کارگاه آموزش آقایان مسافر روز دوشنبه 95/03/31
سه شنبه 1 تیر 1395 ساعت 10:09 | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن | ( نظرات )
چهارمین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی دهم و تأثیر آن روی من" با استادی آقای "مجید امیری" و نگهبانی " آقای فرزاد هوشنگی" و دبیری "آقای مهدی " در روز دوشنبه مورخ  1395/03/31 رأس ساعت 18:00 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد:

سلام دوستان مجید هستم مسافر

دستور جلسه این هفته وادی دهم هست که عنوان این وادی صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است، وادی های کنگره خیلی به هم مربوط هستند و ارتباط معنایی و مفهومی به هم دارند و می شود گفت هر کدام تکمیل کننده وادی قبل خودش است و پیش نیاز وادی بعدی، اکثر وادی ها یا بیم دهنده هستند ویا امید دهنده اما وادی دهم به نوعی هم بیم دهنده و هم امید دهنده است، هم به انسان امید می دهد که می تواند از تاریکی ها و مشکلات بیرون آید و هم نوعی ترساننده و بیم دهنده است.
برای افرادی که اگر جایگاه خوبی دارند اگر قدر جایگاه خود را ندانند ممکن است سقوط کنند و جایگاه خودشان را از دست بدهند، مثب شمشیر دو لبهمی ماند که خیلی برنده است، هم به نوعی سقوط است هم سعود، هم هم لطف و رحمت خدا و هم اختیار و حق انتخاب بر سرنوشت انسان را می رساند.
یک مثال معروف در کنگره است که می گوید ما در هر وضعیتی که هستیم آن جایگاه و وضعیت برای ما عین عدالت است، چرا اینگونه است؟ چون در گذشته ما راهمان را انتخاب کرده ایم، اگر بر فرض من مجید ضروع کردم به مصرف مواد مخدر و یک شخص مصرف کننده شدماین خواسته خود من بوده و من این راه را انتخاب کرده ام، درست است که دوستان، جامعه و محیط خیلی تاثیر دارد و بی تاثیر نیست ولی هیچ کس به زور به من مواد نداده است، شاید اولین مرتبه با یک پیشنهاد شروع شده ولی در ادامه خود من خواستم که این راه را بروم، شاید نمی دانستم که جه سرنوشتب در انتظار من است ولی مسئولیت این که من درون تاریکی رفتم و هزاران بلا سرم آمد و خیلی از مشکلات و گرفتاری ها برای من پیش آمد، فقط مسئول آن خود من هستمنه شخص دیگری، چون من این راه را انتخاب کردم و زمانی دیدم که به چه تاریکی هایی دچار شدم، با کنگره 60 آشنا شدم و خداوند را شاکرم، در اعماق تارییکی ها خیلی به موقع کنگره 60 سر راه من قرار گرفت و به اینجا آمدم و زمانی که متوجه شدم که راه درمان اعتیاد در اینجا پیدا شده، انتخاب کردم کخ از آن تاریکی ها بیرون آیم.
خداوند انسان را مختار آفریده تا براساس آن میل و خواسته خود مسیرش را انتخاب کند، همان طور که انتخاب کردم که گرفتار اعتیاد و مواد مخدر شدم همان طور هم انتخاب کردم به درمان برسم و از تاریکی ها دوری کنم و به سمت ارزش ها حرکت کنم.
وادی دهم می گوید هیچ کس محکوم این نیست که در اعماق تاریکی ها و قعر جهنم بماند، می تواند حرکت کند و بیرون آیدو خودش را نجات دهد. شاید یک حیوان وحشی درنده مثل شیر و پلنگ که درنده خویی در وجودش است تا اخر عمر این خصلتبا آن بماند چون جزو صیع و خواست خلقتش است ولی انسان می تواند هر لحظه صفت های خود را تغییر دهد و چه خوب است که انسان همیشه در حال رشد و پیشرفت باشد.
من از این چهارده وادی خیلی استفاده کردم مخصوصا وادی دهم، که وقتی در این وادی خوب تأمل کردم و دقیق شدم و داخل لژیون کار کردیم فهمیدم که فقط خواندن این کتاب مهم نیست، باید این وادی ها را عملی کنم و برای خودم کاربردی کنم این وادی ها واقعاٌ راه گشا هستند و به طریقی درس زندگی است.
در ادامه وادی دهم از سه بخش نورف صوت و حس صحبت می شود که می گوید: جهان بدون این سه گذینه هیچ معنایی نخواهد داشت. نور که آن فرامین الهی هستند که توسط قدرت مطلق اعلام شده، صوت که وسیله انتقال این فرامین الهی به انسان ها است و حس که خیلی مهم است و بنظر من حس یک تعریف خواصی دارد که می گوید حس مانند خداوند است هم نام خودش قابل حس است و حس اولین قوه بکار گیری عقل است. حس مانند خداوند است یعنی خداوند قابل رویت نیست که بتوانیم با چشم سر ببینیم ولی از وجودش اطلاع داریم.


  مرزبان کشیک: آقای مطهری

وبلاگ نویس:مسافرامید لژیون آقای احمدجعفری

عکاس:مسافر محسن لژیون آقای رضاکرمی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 10 تیر 1395 10:28
اقا مجید خیلی عالی بود مسافر علی
امیر خرمشاهی چهارشنبه 2 تیر 1395 21:44
مجیدجان تجربه اینچنین جایگاههائی مسافران عاشق را تشنه پیشرفت و رسیدن به جایگاههای با ارزشتر مینماید، با حرکت و تغییر صفات،احساس خوب مثبت و مفید بودن را برایتان آرزو میکنم.
امیر خرمشاهی چهارشنبه 2 تیر 1395 21:39
مجیدجان تجربه اینچنین جایگاههائی مسافران عاشق را تشنه پیشرفت و رسیدن به جایگاههای با ارزشتر مینماید، با حرکت و تغییر صفات،احساس خوب مثبت و مفید بودن را برایتان آرزو میکنم.
همسفر مریم چهارشنبه 2 تیر 1395 14:57
مجید عزیز.از اینکه تورو در این جایگاه دیدم بسیار خوشحالم.امیدوارم جایگاه های خدمتی بالاتری را تجربه کنی و فرزند شایسته ای برای کنگره باشی وشاهد پیشرفت وتعالی روزافزونت باشم.خدا قوت.
همسفر عزت چهارشنبه 2 تیر 1395 14:55
پسر گلم آقامجید استادی جلسه را بشما ودخترخوبم که همسفرتام میباشد تبریک عرض میکنم انشاءالله قدر سلامت ورهایتان را بدانید تا برک آن هم در رندگتیان مشهود باشد به امید کمک راهنما شدن هستم آمین
مسافر امید چهارشنبه 2 تیر 1395 14:41
مجید جان امیدوارم درز جایگاه های بالاتر ببینمتون
مسافر امید چهارشنبه 2 تیر 1395 14:40
محسن عزیز خدا قوت و عرض تشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic