان انجام می دهیم. هر کس بیشتر خدمت می کند، بیشتر حالش خوب می شود. حمایت از سبدها وظیفه من است. وظایف رهجو هم سهل است و هم سخت.

خلاصه اگر رهجو به وظایف خود به خوبی عمل کند، با اتکاء به خداوند در راهی که پیش گرفته است، به آسانی به درمان خواهد رسید.


همسفر مجتبی رهجوی آقای محمود نورانی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 17 بهمن 1395 07:52
با تشکر از تلاش زیبای شما همسفر محترم اقا مجتبی
پیمان چهارشنبه 13 بهمن 1395 16:23
آقای مجتبی عزیز ممنون وخدا قوت

محمد جان ممنونم از زحماتتان و خدا قوت ، موفق و سربلند باشی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic