نقش نظم و انضباط در سفر
چهارشنبه 26 آبان 1395 ساعت 01:56 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد کیانی | ( نظرات )در ابتدا می پردازیم به معنای نظم و انضباط تا با مفهوم و منظور آن بیشتر آشنا شویم.

نظم در لغت به معنای آراستن و برپا داشتن و از نظر حقوقی به معنی مروارید های رشته شده و در علوم نظامی به پیروی کامل از دستورات مافوق تلقی می گردد.

انضباط به معنای تربیت، درستی، عدم هرج و مرج، سامان پذیری و آراستگی، می باشد.

همانطور که می دانید آنچه که امروزه نه تنها در کنگره 60 بلکه در تمام سازمان ها حرف اول را می زند نظم و انضباط اخلاقی و رفتاری اعضای آن تشکیلات می باشد. به طور کلی هدف از نظم و انضباط، برقراری راهکارهای مناسب است البته با توجه به تشکیلاتی که در آن واقع شده.

به نظر بنده "ریشه نظم و انضباط در ادب انسانها می باشد" به عبارتی دیگر ادب با نظم و انضباط رابطه مستقیم دارد و هرچه ادب فردی بالاتر باشد، نظم و انضباط او هم بیشتر می باشد و تا به حال دیده نشده فردی بی ادب باشد ولی نظم داشته باشد.

همانطور که گفته شد و طبق نظریه بنیان گذارکنگره 60، این مجموعه به سان پادگان نظامی می باشد، حال این سوأل پیش می آید که چرا در یک پادگان نظامی که اعضای آن از طوایف و اقوام گوناگون تشکیل شده و ممکن است هر کدام عقاید خاص خودشان را داشته باشند ولی به هدف خود نزدیک می شوند؟

در پاسخ می توان گفت: با وجود یک دستورالعمل صحیح تمامی افراد با هم کار و تلاش می کنند برای رسیدن به یک هدف واحد، حال در کنگره 60 هم روش کار همینطور است، اگر قرار است رهجویی به رهایی برسد و خانواده ایی از بند مشکلات اعتیاد رها شود ملزم به رعایت دستورالعمل های این سازمان (کنگره 60) است که انجام آن بدون رعایت نظم و انضباط غیر ممکن است.

عواملی هستند که انسانها را از نظم خارج می کند، چه فیزیکی چه معنوی، اما بیشترین عاملی که باعث اختلال شدید در نظم و انضباط انسانها می شود و اثر مخرب دارد؛مصرف مواد مخدر طبیعی و مصنوعی می باشد.ممکن است فردی تحصیل کرده، با ادب، با کمالات و دیگر خصوصیات مثبت انسانی باشد ولی متأسفانه در اثر مصرف مواد مخدر به آهستگی از نظم خارج و در صورت تداوم تبدیل به یک موجود غیر قابل تحمل می گردد.

کنگره 60  با ایجاد یک نظم و انضباط صحیح و با استفاده از دستورالعمل ها که در مورد هر یک از آنها تفکر شده (منظور قوانین کنگره 60) و در هر جلسه بیان می شود، توانسته با اتکا به همین قوانین و دستورالعمل ها با قویترین عامل برهم زننده نظم و انضباط به مبارزه بپردازد و در نهایت به پیروزی برسد.

حال اگر مؤلفه نظم و انضباط را از برنامۀ اداره یا خانواده خود حذف کنیم و دستورالعمل های نوشته یا نانوشته را اختیاری کنیم،چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا می توانیم به زندگی خود ادامه دهیم؟

در حقیقت کل طبیعت و مخلوقات خداوند، حتی تمام انرژی ها و کاربردهای آن،منظومه شمسی و جهان های دیگر با چنان نظم و ترتیبی قرا گرفته اند که اگر فرد نتواند در مسیر درست آن که همان صراط مستقیم است حرکت کند، معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار او می باشد.

در واقع فرق مهمی بین نظم و انضباط در سفری که یک رهجو در کنگره 60 طی می کند با دیگ سفرها می باشد، چرا که سفر در کنگره 60 یک سفر درونی است نه یک سفر مکانی؛ از این رو در چنین سفری که قرار است دنیای درون را به یک جهان آباد و به تعبیر دیگر به حال خوش برسانید، رعایت یکسری قوانین و مقررات الزامی می باشد، چرا که این قوانین قبلا تجربه شده و نتیجه مطلوب بدست آمده و مانند قوانین ریاضی و دیگر علوم ثابت می باشد تا اینکه مسافر را به سر منزل مقصود برساند.

از دیگر موارد مهم زمان است، چرا که اگر خللی در سفر پیش آید به معنی آنست که زمان را از دست داده ایم که غیر قابل برگشت است، اما از طرف دیگر تجربۀ بزرگی بدست آورده ایم که اگر توجه کنیم می توانیم به نحو احسنت از آن استفاده کنیم. به قول معروف "آدم با هوش از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود"

اولین نکته مهم در کنگره که یک مسافر برای رسیدن به رهایی باید به آن توجه کند خواستۀ اوست که میزان چاشنی قدرت او را تعیین می کند و او را در این راه موفق می گرداند.

دومین نکته ایمان به کنگره است که در اثر آن قوانین و مقررات و دستورالعمل های موجود در کنگره را به راحتی قبول نماید و در اجرای آن کوشا باشد.

در سفر خیلی مهم است بدانیم، کجاییم و به کجا می رویم و با چه هدفی می خواهیم راه خودمان را شروع و ادامه دهیم، این موارد می تواند پایۀ شروع سفر ما باشد که تا انتها به ما کمک بسیاری می کند که در طول مسیر از آن خارج نشده و به نتیجه مطلوب برسیم.

نظم و انضباط بدون هدف، حرکتی است که معلوم نیست انتهای آن به کجا ختم می شود و می توان گفت: نظم با هدف معنا پیدا می کند، حال برای روشن تر شدن، موضوع را با یک پرسش ادامه می دهیم:

هدف یک مسافر در کنگره 60 چیست؟

در ابتدا ممکن است هدف را رهایی از بند مصرف مواد بداند، ولی به نظر بنده رعایت نظم و انضباط در سفر نه تنها منجر به رهایی از مصرف مواد می شود بلکه به ریسمان محکمی دست پیدا می کند که به او قدرت، ایمان و حال خوش اعطا می کند.

 " به امید آنکه همۀ انسانها به این ریسمان الهی دست پیدا کنند "

در پایان به چند مورد از اصولی که به مسافر در سفر اول (نیکوتین و شربت او تی ) کمک شایانی می کند، اشاره می نمایم:

1ـ مصرف شربت او تی در زمان مناسب و مقرر شده توسط کمک راهنما، بسیار بسیار مهم است که یک مسافر در ابتدای امر این مورد را به درستی رعایت کند.

2ـ توجه به نشریات و سی دی های ارائه شده کنگره 60 و همچنین تکالیف های راهنما، بسیار بسیار مهم است چون پاسخ خیلی از سوالات مسافر در آنها داده می شود.

3ـ حضور به موقع در کارگاه های آموزشی عمومی و خصوصی کنگره 60، چرا که باعث می شود فرد از تجربیات دیگر مسافران مطلع شده و آنها را مد نظر داشته باشد.

4ـ پوشیدن لباس سفید و خدمت در کنگره که باعث صلح و آرامش و حال خوش مسافر می گردد.

"با آرزوی موفقیت همۀ انسانها در مسیر زندگی بدون استفاده از گیاه ممنوعه"

تهیه کنندهمسافر محمود رئوفی زاده (لژیون آقای احسان رنجبر)

نگارندهمسافر محمد کیانی (لژیون آقای مسعود غفاری)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی صادقی پیروز سه شنبه 2 آذر 1395 23:50
موقفیت روز افزون شما از قدرت مطلق آرزومندم .
یکشنبه 30 آبان 1395 21:13
خدا قوت
موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic