کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1395/10/16
پنجشنبه 16 دی 1395 ساعت 17:28 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )


دوازدهمین جلسه از دوره شصت و دوم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی پنجم و تاثیر آن روی من " با استادی کمک راهنمای محترم  " آقای حسن بابایی " و نگهبانی " آقای امیر یوسفی " و دبیری  " آقای حامد ادریسی " در روز پنج شنبه مورخ  1395/10/16 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

"در ضمن تولد پنجمین سال رهایی آقای " احسان رنجبر " رهجوی راهنمای محترم جناب آقای " حسن بابایی " را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم."

سخنان استاد :
خیلی خوشحالم که دوباره بعداز مدتها توانستم در آکادمی حضور پیدا کنم و در این جایگاه خدمت کنم و خداوند را شاکرم . دستور جلسه امروز وادی پنجم و تاثیر آن روی من هست. در کنگره در بدو ورود یکسری نوشتار ها رو به ما می دهند که باید بخوانیم و یکسری هم سی دی هست که باید آنها را گوش کنیم و در دستور جلسات هفتگی ، مشارکتهایی می شود . شاید تازه واردین بگویند که این نوشتارها و سی دی ها به چه درد ما می خورد مگر ما به مدرسه آمده ایم ؟ در جواب به این عزیزان می گویم که بله باید هم نوشتار بخوانید و هم سی دی گوش کنید و من هم دقیقا مثل شما همین احساس رو داشتم ولی مطمئن باشید که فقط این روش برای درمان اعتیاد جواب می دهد و باید به این مسئله دقت داشته باشید که اگر به من و امثال من که کمک راهنما هستند ، این روش جواب داده است ، بنابر این قطعا به شما عزیز تازه وارد هم جواب می دهد. این را بدانید که اگر مشکل ما فقط جسم و مواد می بود اصلا نیازی به کنگره نداشتیم و اصلا نیازی به این همه دفتر و دستک نبود . همانطور که می دانید دنیای امروز در برابر اعتیاد زانو زده و تسلیم شده است در صورتی که کنگره خیلی قوی و محکم در حال کار کردن است و روز به روز به آمار رهایی ها اضافه می شود . اگر درمان اعتیاد فقط قطع کردن مواد بود ، همه ما می توانستیم دکتر خویش باشیم و خودمان را درمان کنیم ولی یک جای کار میلنگد و آن جهان بینی است که در کنگره تدریس می شود و کنگره این خلاء را پر کرده است. در کنگره اولین چیزی که یاد می گیریم درست تفکر کردن است چون بر اثر تفکر غلط بوده است که دچار بیماری اعتیاد شدیم. اما الآن من می دانم که چرا باید حداقل ده ، یازده ماه سفر کنم تا به رهایی برسم . علم کنگره بسیار دقیق است و برای مصرف دارو واحد سی سی را قرار داده است در صورتی که در علم پزشکی برای مصرف شربت ، همچنان از قاشق غذا خوری یا مربا خوری استفاده می شود . تمام مواردی که از طر ف کمک راهنما ها به رهجویان گفته می شود ، فقط برای درمان خود مسافر است و مسافر اگر می خواهد حالش خوب شود ، ملزم به رعایت همه موارد است چون راهنما از این مسیر قبلا عبور کرده و جواب گرفته است . پس من باید بعنوان یک مسافر به تمام باید ها و نباید هایی که راهنما می گوید بدون چون و چرا بپذیرم و اجرا کنم ولی اگر غیر از این باشد ، البته ممکن است رها بشوم ولی به معنی واقعی رهایی نمی رسم و به آن نظمی که مد نظر کنگره هست نمی رسم .
در وادی پنجم ، موضوع توکل مطرح شده است اما اگر من توکل کنم ولی هیچ حرکتی را نداشته باشم قطعا به هیچ نتیجه ای نمی رسم . یعنی من باید در مسیر ارزشها حرکت کنم و همچنین تمام تلاش خودم را انجام بدهم و بعد توکل کنم تا به نتیجه برسم اما اگر بگویم حالا می روم و سفر می کنم توکل به خدا ، مطمعنا هیچ اتفاقی رخ نمی دهد ، پس توکل باید همراه با حرکت باشد تا نتیجه حاصل بشود.
امروز تولد پنج سال رهایی احسان عزیز است ، امروز را به احسان تبریک می گویم و هچنین به پدر بزرگوار ایشان و برادر محترمشان که در جلسه حضور دارند  تبریک می گویم . احسان زمانی که به کنگره آمد شاید از اشخاصی بود که هیچ تیمارستانی ، قبولش نمی کرد ، البته شخصی بود بسیار باهوش و با یک ذهن نکته بین و تجزیه گر که همه چیز را ماتریکسی می دید و صفر تا صد هر مسئله ای را در ذهنش چدیمان می کرد . وقتی به کنگره آمد ، ذهنش کاملا درگیر بود و روی تک ، تک مشارکتها فوکوس می کرد . گاهی اوقات خودش سوال طرح می کرد و خودش هم جواب سوالها را رد می کرد . خوشبختانه احسان روز به روز پیشرفت کرد و با تلاش فراوان خودش توانست به رهایی برسد و الآن هم که کمک راهنما شده است ، در سایت کنگره هم فعال است و سایت انگلیسی زبان کنگره را کاملا پشتیبانی می کند. در آخر امیدوارم احسان عزیز همچنان به تلاشش ادامه بدهد و به جایگاه های بالا و بالاتری برسد.


آرزوی احسان رنجبر

مثل اولین سال رهایی ، باز هم آرزو می کنم بتوانم همچنان در کنگره مفید واقع بشوم .
سخنان احسان رنجبر

در اوایل سفرم ، آرزو می کردم که یک روزی از خواب بیدار بشوم و خمار نباشم و فکر میکنم هر مصرف کننده ای ، این حرف مرا خوب درک می کند و آن بیدار شدن صبح برای من خیلی سخت بود و آن حالی که داشتم واقعا حال خوبی نبود . خدا را شکر میکنم چون واقعا چه کسی فکرش را می کرد که من آمدم کنگره تا اعتیادم را درمان کنم ولی اینکه چه اتفاقاتی رخ داد . من از وقتی فهمیدم که یک  کلاهی به سرم رفته است و فکر می کنم به سر همه آدم های کره زمین این کلاه ، در حال رفتن است ، اما نمی دانم این کلاه را چه می توان نامید ؟ شاید شیطان و یا شاید هم نیروهای منفی که این نیرو ها دوست دارند ما آدمها خود خواه باشیم که این مسئله یعنی خود خواهی ، خیلی من را اذیت کرد و من فکر می کردم که جریان رو به داخل است و هر چه بیشتر به دست بیاورم ، چه پول ، چه هر چیز دیگر ، بزرگتر می شوم اما وقتی در کنگره 60 متوجه شدم که جریان رو به بیرون است ، تازه فهمیدم که چه کلاهی سرم رفته است . بعد به خودم گفتم خب سفر می کنم و من هم مثل عزیزانی که هستند می شوم و حرکت را شروع کردم و تازه فهمیدم که چه دنیایی است کنگره 60 و چقدر این کار واقعا سخت است ولی با همه وجود ادامه دادم چون واقعا این را فهمیده بودم که برای پیشرفت ، جریان باید رو به بیرون باشد و باید از خیلی مسائل مانند دود ، گذشت کرد و باید از جان مایه گذاشت و باید وقت گذاشت . اما الآن خیلی خوشحالم که در این جایگاه در حال خدمت هستم ، همچنین از تمام شما عزیزان تشکر می کنم .مرزبان کشیک: آقای مجید کریمی
وبلاگ نویس: مسافر محمد (لژیون آقای امیر خرم شاهی)
عکاس : مسافر محمد ( لژیون آقای امیر خرم شاهی )

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمد راد جمعه 17 دی 1395 23:58
عرض سلام و تبریک خدمت آقا احسان عزیز و آقای حسن بابایی.
مهدی دهقان پنجشنبه 16 دی 1395 22:03
آقا مجید خدا قوت
مهدی دهقان پنجشنبه 16 دی 1395 22:00
با سلام و خدا قوت به همه خدمتگذاران کنگره ۶۰، آقا احسان آزاد مردیتان را تبریک عرض مینمایم با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic