" کارگاه آموزشی خانم های همسفر سه شنبه 95/03/25
سه شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 18:56 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )


دهمین جلسه از دوره پنجاه و نهم سری کارگاه‌های آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 با استادی "خانم مهرناز"و نگهبانی" خانم سارا "و دبیری "خانم مهناز "با دستور جلسه "سیگار" در روز سه‌شنبه مورخ 95/03/25، رأس ساعت 18 آغاز به کار نمود.سخنان استاد:

دستور جلسه سیگار از اهمیت خاصی برخوردار است و به همین دلیل از دستور جلسات کنگره قرار گرفته است؛ خود من شخصاً در هفته گذشته مطالب عزیزان و بزرگان را که در وبلاگ می‌خواندم مطالب مفیدی بود و به همه شما توصیه می‌کنم مطالعه کنید.

همه ما زمانی که وارد کنگره شدیم با صورت مسئله اعتیاد آشنا شدیم و دانستیم که یک بیماری است من به این موارد برنمی‌گردم گرچه تکرار در آموزش بسیار عالی است؛ اما امروز می‌خواهم از خودم بگویم من از هجده سالگی اولین تجربه مصرف سیگار را داشتم و آقای مهندس اشاره خوبی داشتند که تمام ما مصرف‌کنندگان سیگار یا قلیان که در حال حاضر مصرفش بیشتر و همه‌گیر شده؛ همگی با یک ژست شروع کردیم و با حس بزرگی بوده؛ من هم با همین حس‌ها بصورت تفریحی با دوستان شروع به مصرف سیگار کردم و زاویه دید و جهان‌بینی من الان بسیار متفاوت شده، همه ما زمان ورودمان به کنگره تمام مشکل خودمان را فقط مصرف‌کننده‌مان می‌دانستیم.

باز اشاره‌ای زیبا از آقای مهندس که می‌فرمایند قرصی‌ها را پذیرش نمی‌کنیم چون فکر می‌کنند تافته جدا بافته‌اند؛ما سیگاری‌ها و مصرف‌کنندگان قلیان هم همین‌طور هستیم و زمانی که شاهد مصرف مسافرمان هستیم به این فکر نمی‌کنیم که خودمان هم مصرف‌کننده هستیم و اولین جرقه در کنگره به من زده شد و خدا را سپاسگزارم که به واسطه فرزندم با کنگره آشنا شدم و دو ماه بعد از ورودم به کنگره با خودم گفتم. اگر برای درمان فرزندم به کنگره آمدم؛ آیا حواسم به خودم هست؟ به تدریج اطلاعات را بدست آوردم و  متوجه شدم وارد کردن نیکوتین به بدن همان صورت مسئله اعتیاد است؛ من بارها ظرف این سی و هشت سال می‌خواستم سیگار را کنار بگذارم اما هربار نمی‌توانستم و چه در خوشی‌ها و چه غم‌ها به سیگار روی می‌آوردم و همه بهانه بود.

سیستم بدن و نیاز من به نیکوتین که از بیرون وارد بدنم کرده بودم و نیکوتین داخل بدنم که انرژی به بدن می‌داد را غیرفعال کرده بودم و بخاطر همین چون کمبود انرژی داشتم مصرف نیکوتین من بالا می‌رفت؛ ترک سیگار با اراده نیست و من تجربه ترک‌های مختلف با سیگار نیکوتین و انواع قرص ها را داشتم که همه ناکام بود و خدا آقای مهندس و همه ما را بسیار دوست دارد که در سال نود آقای مهندس دچار بیماری قلبی شدند و بعد از آن لژیون وایت تشکیل شد.

از شما همسفرانی که مصرف کننده سیگار یا قلیان هستید خواهش می‌کنم که به لژیون وایت بیایید؛ اگر هر کدام از شما عزیزان بخواهید سوزن وارد قلبتان کنید؛ آیا انجام می‌دهید؟ پس چطور می‌شود که ما مرتب سوزن وارد قلب خود می‌کنیم؟ آمار نشان می‌دهید در هر هشت ثانیه یک نفر از سیگار فوت می‌کند که این یعنی هفتاد برابر مرگ از موادمخدر؛ یکی از اصلی‎ترین عامل سرطان و سکته و بسیاری از بیماری های دیگر سیگار است. من در کنگره انتظار دارم جهان‌بینی خود را این‌گونه نشان دهیم و برای درمان سیگار خود اقدام کنیم.

در ادامه جلسه آقای مهندس با حضور در جمع همسفران در مورد دستور جلسه سیگار مشاركت كردند و فرمودند:
مشارکت آقای مهندس:

خیلی خوشحالم که امروز در گروه خانواده هستم؛ امیدوارم ماه مبارک رمضان برایتان مفید باشد و هرکس به اندازه خودش بهره ببرد؛ دستورجلسه امروز سیگار است که من خودم از سیگاری‌های قهار بودم و همیشه دلیل می‌آوردم که محققین برای مضرات سیگار تحقیق کردند، اگر برای منافع سیگار تحقیق می‌کردند متوجه می‌شدند که سیگار خیلی هم مزایا دارد؛ تا این که به قول قدیمی ها خیاط به کوزه افتاد و من در طبقه بالا با مشکل مواجه شدم و علت سکته سیگار بود.

آمار تلفات در اثر سیگار هفده برابر تلفات هروئین و تریاک است و یک قلیان برابر با صد نخ سیگار است و کسانی که می‌گویند سیگار نمی‌کشیم، قلیان می‌کشیم، این موضوع را بدانند؛ پس ما با مسئله بسیار خطرناک مواجه هستیم ولی در لباس بسیار قشنگ و زیبا که باعث تشخص و کلاس است؛ خوشبختانه خداوند راه را مشخص کرد و در کنگره60 سیگار ریشه‌کن شد و تا زمانی که درمان سیگار اتفاق نیفتاده، درمان اعتیاد کامل نشده؛ یعنی درمان اعتیاد با درمان سیگار تکمیل می‌شود؛ اگر فردی الان سیگار می‌کشد هنوز معتاد است و معتاد به سیگار است؛ منتها از نظر نوع قضیه درجه‌اش پایین‌تر است ولی اصل قضیه بسیار خطرناک‌تر از موادمخدر است، چون آمار مرگش بسیار بالاتر است.

قطعاً در خانم‌های هم‌سفر سیگاری هست؛ خودشان را به لژیون وایت معرفی کنند که این کار تنهایی دشوار است و انجام نمی‌شود؛ مثل این که تنهایی بخواهید دور دنیا را سفر کنید.

مسئله دیگر این که انتظاراتتان از کنگره60 در حد معقول باشد؛ شما سی سال حریف شخصی نشدید؛ حالا ما حریفش شدیم ولی توقع نداشته باشید که ما فوری این شخص را از هر عیبی پاک کنیم؛ یعنی سر شش ماه هم اعتیادش درمان شود، هم سیگار نکشد، هم سرکار برود و هم در صف نماز جماعت باشد و ...؛ توقع‌های منطقی و عقلائی داشته باشید و با مشکلات مسافرتان بسازید؛ تمام راهنماهای ما کسانی بودند که مشکل‌آفرین بودند ولی درمان شدند؛ پس اگر مسافر شما اذیت می‌کند یا درگیری بوجود می‌آورد، عصبانی و ناراحت نشوید تحمل داشته باشید و مسافر خود را آزاد بگذارید و در کارش دخالت نکنید؛ نوبت درمان او هم می‌رسد؛ مثل بچه‌هایی که یکی از آن‌ها زود راه می‌افتد و دیگری دیر، انسان‌ها متفاوت هستند و اگر ادامه دهید مطمئناً به نتیجه می‌رسید.

دستور جلسه هفته آینده: وادی دهم و تأتیر آن روی من

استاد جلسه: سرکار خانم وفا

سی دی هفته:  سی‌دی بوی ابلیس به استادی جناب آقای مهندس.در ادامه شما را به دیدن تصاویر پخت افطاری ماه مبارک رمضان توسط جناب مهندس و جناب آقای حكیمی دعوت می کنیم:


سركار خانم ندا مرزبان گروه خانواده


جناب آقای محمدرضا مطهری مرزبان كشیك


عکس از همسفر زری لژیون خانم عزت
وبلاگ همسفر زهرا لژیون خانم آذین راد
نمایندگی آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خانمهای همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 23 تیر 1395 20:47
ممنون از زحمات بی چشم داشتتان. تمامی مطالبتان انرژی فوق العاده ای رو منتقل می کنند.
شهلا پنجشنبه 27 خرداد 1395 23:29
با تشکر از خانم مهرناز ، وزری خانم وبنیانگذار کنگره 60
همسفر فهیمه اکادمی چهارشنبه 26 خرداد 1395 22:38
خانم مهرناز عزیز خدا قوت صحبت های شما بسیار جذاب و دلنشین بود و جلسه بسیار خوبی را برگزار کردید از شما سپاس گزارم.
همسفر عزت چهارشنبه 26 خرداد 1395 16:48
خانم مهرناز عزیز بسیار جلسه با استادی شما برگزار شد مطالب خوبی راعنوان کردید امیدوارم شما را در کسوت کمک راهنمای ببینم چونکه شما لیاقتش رادارید ضمنابه دوعزیزدخترم ونوه ام خسته نباشید عرض میکنم زری عزیزم دستت درد نکند که عکسهای زیبای از جناب مهندس عزیز گرفتی خیلی قشنگ وعالی بود
همسفر نرگس چهارشنبه 26 خرداد 1395 13:00
با سپاس خدمت بنیان کنگره 60 وتمانی خدمتگراران،تشکراز استاد جلسه وخانم نگهبان وخانم دبیر که مطالب آموزنده را به ما منتقل نمودند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic