" کاخ شیشه‌ای، سنگ شیشه
یکشنبه 13 تیر 1395 ساعت 14:36 | نوشته ‌شده به دست مسافر امید | ( نظرات )سال‌ها بیمار مواد مخدر سنتی بودم، خوشحال از این‌که هیچ‌کسی حتی تصور هم نمی‌کند که من دچار این بیماری باشم، سرخوش به آن دامن هم می‌زدم تا این‌که به دلیل جهل و ناآگاهی باکمال میل و رغبت مشتاق تجربه مصرف شیشه نیز بودم، متأسفانه این اتفاق در زندگی‌ام رخ داد.

این مصرف و پیامدهای آن در ذهنم خوش نشست اما متأسفانه در آن سال‌ها این‌همه اطلاعات و آگاهی در مورد این ́ا́برشیطان وجود نداشت و اگر هم اطلاعاتی هم بود پاسخ‌گوی ذهن بیمار، جاهل و بی‌دانش و هم‌چنین لذت‌جو و تنوع‌طلب من نبود اما دراین بین حتی تصور می‌شد که برای چاقی مفرط مفید بوده و در برخی از آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های بدن‌سازی هم استفاده می‌شد.

اما اولین برداشتم این بود که می‌توان به کمک این هیولا در زمان لزوم به جنگ مواد سنتی هم رفت؛ چراکه نیم‌نگاهی هم به ترک مواد مخدر هم داشتم، جالب بود زمانی که شیشه مصرف می‌کردم، بدن و جسم من کمترین نیاز را احساس می‌کرد و این کشف بزرگی برای من محسوب می‌شد به همین خاطر هرروز نسبت به این دشمن بشریت وابسته‌تر می‌شدم.

روند مصرف شیشه ادامه پیدا کرد تا این‌که متوجه شدم از تریاک استفاده نمی‌کنم تا اینکه گل بود و به سبزه نیز آراسته شد. با تفکر غلطی که با مصرف شیشه به‌راحتی از تریاک جدا می‌شوم مجدداً به سمت تریاک رفتم اما دیگر آن حجم مصرف تریاک لذت سابق را برایم نداشت و مصرف تریاک هم بیشتر شد و از طرفی تا حدودی اثرات یکدیگر را خنثی می‌کردند تا این‌که به پیشنهاد یکی از دوستان شیره نیز به آلبوم حماقت‌های من اضافه شد.

با مصرف شیشه سرعت من درحرکت در ضد ارزش‌ها بیشتر شد و من ظرف چند ماه از 105 کیلو به 75 کیلو کاهش وزن داشتم و روزانه از تریاک و شیره و شیشه سه گرم استفاده می‌کردم یعنی جمعاً 9 گرم و حتی در برخی موارد به دلیل کمبود وقت و یا مکان هر سه را می‌خوردم، دیگر هیچ‌کدام از لباس‌ها برایم مناسب نبود بعدها متوجه شدم در بین اثرات سوءمصرف مواد مخدر کاهش وزن بهترین آن‌ها بود.

رفتارهای ناشی از مصرف مواد مخدر که از من سر می‌زد باعث شد جایگاه اجتماعی‌ام را از دست بدهم؛ چراکه تا قبل از این در جمع 50 نفری محل کار من نفر دوم محسوب می‌شدم، محل کارم تغییر کرد و در آنجا ناخواسته رفتارهای پرخطری از من بروز می‌کرد که باعث تشویش و نگرانی همکارانم می‌شد هنوز که از آن خاطرات حرف به میان می‌آید برایم غیرقابل‌تصور است.

بروز رفتارهایی مثل عدم کنترل بر دست‌وپا و حتی چشم، در اکثر مواقع توان بالا بردن قاشق یا لیوان را نداشتم ناخواسته قاشق از بین انگشت‌هایم رها می‌شد، این اتفاقات در حین غذا خوردن یا هنگام کار عادی شده بود، پرحرفی نیز یکی از عادات بد من شده بود و من در مورد همه‌چیز اظهار فضل می‌کردم و به هیچ‌کس اجازه حرف زدن نمی‌دادم. فقط و فقط دانسته‌ها و گفته‌های من درست بود، ارزش‌های من ارزش و ناهنجاری‌های من ناهنجاری بود غیر از من هر چه وجود داشت غلط بود و بدون شک در اولین فرصت باید اصلاح می‌شد چراکه من درک دیگری از زمان داشتم و همیشه وقت کم می‌آوردم شبانه‌روز برای من 12 ساعت شده بود برای همین همیشه به دنبال سرعت بودم.

فراموشی نیز یکی از صفاتی بود که توسط مواد مخدر کسب کرده بودم با کیف، کت و کاپشن بیرون می‌رفتم بدون آن‌ها و یا با مقداری پیچ و مهره یا لوازم‌یدکی اسقاطی خودرو و غیرقابل استفاده بازمی‌گشتم و به بهانه شستن و تمیز کردن اتومبیل ساعت‌ها وقت تلف می‌کردم و در این کار آن‌چنان دقیق می‌شدم که حتی نقاطی را که شرکت زمان مونتاژ به آن‌ها هیچ توجهی نمی‌کند موردتوجه من قرار می‌گرفت و ناخودآگاه می‌دیدم بسیاری از قطعات خودرو را از هم جدا کرده‌ام و کلی وقت برای سرهم کردن آن‌ها صرف می‌کردم و یا به بهانه تعمیر لوازم‌خانگی آن‌ها را اوراق کرده و درنهایت مجبور بودم برای تعمیر به نمایندگی آن‌ها مراجعه کنم.

درواقع به‌واسطه مصرف شیشه دچار تغییر و تحول اساسی شده و هیچ شناختی از آن نداشتم، این فرد جدید کاملاً غیرقابل‌پیش‌بینی شده بود، هیچ‌کس و هیچ‌چیز در کنارش آرامش و امنیت نداشت. روزها و ساعت‌ها بی‌خوابی و بدون هیچ وعده غذایی و یا در نقطه مقابل خواب‌های عمیق و طولانی و غذا خوردن‌هایی که واقعاً شگفت‌انگیز بود. بدنم همیشه سرد و پیشانی‌ام مملو از نقاط عرق سرد بود که هیچ‌وقت به پایین چکه نمی‌کرد و این بزرگ‌ترین نکته نامفهوم ذهنم بود و پاسخی برایش نمی‌افتم و این‌که چرا لاله بیرونی گوشم همیشه قرمز بود و خشکی دهانم که عمده دلیل خرابی لثه و دندان‌هایم شد.

من در خانواده‌ای پا به عرصه گزارده بودم که رعایت آداب و رفتارهای اجتماعی جز خطوط قرمز محسوب می‌شد و من واقعاً به این اصول و چهارچوب‌ها پایبند بودم اما بی‌تعادلی‌ها و رفتار زشت و ناپسند ناشی از مصرف شیشه باعث شد حریم بین من و خانواده و همچنین والدینم شکسته شود و من همچنان شرمنده آنان از این رفتارها باشم.

همهٔ این‌ها باعث شکسته شدن من شد، شکست غرورم، اعتبارم، حیثیت و آبروی خانوادگی‌ام و هرآن‌چه که در طی سال‌ها ساخته بودم شکست و آوار شد، دقیقاً با یک کلنگ شیشه‌ای به جان کاخ شیشه‌ای وجودم افتادم و آن را نابود کردم کاخ وجودم که می‌شد صاف و صیقلی بماند و آیینه تمام نمای وجودم باشد.

در کنار من خانواده‌ام نیز همهٔ این تاوان‌های سنگین را با صبوری پرداخت کردند، بارهای بار از خودم پرسیدم چرا این مسیر؟؟؟!!!!!! اما هیچ جوابی برای آن پیدا نکردم که حداقل بتوانم خودم را توجیه کنم!

شب‌هایی که همسرم و دخترم با ترس و اضطراب درب اتاق را قفل می‌کردند و شب را به صبح می‌رساندند به امید این‌که من به محل کارم بروم! هر زنگ تلفن مرا به تشویش می‌انداخت، با هر صدای آرام دچار شک و تردید می‌شدم.

شاید گفتن و شنیدن این حرف‌ها تکراری و شاید آزاردهنده باشد و حتی ممکن است در برخی موارد خنده‌دار و مضحک به نظر برسد اما واقعیتی است از روزگاری تلخ که بر یک خانواده گذشته و این اتفاقات جزئی از خاطرات یک خانواده شده که با هیچ پاک‌کنی نمی‌توان آن را پاک کرد چراکه مثل یک میخ در دیوار یک زندگی فرورفته و سوراخ آن تا به ابد پیدا خواهد بود.

برای من تمام لذت مصرف شیشه حین مصرف بود و بعد از مصرف سردی دست‌وپا و بی‌خوابی ناشی از آن، منفورترین حالت روی زمین برای من بود و من برای خلاصی این حالت‌ها مجدداً مصرف می‌کردم و همین تکرر مصرف خسارت‌های سنگینی برمن وارد کرد که پس از سال‌ها در مغز، سیستم عصبی و کبد بسیاری از اثرات سوء آن را در بخش‌های مختلف شاهد هستم، مثل لکه‌های قهوه‌ای‌رنگ در نقاط مختلف پوست و یا زگیل‌های پوستی که در اطراف گردنم به وجود آمده یا به‌عنوان‌مثال انعقاد خون خوب قبل از مصرف و زخم‌هایی که به‌سرعت جوش‌خورده و بهبود پیدا می‌کردند اما در زمان مصرف و بعد از شیشه اصلاً این حالات را نداشتم اما الان پس از گذشت سال‌ها و عدم مصرف تمام این موارد رو به بهبودی گذاشته و در حال درمان است.

با همهٔ این‌ها به لطف خداوند و کنگره و قرار گرفتن در مسیر از آن روزهای بد بسیار فاصله گرفتم و با تمام تلاش به دنبال تکمیل درمان بوده و سعی می‌کنم در راه تعادل و ارزش‌ها قرار بگیرم و امیدوارم همه بیماران مواد مخدر علی‌الخصوص بیماران شیشه راه درمان و سلامت خود را یافته و در آن مسیر حرکت کنند که بهترین راه برای آن کنگره 60 است.


نویسنده مسافر امید لژیون آقای احمد جعفری (لژیون ششم)

نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فخری دوشنبه 14 تیر 1395 22:20
آقای امید امیدوارم در صراط مستقیم کنگره موفق باشید
همسفر دوشنبه 14 تیر 1395 02:39
خدا قوت اقا امید موفقیت شما ارزوی قلبی ماست
یکشنبه 13 تیر 1395 23:06
با سپاس از آقای امید،خوشحالم خداوند کنگره 60 را در مسیر ما قرار داد تا مصرف خود را درمان کنیم.درکنار خانواده در صلح وآرامش زندگی کنیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic