کارگاه آموزش عمومی روز پنجشنبه 95/03/27
پنجشنبه 27 خرداد 1395 ساعت 16:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر پیمان | ( نظرات )
چهاردهمین جلسه از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی دهم و تاثیر آن روی من" با استادی کمک راهنمای محترم آقای همایون سالخورده و نگهبانی  آقای رضا رجبی و دبیری  آقای امید در روز پنجشنبه مورخ 95/03/27 راس ساعت 18:00 آغاز به کار نمود.

"در ضمن تولد یک سال رهایی آقای فرزاد هوشنگی ، رهجوی کمک راهنمای محترم آقای همایون سالخورده را با شور فراوان جشن گرفتیم"
ادامه مطلب
خدا را هزاران مرتبه شکر می کنم و این روزه داری را به شما تبریک می گویم .روزه داری فقط به نخوردن و نیاشامیدن نیست ، اصل مسئله روزه الگوی تزکیه است . تزکیه ، وادی پنجم حرکت رو به جلو ، طوری که بر بال فرشتگان بنشینی و به بالا و جایی بروی که درکت درکی باشد که هر تصویری که برایت نامحسوس بوده بتوانی به زیبایی ببینی و درک کنی .

ما در کنگره واژه ای به عنوان مسافر داریم ، این مسافر ،مسافر بین شهری نیست ، اما مسافر بین شهری و کشوری هم می تواند جزو این سفر باشد از انشعاب تا انشعاب ،به منظور تکامل عقل و تکامل نفس ( نفس مطمئنه ) . که انشاالله به چیزی تبدیل شویم که از ابتدا خداوند ما را به این منظور خلق کرده که آن ثمره چیزی نیست جز اشرف مخلوقات .

انسان در ابتدا و ادامه مسیر اشرف مخلوقات نیست ، جایی اشرف مخلوقات است که به نفس مطئنه و به تکامل نسبی عقل برسد و انشاالله سفرش را ادامه بدهد که مابقی صحبت در حوصله بحث ما نیست .

دنیا بر مبنای تغییر ، تبدیل و ترخیص بنا شده است . ما واژه ای داریم به نام روح که حامل صفات خداوند است و ویژگی های ما که از ابتدای خلقت آن را در آرشیوخود ،ثبت و ضبط کرده ایم و بر مبنای این اطلاعات ما طی طریق می کنیم و این طی طریق بر مبنای عقل و استفاده از ذهن و آرشیو در بستر مناسب آن است در بستر آموزش و اجرا کردن آن .

هدف از آفرینش ما چیست ؟ چکار می خواهیم بکنیم ؟ می خواهیم صفات خود را تغییر بدهیم ،این صفات را حذف نکنیم بلکه با تغییر آن این صفات را درک کنیم .صفات و ویژگی ها چیزهایی هستند که ما در طول مسیر آن ها را غنی کرده ایم ،حال اگر صفت بدی باشد و تغییری در ما صورت نگرفته باشد به واسطه آن است که آموزشی نبوده و این صفات برجسته شده اند و اگر تغییری بوده ،این صفات به صفات مثبت تبدیل شده اند.

در اینجا باید به این نکته تو جه کنیم که آیا اعتیاد ما فقط مصرف مواد مخدر است ؟ اگر آموزش و تغییری در کار نباشد ،اگر من در کنگره 60 معنای کلمه مسافر را فقط در کاهش مصرف تدریجی و رساندن آن به صفر بدانم و تصور کنم که با این روش علیه السلام شده ام و همه چیز درست شده ،سخت در اشتباهم . من تا هست و هست باید آموزش ببینم ،من تازه شروع کرده ام و در آغاز راهم .

اگر اعتیادم را به عنوان یک ضد ارزش کنار بگذارم تازه در نقطه صفر ایستاده ام ،اگر مبدا من مشخص باشد خیلی عالی است ،ولی درک من از مبدا چیست ؟ اگر هدف من در بدو ورود به کنگره تنها شناخت مصرف کننده بودن و حرکت در مسیر قطع آن باشد ،با توجه به کم کردن یک ضد ارزش و حرکتی است از سمت منفی به سمت مثبت ،اما حرکتی ایده آل نیست .من باید ضد ارزش ها را در وجودم جستجو کنم و به آن برسم و در جهت تغییر آن حرکت کنم .

امروز تولد یک سال رهایی فرزاد هوشنگی را با هم جشن می گیریم ،رهجویی که در طول سفر هیچ گاه مرا اذیت نکرد ،نسبت به پروسه درمان خود بسیار منظم بود و از خدمت گزاران کنگره می باشد .

او با مصرف هروئین وارد کنگره شد و با حرکت درست و خدمت در کنگره اکنون تغییر را به وضوح در او مشاهده می کنیم . امیدوارم در مسیرش ثابت قدم بوه و بتواند جایگاه های بالاتری را در کنگره تجربه کند و این تولد را به خودش و پدر گرامیش که در جمع ما هستند و تمامی اعضای کنگره تبریک می گویم .   

همچنین به سه تن از عزیزانی که در روز چهارشنبه به رهایی رسیده بودند از طرف گروه مرزبانی و توسط آقای عزت ا... عابدی ایجنت محترم  گلی تقدیم این عزیزان شد.

در ضمن در ادامه جلسه، انتخابات نگهبانی دوره شصت و یکم کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، روزهای پنچشنبه، در نمایندگی آکادمی با حضور ایجنت شعبه برگزار گردید


تولد اولین سال رهایی آقای فرزاد هوشنگی رهجوی کمک راهنمای محترم جناب همایون سالخوردهآرزو : امیدوارم روزی در تمامی کشورهای دنیا شعبه ای از کنگره 60 وجود داشته باشد و من هم بتوانم ایجنت یکی از شعب ایالات متحده امریکا باشم .


از فربد و وهاب عزیز برای اجرای این قطعه بسیار تشکر می کنم ،خدا را شکر میکنم این لیاقت را داشتم که تولدم را در ماه مبارک رمضان بگیرم و امیدوارم که جلسه خوبی بشود .

اول از راهنمای عزیزم آقای همایون سالخورده بسیار تشکر می کنم چون با زحمات ایشان در جایگاه فعلی قرار گرفته ام و با خدمت هایی که به من می دادند ،باعث رشد روزافزون من در این جایگاه شدند تا بتوانم وادی دهم را در عمل انجام بدهم .تک تک صفات و ویژگی های ما ،شخصیت ما را شکل می دهند و اگر ما آن ها را تغییر ندهیم هیچ راهی نداریم جز مصرف مواد . مصرف مواد آخرین ضد ارزشی است که فرد مصرف کننده مثل گذشته من می تواند انجام بدهد .چون نمی توانستم آن صفات ،ویژگی ها و رفتار را تحمل کنم مجبور به مصرف مواد می شدم .

من تا قبل از ورود به دانشگاه با هیچ ماده مخدری آشنایی نداشتم و حتی سیگار هم نمی کشیدم و هنوز هم نمی کشم . اما با ورود به دانشگاه و ایجاد بستر مناسب هیچ تفریحی جز مصرف مواد نداشتم و محرک های محیطی من را به سمت مصرف هروئین کشاند .

خدا را شکر با ورود به کنگره حالم روز به روز بهتر شد و از همان ابتدا تصمیم گرفتم این مسیر را به درستی و کامل طی کنم .من آدم سخت کوشی هستم ،یا چیزی را به دست می آورم یا آن را انتخاب نمی کنم . ولی اگر انتخاب کردم باید به دست بیاورم ،این یکی از ویژگی های شخصیتی من است .

همانطور که راهنمایم اشاره کردند در طول سفر نه گریز زدم و نه ذره ای بیشتر دارو مصرف کردم ،چون به مسیری که در آن قدم نهاده بودم علاقه داشتم ،چون دانایی و جهان بینی را به من می داد ، به من نگرشی داد تا بتوانم بفهمم که به خاطر چه چیزهایی به دنبال مصرف مواد رفته ام .تازه فهمیدم مصرف نکردن مواد کار ساده ای است ،ولی آیا می توانم تغییری در خودم بوجود بیاورم و آیا می توانم کارهای گذشته را انجام ندهم ؟

خدا را شکرجایگاه خدمتی در کنگره به من خیلی کمک کرد ،هم در بخش رایت سی دی ها و هم در قسمت مشاوره تازه واردین خدمت می کنم و از همه مهمتر تصمیمی که راهنمای عزیزم در خصوص بستن پیمان گرفتند و در روز تولدم ،به من نامه تولد دادند تا نزد مهندس بروم و ایشان نیز دستور پیمان را دادند .خدا را شکر در چهار شنبه هفته پیش پیمان بستم و دیروز هم نشان خود را از مهندس دریافت کردم .

این فرصت را پیدا کردم که به پدر و مادر خود خدمت کنم و در کنارشان باشم و در خانه از آن ها مراقبت کنم و این افتخاری است که نصیب من شده است .

دست پدرم را می بوسم که در تمام مراحل زندگی به من کمک کردند .

از همه شما تشکر می کنم که تشریف آوردید و در این جایگاه برای من دست زدید 
مرزبان کشیک: آقای مسلم یامی
وبلاگ:مسافر پیمان
عکاس : مسافر حامد


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها، اخبار داخلی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات