کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 1395/07/29
پنجشنبه 29 مهر 1395 ساعت 17:55 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد | ( نظرات )


دومین جلسه از دوره شصت و دوم سری کارگاه های آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " وادی دوم و تاثیر آن روی من " با استادی  " سیروس حسن زاده و نگهبانی آقای امیر یوسفی و دبیری آقای حامد ادریسی"  در روز پنج شنبه مورخ  1395/07/29 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد :

قبل از شروع صحبتم درباره دستور جلسه می‌خواهم خداوند را شکر کنم که توانستم به‌واسطه حسین و مهرداد عزیز در این جایگاه حاضر بشوم. هرکسی که در کنگره خدمت می‌کند حتماً باید لیاقت آن را قبلاً کسب کرده باشد و اگر امروز بنده روی این صندلی نشسته‌ام حتماً توانسته‌ام قبلاً لیاقت آن را کسب کنم بنابراین خداوند را شاکرم.
وادی‌ها در کنگره برای ما بسیار مهم است چراکه راه زندگی کردن را به ما نشان می‌دهد و توسط همین وادی‌ها می‌توانیم چیزهایی که به‌اشتباه یاد گرفته بودیم را کنار بگذاریم و چیزهای درست را برداریم و به‌قول‌معروف نامطلوب‌هایی که در کوله‌پشتی خود در مورد چیزهایی که یاد گرفتیم را روی زمین قرار می‌دهیم و مطلوب‌های کنگره را برمی‌داریم. وادی دوم به ما می‌گوید "هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نگذاشته است و ما به هیچ نیستیم حتی اگر به هیچ فکر کنیم". شاید همه ماقبل از اینکه به کنگره بیاییم برداشت ما از زندگی یک‌چیز بود و هر کس به فراخور خودش یک نوع برداشت داشته است. ولی وقتی وارد کنگره می‌شویم، داستان فرق می‌کند. اینجا جایی است که ما نامطلوب‌ها را کنار می‌گذاریم و تنها در کنگره هست که به ما می‌گویند که قبلاً اگر کارتن‌خواب بودید یا هر چیز دیگری، بازهم می‌توانی به زندگی بازگردید و می‌توانید امید داشته باشید.
ما هیچ‌کداممان بیهوده به این دنیا نیامده‌ایم اما شاید قبل از ورود به کنگره این‌طور فکر نمی‌کردیم و ناامید به زندگی نگاه می‌کردیم و این ناامیدی همان نامطلوب‌ها است که باید زمین بگذاریم. در زمان مصرف ممکن بود گاهی اوقات نقاشی‌های ناامیدکننده‌ای را رسم کنیم و باحالتی غمگین تاریخ تولد و وفات خودمان را درج می‌کردیم ولی به‌واقع این‌طور نیست. وقتی وادی‌های کنگره را مطالعه می‌کنیم نور امید در ما روشن می‌شود. وادی دوم به ما می‌گوید که همین‌طور الکی و بیخودی روی زمین نیامده‌ام و هرکسی توی این دنیا رسالتی دارد و هر موجودی برای هدف خاصی خلق‌شده است و خداوند عالم هیچ نیرویی را اضافه نیاورده که بخواهد از آن چیزی را بیخودی خلق کند. پس خداوند از خلقت هر چیزی هدفی داشته است. این وادی جایی است که به ما امید می‌دهد که ما می‌توانیم خوب سفر کنیم. بارها این مسئله را عنوان کردم که در کنگره کلیدواژه زیاد پیدا می‌شود و ما امروز اگر فقط یکی از آن‌ها را بگیریم برای ما کفایت می‌کند. مثلاً اگر بتوانیم یاد بگیریم که معنی نفس چیست؟ شاید دیگر نیاز به یادگیری مطالب دیگر نباشد. یادمان باشد که بر سر هر وادی تأمل‌کنیم و تفکر کنیم و نامطلوب‌ها را زمین بگذاریم. اگر معنی نفس را خوب درک کنیم، دیگر نیازی نیست که اگر نود سالمان هست به خودمان بگوییم که چرا در این سن و سال باید به کنگره بیاییم. وادی دوم به ما یاد می‌دهد که تحت هر شرایطی باید به دنبال درمان باشیم. اصولاً وادی‌های کنگره هرگز انتها ندارد و هر بار که مطالعه می‌کنیم مطالب جدیدتری یاد می‌گیریم. انشالله که بتوانیم وادی‌ها را بهتر بخوانیم و بهتر درک کنیم.
امروز تولد دو تن از مسافران است. آقایان حسین مغازه و مهرداد ارجمندی
ره‌جوها همیشه باهم متفاوت‌اند و هیچ‌کدام شبیه یکدیگر نیستند ولی برای راهنماها ره‌جوها هیچ فرقی باهم ندارند.
کار کردن با حسین مقداری سخت بود. هر چیزی در کنگره باید تعادل آن حفظ بشود. حسین سرشار از احساس بود و برای همین کار کردن با ایشان در اوایل ورودش به کنگره، بسیار سخت بود و گاهی اوقات او قهر هم می‌کرد. ولی چون جوهره وجودی حسین سرشار از محبت بود توانست رها بشود.
مهرداد هم روزی که می‌خواست سفر خودش را شروع کند، باحالت خواب‌آلودگی همراه بود و سفرش هم که تمام شد همچنان این حالت را حفظ کرده بود. البته ره‌جو شبیه راهنمای خود می‌شود به‌طوری‌که بنده همین‌الان اگر اراده کنم پشت همین میز می‌توانم بخوابم و این مسئله یک نعمت بزرگ است که باید خدا را شاکر باشیم.
به‌هرحال تولد این دو نفر را به خودشان و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و برایشان آرزو می‌کنم از این به بعد بهتر بتوانند زندگی کنند.


همچنین به چند تن از عزیزانی که در روز چهارشنبه به رهایی رسیده بودند از طرف گروه مرزبانی گلی تقدیم شد.آرزوی محمد حسین مغاره:
آرزو می کنم که هر چه مقرر است بدست بیاورم اول لیاقت آن را پیدا کنم.سخنان حسین مغاره

من در نوجوانی به سمت خلاف و مصرف مواد رفتم و یک مدتی بعد از مصرف خانواده من متوجه شدند. من دائماً به کمپ می‌رفتم و به‌محض اینکه از کمپ می‌آمدم دوباره به مصرف کردن ادامه می‌دادم تا اینکه یک روز دیگر خسته شدم و پیش خودم گفتم که دیگر تحمل ندارم و باید از این مخمصه نجات پیدا کنم. خلاصه به کمک دوستان با کنگره آشنا شدم و وقتی آمدم حس من نسبت به آقای سیروس حسین زاده بود، ایشان را انتخاب کردم البته با کلی زحمتی که به ایشان دادم و با صبر و تلاش خودم و با آموزش‌ها و حمایت خانواده توانستم به رهایی برسم. از همه شما ممنونم.آرزوی مهرداد ارجمندی:
از خدای بزرگ می خواهم تمام مسافران کنگره به رهایی برسند تا این حس را تجربه کنند.سخنان مهرداد ارجمندی

آنچه باور است محبت است، آنچه نیست ظروف تهی است من در سفر دوم آرامش و آسایشی را کسب کردم که قبلاً داشتم ، ولی از بین رفت و بعد از سفر دوم به کمک کنگره توانستم دوباره به آن آرامش دست پیدا کنم. الآن راهنماها و سفر دومی‌ها می‌توانند من را درک کنند. من در اوایل سفر سردرگم بودم اصلاً نمی‌دانستم چه می‌خواهم و تمامی حرکات کنگره برای من گنگ بود پیش خود می‌گفتم مگر می‌شود با دست زدن‌ها و به پارک رفتن‌ها انسان، رها شود. وقتی‌که بدن من به شربت عادت کرد و روی برنامه افتادم، با صبر و آموزش‌ها توانستم به درمان برسم انشا الله که تمامی شما عزیزان هم به درمان و رهایی برسید.


مرزبان کشیک: آقای رضا رجبی
وبلاگ نویس: مسافر محمد (لژیون آقای امیر خرم شاهی)
عکاس : مسافر پیمان ( لژیون آقای سامان راهنورد )


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها، اخبار داخلی کنگره60، اخبار اعتیاد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر امید جمعه 30 مهر 1395 21:38
پیمان و محمد عزیز ضمن عرض خداقوت و تشکر از تلاش های بی وقفه شما عزیزان
مسافر امید جمعه 30 مهر 1395 21:38
حسین و مهرداد جان با تبریک اولین سال تولدتان امید است در مراتب بالاتر خدمتی شاهد و ناظر موفقیت شما باشیم
مسافر امید جمعه 30 مهر 1395 21:37
جناب اقای حسین زاده ضمن عرض تبریک به حضرتعالی برای شما و تمام اعضای کنگره بهترین ارزوها را دارم همیشه موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات