کارگاه آموزشی مجازی آقایان همسفر - وادی یازدهم و تأثیر آن روی من
چهارشنبه 23 تیر 1395 ساعت 17:28 | نوشته ‌شده به دست همسفر محمد | ( نظرات )


ششمین جلسه از دور سوم سری کارگاه های آموزشی مجازی آقایان همسفر کنگره 60، با استادی آقا رضا و با دستور جلسه "وادی یازدهم و تأثیر آن روی من" برگزار گردید.

همه انسان ها برای رهایی از تاریکی ها و مشکلات باید به ریسمان الهی و قوانین آن چنگ بزنند. قوانین الهی چیزی است که از بی دین ترین تا دیندارترین، از بی فکرترین تا متفکرین، از وحشی ترین تا متمدن ترین، همه را در بر می گیرد و همه آن را قبول دارند.

قوانین الهی چه می گوید؟ دروغ نگو، دزدی نکن، گمان بد مبر، رشوه نخور، کم فروشی نکن، فساد نکن، فحشا نکن، مواد مخدر استفاده نکن، پیمان شکن نباش، عدالت خواه باش، حق و ناحق نکن، مهربان باش ... تا زندگی سرشار از آرامش و صلح داشته باشی.

برای اینکه تبدیل به رودهای خروشان و چشمه های جوشان بشویم، باید به انرژِ پتانسیل دست پیدا کنیم، پس بنابراین سرچشمه های طبیعت را منشأ دیدگاه خودمان قرار بدهیم. سرچشمه های طبیعت باید دو ویژگی داشته باشد:

 1- شرایط اقلیمی باید آماده و مهیا باشد. همه ما می دانیم که هر کجای طبیعت نمی توانیم چشمه داشته باشیم. باید پشت هر چشمه ای، مناطق کوهستانی باشد تا منابع ذخیره شده ی آب را حفظ کند.

در واقع انسان هم الهام گرفته از طبیعت است. باید شرایط چشمه جوشان را برای خود فراهم نماییم تا خداوند منان اجازه آن مسیر، راه و موقعیت لازم را به من بدهد. مثلاً خیلی ها علاقه مندند که مواد مخدر را ترک کنند، اما به شرایطی که در کنگره 60 مهیا و آماده است، دسترسی ندارند. بنابراین شرایط یک نکته بسیار مهم و کلیدی است و خداوند منان صلاح بداند آن شرایط مهیا می شود.

2- مرحله دوم انرژی پتانسیل است. هر آبی که از چشمه خارج بود، باید پشتش فشاری باشد و آن فشار توسط اختلاف ارتفاع به وجود می آید. در انسان هم همین موضوع مصداق دارد. هر وقت هر انسانی از جایگاه درونی خود ارتقا پیدا کند (تغییر جایگاه)، گویی اختلاف ارتفاع به وجود آورده است. مثلاً من رضا به جایگاه دبیری، نگهبانی، استادی، مرزبانی و ... برسم. یکی از شاهکارهای طبیعت، دریافت انرژی است. بعضی وقت ها اتفاق می افتد که توان انجام کوچکترین کاری را ندارم و احساس می کنم که اصلاً انرژی ندارم. مثلاً من برای رفت و برگشت به کنگره 60 بیش از 5 ساعت، مسافت را طی می کنم و وقتی به منزل می رسم، اصلاً احساس خستگی، ناتوانی و یا ضعف نمی کنم، بلکه آن روز سرشار از شعف و شادی و سرحالی را دارم و در واقع حالم خوش است؛ چون کار بسیار مفید و ارزشمندی انجام می دهم و در حقیقت تولید انرژی می کنم.

لازم به ذکر است تولید انرژی مستقیماً به دیدگاه من ربط دارد، چون بعضی از انسان ها کارهای بزرگی انجام می دهند ولی از خود ناراضی هستند و گویی از خود طلبکارند.

در کل می توانیم نتیجه بگیریم که: انرژی های مثبت باعث صعود و انرژی های منفی باعث سقوط می شوند.

معمولاً انرژی منفی از سه طریق به وجود می آید: 1- از طریق خود 2- از طریق تخریب دیگران 3- از طریق سرقت

معمولاً آدم ها از طریق ناله کردن و یا گله گذاری، انرژی خودش را می گیرد (از دست می دهد). و یا کسی که هروئین یا تریاک و ... مصرف می کند، انرژی ذخیره شده خودش را از دست می دهد. کسی که ربا می خورد، در واقع پول مردم را سرقت می کند.

پس می توانیم نتیجه بگیریم که هر کسی با تدبیر و بی تدبیر، با عقل و بدون عقل، با عشق و بدون عشق، با دانایی و بدون دانایی، با ایمان و بدون ایمان، با تفکر و بدون تفکر و در نهایت با حس درون یا با حس بیرون، هرچند کوچک، مثل اینکه مانند چشمه ای عمل می کند. این آیتم فقط و فقط به خواسته و دانش آن شخص بستگی دارد. مثال: یکی مانند چشمه ی خشک و خنثی، یکی مانند چشمه ی زلال و پاک، یکی مانند چشمه گندیده و کثافت، یکی مانند چشمه ای با آب زهرآگین است.

همه ما می دانیم که هر کس قدرت اختیار و انتخاب دارد. بدی یا نیکی، زشتی یا زیبایی، کژی یا راستی، حقارت یا سرافرازی، ترس یا شجاعت، نفرت یا عشق، دوزخ یا بهشت. انتخاب مهم ترین مطلبی است که به انسان داده شد.

قانون هستی به من رضا با زبان بی زبانی می گوید: اگر از آموزگار آموختی که آموختی، اگر نیاموختی، روزگار تو را می آموزد.

قانون کلی خلقت: کسانی که در این جهان هستی زندگی می کنند، چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی، هر گونه دریافتی می کنند، باید همیشه بازپرداخت آن را بپردازند(زکات). چرا که مثل چشمه های زلال و پاک، سرشار از انرژی و شادی و شعف باشند. کسانی که هیچ بازپرداختی ندارند و همه چیز را برای خود می خواهند، گویی به شوره زار و یا کویر بدون آبو علف تبدیل می شوند و همیشه باید منتظر طوفان های شن باشند؛ چون گیاهی نکاشتند تا از طوفان های شن جلوگیری نمایند.

ما انسان ها دارای داناییهای متفاوتی هستیم و همیشه و مدام با کسب اطلاعات و دانش و پیروی از قوانین، مرتب منابع ذخیره شده ی خود را افزایش می دهیم و با حرکت ها و جهش های لازم، تولید انرژی مثبت می نماییم که در نهایت انشاا... و به خواست پروردگار منان به چشمه های جوشان تبدیل گردیم.

برای آموزش و آموختن هیچ زمان مشخصی تعیین نشده است و باید تا زنده هستیم در پی آموزش علم و دانش باشیم و همیشه در حال حرکت رو به جلو باشیم.

برای اینکه زندگی بهتر و آرام تری داشته باشیم، همانا باید در صراط مستقیم حرکت نماییم.

جسم انسان را مانند چشمه می دانند ولی اندیشه، روح و روان دائماً در حال پروازند.

رود می داند که باید حرکت کند و در مسیر راهش با انواع و اقسام موانع از قبیل سنگ، کلوخ، بالا و پایین رفتن راهش را ادامه می دهد و به مقصد(بحر و اقیانوس) می رسد.

من رضا(همسفر) باید بدانم مثل رود، جلوی من و در مسیرم هزاران موانع و مشکل وجود دارد؛ اما با حرکت سالم، خواست، تفکر سالم، حضور در صراط مستقیم به مقصد خواهم رسید.

باید مطمئن باشم با امید به خداوند منان و توکل به خدا و ایجاد انگیزه درست به چشمه های جوشان و رودهای خروشان تبدیل شوم و انرژی سرشار از خوشحالی را به دست بیاورم.

انشاا... و به یاری پروردگار تبدیل به عشق سالم و خدمتگزار واقعی و صدیق به مسیر خود ادامه بدهم تا به مقصد اصلی، همانا مثل رودهای خروشان به بحر و اقیانوس بریزیم.

در خاتمه از خداوند بزرگ سپاسگزارم و سپس از آقای مهندس دژاکام کمال تشکر را دارم و از کلیه اعضاء کنگره 60، به خصوص از راهنمای زحمتکش و بزرگوارم جناب آقای حشمت جعفری کمال امتنان را دارم.

زندگی همواره آرام و با صلح و امنیت داشته باشید.

 همسفر رضا رهجوی آقای حشمت جعفری 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه رهجوی خانم آنی کماندار شنبه 26 تیر 1395 00:03
سپاس خدمت آقای رضا و خدا قوت خدمت آقای محمد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic