سی‌دی باران رحمت (بخش اول)
چهارشنبه 13 مرداد 1395 ساعت 07:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )اعتیاد در سه محور جسم و روان و جهان‌بینی سیر می‌کند و باید در هر سه محور درمان انجام پذیرد و باید دقت کنید که دقیقاً کجای جسم مدنظر است و در چه مدت و چه جور باید درست شود، در قسمت روان و جهان‌بینی هم همین‌طور. در رابطه با هر سه مورد در جهان امروز گنگ است و به اعتقاد علما قابل‌درمان نیست و تا زمانی که این سه مؤلفه حل نشود ما به رهایی نمی‌رسیم و هم‌چنین درمان.

زمانی که انسان خلق شد قبل از آن جامدات و نباتات و حیوانات از یک قانون تبعیت می‌کردند و چندان پنهان‌کاری ندارند، تنها پنهان‌کاری این است سگ و یا کلاغ غذایی را برای زمان گرسنه شدن قایم کنند که بعداً که گرسنه شدند از آن غذا استفاده کنند.

در انسان مسئله فرق می‌کند و انسان چون اختیار کامل به او داده‌شده بر سر دوراهی قرار می‌گیرد. پس حق و باطل دروغ است و عشق و نفرت درهم‌آمیخته شده‌اند و جدا کردن این‌ها کار دشواری است. هر چه قدر انسان به اندیشه و بیداری و تکامل بالاتری برسد بهتر می‌تواند این موارد را از هم جدا کند، در غیر این صورت باطل را حق می‌پندارد و خرده‌شیشه را به‌جای الماس می‌بیند.

یک سری مسائل ظاهری را، مسائل باطنی و ریشه‌دار می‌بیند و به این وسیله مشکلات و بدبختی‌های خودش را زیاد می‌کند. مثلاً می‌گوییم برای چی باید حق را از باطل جدا کنیم؟ برای این‌که بتوانیم زندگی کنیم. چون حق زندگی ما را سروسامان می‌دهد و باطل زندگی ما را تباه می‌کند و برای این می‌خواهیم حق را از باطل جدا کنیم نه این‌که آدم‌های خوبی باشیم و آدم‌های بادیانتی باشیم نه‌فقط به خاطر آگاهی است.

جهان امروز همان‌طور که پیشرفت شایانی کرده، مشکلات شایانی هم به وجود آمده و هر چه بامش بیش برفش بیشتر. در سطح گیتی آدم سالم چه جوان و چه پیر خیلی کم می‌بینید و اکثراً انواع و اقسام بیماری‌ها را دارند. قدیم‌ها از هر ده نفر یک نفر مریض بود اما الان از هر ده نفر ممکن است یک نفر سالم باشد. به اطراف خود نگاه کنید یک عده انسان‌ها که معتاد هستند به مواد و یک سری معتاد به الکل و اگر جمع معتادان به مواد را با معتادان به الکل بزنیم بیشتر از آن‌هایی که به قرص اعتیاد دارند هستند.

یک سری ناراحتی پروستات و؟...؟ و سینه و کلیه و گوارش دارند. همه را می‌بینید که دچار انواع و اقسام بیماری‌ها هستند، چون هر چه سعی کردیم با وجود مشکلات حق را از باطل جدا کنیم، نتوانستیم و مشکلات بیشتر شد، مشکلاتی که خود انسان‌ها به وجود آورده‌ایم.

زمین را آلوده کردیم و کار را روزبه‌روز دشوارتر می‌کنیم. هرروز چندین میلیون تن گازهای؟...؟ دارد ب فضا می‌رود زندگی روی کره زمین را سخت‌تر می‌کند و تمام رودخانه‌ها و فاضلاب‌ها باهم آمیخته‌شده‌اند و محیط را آلوده کرده‌اند. در سواحل دریاها آلودگی‌ها تلنبار شده و به‌قدری زباله؟...؟ می‌شود که با بارندگی عصاره این زباله‌ها به آب آشامیدنی همه را آلوده کرده است. در تهران بیست‌وچهار میلیون نفر دارند زندگی می‌کنند و فاضلاب چهارده میلیون نفر به دارد می‌رود به زمین...

حالا با تمام این آلودگی‌ها که داریم، خودمان هم با شیشه و الکل و مواد از بین برنده بدترش می‌کنیم.
در مورد صور پنهان صحبت نمودیم، به قول معروف جهان اکبر است ما هرقدر در مورد آن بگوییم تمامی ندارد. خلاصه این‌که بخواهید تدریس کنید مانند بیماری ظاهر و باطن است، ظاهر انسان زیبا باشد و بی‌نقص اما از درون غیرازاین باشد، صور پنهان و صور ظاهری باهم فرق دارد، افرادی هستند بی‌نقص و بی‌عیب و زیبا یک‌وقت می‌بینی دچار سرطان شده است.

همان‌طور که می‌دانید زندگی امروز در ایجاد بیماری‌ها نقش اساسی را دارد. به نحوی زمین آلوده‌شده است. چهارعنصر آب و باد و خاک و آتش مقدس بودند، ما آب را آلوده کردیم و خاک را آلوده کردیم و هوا را هم آلوده کردیم. همین امروز آب فاضلاب‌ها در رودخانه می‌ریزد و آشغال در جنگل می‌ریزیم و جنگل پر از زباله می‌شود و این زباله‌ها می‌رود پشت آب کرج و تبدیل به آب نوشیدنی می‌شود و ما مصرف می‌کنیم. همه در تولید زباله تلاش می‌کنیم و می‌گوییم مال ما معلوم نیست و کسی نمی‌فهمد! در حریم رودخانه که خانه می‌سازیم و می‌گوییم به ما مربوط نیست و هرکسی منافع خودش را در نظر می‌گیرد ولی این افراد نمی‌دانند این میراث آیندگان است و نباید این کارها را خودخواهانه انجام بدهند و آن موقع فرزند خودش سرطان خون و تومور مغزی می‌گیرد و یا مصرف‌کننده شیشه و یا هروئین. آن موقع؟...؟ خودش مصرف‌کننده هروئین می‌شود... این‌ها برگشت دارد.

منابع زیرزمینی و رودخانه‌ها آلوده می‌شود و کل زمین را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با تمام مراقبت‌ها از انتشار نمی‌توانند جلوگیری نمایند و شما بسیاری از راه‌ها را اشاره نمودید.

ولی باز دیده می‌شود باوجود ساده زیستی، باز انسان‌ها دچار امراض می‌شوند. مواد افزودنی به این مسئله کمک می‌کند.

ولی بازدیده می‌شود باوجود ساده زیستی، باز انسان‌ها دچار امراض می‌شوند. مواد افزودنی به این مسئله کمک می‌کند. بسیاری از زنان خانه‌دار از زنان خانه‌دار برای تمیز کردن سرویس بهداشتی از نوشابه استفاده می‌کنند، حال ببینید چه بلایی سر بدن ما می‌آورد. حتی کسی که رعایت می‌کند هم مریض می‌شود.
درون انسان دنیایی هست که باید همیشه مورد بازبینی قرار گیرد.

بیماری‌هایی هست اما دیده نمی‌شود، اما شما حرکت نمودید و گاهی زمان می‌برد اما نتیجه مطلوب حاصل می‌شود.

کار شما و دوستان پزشک شما و آن‌هایی که دنبال یافتن هستند توجه به این امورات است. ساختن شفاخانه و تجهیزات را فراهم نمودن تنها بخشی از یاری‌رساندن به آدم‌هاست و ساختن یک بیمارستان که شکل آن، شکل مغز است این ظاهر قضیه است و درمان نمی‌کند، مابقی علم و عمل است.


توموری که در مغز است یا سینه طرف را دربرمی دارند به‌عنوان درمان! خوب این دیگر سینه‌ای نیست که بخواهد درمان کند. باید منشأ آن را پیدا کند.

سالم زیستن یکی از راه‌هایی است که می‌تواند بشر را از بیماری دورنگه دارد. باید به تمام مواد غذایی و تغذیه توجه ویژه کرد و همین‌طور به فکر و به محیط‌زیست توجه کرد و هم‌چنین غذاها و مواد طبیعی و انواع آن مصرف شود. غذاهای مردم که ساده زیستی بود، خود ماست یا کشک یا تخم‌مرغ یک غذا بود.

الان این‌طور نیست. پنیرها گچی شده، موادی به شیر می‌زنند که تبدیل به پنیر گچی می‌شود. با درستی و محبت و عشق همه مسائل سهل‌تر حل می‌شود و ادراک و فهم به درجه‌ای که لازمه از ادراک که تکامل است جذب می‌گردد. به همین علت درونی‌ها یکدیگر را جذب می‌نمایند و بیرونی‌ها غافل‌اند و به راه خود می‌روند. وقتی برای حل مسائل این موارد باشد کارها سریع‌تر حل می‌شود. با یکی مشکل‌دارید پیغام‌وپسغام می‌دهید، به‌جای پیغام دادن مستقیم برو پیش خودش و بعد مشکلات را حل کن.


هم‌سفر رویا لژیون خانم آنی كماندار ( لژیون ششم)

پایان بخش اول
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی حبیبی چهارشنبه 13 مرداد 1395 15:17
با سلام واحترام


خیلی ممنون زحمت کشیدید cdتهیه کردید گوش کردید نوشتید واطلاع رسانی فرمودید
تاباد چنین باد
وفا چهارشنبه 13 مرداد 1395 12:35
خانم رویای عزیز؛ گاهی اوقات تهیه و یا دسترسی به سی دی های بنیان گذار کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام، برای بعضی ها امکان پذیر نیست و این که شما کلمه به کلمه سی دی باران رحمت را نوشته و در دسترس این بزرگواران قرار داده آید، کاری بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.
امیدوارم باز هم از مطالب خوب شما بهره ببریم.
در نهایت سپاسگزارم و موفق باشید.
خانم زری عزیز تشکر از زحمات بی وقفه و خالصانه شما.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic