کارگاه آموزش عمومی روز پنجشنبه 95/03/13
پنجشنبه 13 خرداد 1395 ساعت 19:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر حامد | ( نظرات )


دوازدهمین جلسه از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "الهام از رمضان" با استادی کمک راهنمای محترم آقای هادی پناهی و نگهبانی  آقای رضا رجبی و دبیری  آقای امید در روز پنجشنبه مورخ 95/03/13 راس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

"در ضمن تولد یک سال رهایی آقای ناصر سید آبادی ،رهجوی کمک راهنمای محترم آقای هادی پناهی را با شور فراوان جشن گرفتیم"سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را بسیار شاکرم که در کنگره حضور دارم ، آموزش می گیرم و خدمت می کنم . از نگهبان جلسه سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قرار داد تا در خدمت شما عزیزان باشم .

همان طور که می دانید دستور جلسه این هفته سیگار بود ولی به دلیل نزدیکی به ماه رمضان جناب مهندس این دستور جلسه را تغییر داده و دستور جلسه الهام از رمضان را جایگزین کردند . همان طور که افرادی که بیش از 2-3 ماه به کنگره می آیند می دانند که کنگره 60 بر اساس همین اصل و با الهام از ماه مبارک رمضان این روش را ابداع کرده و هم اکنون که بیش از هزاران نفر از این روش استفاده می کنند بر پایه الگو برداری از ماه رمضان ، عمل می کنند .

از قدیم ماه رمضان به ماه خیر و برکت و ماه مهمانی خدا معروف بود و این میراثی از پدران و مادران ما بود  من در گذشته هرگز به این فکر نمی کردم که چرا ماه رمضان را ماه خیر و برکت و یا ماه مهمانی خدا می دانند و اگر روزه ای می گرفتم و یا عبادتی می کردم بر اساس ارثیه ای بود که از پدران و مادران به ما رسیده بود . ولی با ورود به کنگره این تفکر تغییر کرده و بازی آگاهی شروع شد و وقتی بازی آگاهی شروع می شود مجبوریم که به مسائل فکر کنیم و دنبال نتیجه بگردیم که برای چه روزه می گیریم و برای چه باید عبادت کنم ، به چه چیزهایی باید فکر کنم و به چه چیزهایی نباید فکر کنم . چرا باید مسائل را خود به گردن بگیرم و بار مسئولیت را به شانه دیگری نیندازم و این آموزش هایی است که فقط و فقط در کنگره امکان پذیر است .

کمترین نتیجه ای جناب مهندس از ماه رمضان گرفتند سر و سامان دادن به میزان مصرف خود بود . ما هم در پیروی از همین مسئله می توانیم در جای جای زندگی از آن الگو برداری کنیم .

خیلی ها در کنگره تاکید بر روزه گرفتن دارند ، اما کنگره تاکیدی بر روزه گرفتن یا نگرفتن ندارد ولی حرفی که کنگره با من هادی دارد این است که حداقل سر و سامانی به اوضاع و احوال خود بده ، که اگر طاقت نخوردن آب ویا غذا را نداری جلوی مردم این کار را انجام نده .این ماه حداقل کاری که از من هادی می خواهد این است که " کاری بکنم " .که در دو ساعت حضور در جلسه روی صندلی بنشینم و یا در این دو ساعت حضور سیگار نکشم .

کنگره در ماه رمضان حال و هوای خاصی دارد . من در هیچ جای دیگر اینچنین حال و هوایی را ندیده ام . کسانی که برای اولین بار آن را تجربه می کنند ، تجربه شگفتی خواهند داشت و ما نیز 11 ماه در انتظار رسیدن آن هستیم تا به آن برسیم و از آن استفاده کنیم . بیشتر از این در رابطه با دستور جلسه صحبت نمی کنم تا در مشارکت ها از نظرات دوستان بهره ببریم .

مطلب بعدی تولد آقای ناصر سید آبادی است . از ایشان می خواهم که بایستند تا همه ایشان را ببینند ، تشویقشان کنیم .

آقا ناصر جز آن دسته از رهجویانی است که در هر لژیونی باشد مایه افتخار راهنمای خود و کل اعضای لژیون است ، من در مدتی که در کنار ایشان بودم کوچکترین مشکلی را از ایشان ندیدم . بسیار منظم ، بسیار پیگیر . یک شخص نمی تواند تمام خصوصیات خوب را یکجا داشته باشد .خصوصیت ناصر محبت اوست ، محبتش شاخصه عملکردش است .در سفر اول سفر خوبی داشت در سفر دوم هم بسیار تلاش کرد الان هم خودشان در شعبه صالحی لژیون دارند ، برایش آرزوی موفقیت می کنم و آرزو دارم هر چه زودتر رهایی رهجویانش را ببینم . انشاالله که قدم هایشان استوار باشد و از استواری قدم های آن ها انسان های دیگری آموزش بگیرند و حرکت کنند .

برایش آرزوی موفقیت می کنم و به خانواده محترمش تبریک می گویم .به اعضای لژیون و تمامی اعضای کنگره 60 تبریک می گویم .

همچنین به دو تن از عزیزانی که در روز چهارشنبه به رهایی رسیده بودند از طرف گروه مرزبانی و توسط آقای عزت ا... عابدی ایجنت محترم  گلی تقدیم این عزیزان شد.تولد اولین سال رهایی کمک راهنمای محترم جناب آقای ناصر سید آبادی رهجوی کمک راهنمای محترم جناب آقای هادی پناهیآرزوی ناصر:

آرزو میکنم همانطور که امسال ،سال تاسیس آکادمی نام گذاری شده است ،این امر محقق گردد و همانطور که جناب مهندس تعیین کرده اند،آکادمی انسان شناسی افتتاح شود.


صحبت تولد یک سال رهایی ،کمک راهنمای محترم آقای ناصر سید آبادی:

من مطالب زیادی برای گفتن آماده کرده بودم ولی با مسائلی مواجه شدم و بسیاری از آن ها را فراموش کردم . اگر بخواهم در رابطه با گذشته صحبت کنم همانطور که دوستان هم تجربه آن را دارند برایم خوشایند نیست ولی آنقدر بگویم که من به واسطه مشکلات جسمانی که به دلیل جبهه و شیمیایی شدن و تصادف شدیدی که در سال 84 داشتم ، مصرف مواد مخدر از دید خانواده و حتی پزشکان معالج به عنوان دارو بود و پزشکان می گفتند به جای داروهای شیمیایی به مصرف مواد مخدر خود ادامه بده تا ضرر بیشتری برایت نداشته باشد و به واسطه همین مسائل ، توجیح خوبی برای مصرف مواد داشتم تا جایی که خود به ستوه آمدم و جدای از بیماری توان انجام هیچ کاری را نداشتم . حتی حاضر بودم بمیرم اما به این قائله خاتمه بدهم .

این مطالب را بیان کردم تا پیامی داشته باشم از ارزش انجام این درمان . بیماری ها و مسائل همچنان هستند ولی انگار که نیستند . انگار که تمام این مشکلات به واسطه مصرف مواد برای من ایجاد شده بود و در واقع تشدیدش کرده بود . خدا را شکر می کنم که این بستر را فراهم نمود تا بنده بتوانم به سلامتی و درمان برسم .

به مرور زمان و با آمدن آقای پناهی به لژیون اهداف اولیه من که ترک یا فقط درمان بود ، تغییر کرد و شرایط به گونه دیگری شد و این آرامش و سلامتی را من فقط در زیر سایه کنگره توانستم به دست بیاورم.

دوستان در صحبت های خود به من بسیار لطف داشتند و این از محبت و لطف بسیار آن هاست . من به واسطه مصرف مواد ، خسارت زیادی به اطرافیان خود وارد کردم که هنوز نتوانستم جبران کنم . من در کنگره به مسیر خود ادامه می دهم تا آموزش بگیرم و توانایی روبرویی با مشکلات خود را پیدا کنم . برای همین خدا را هزاران هزار بار شاکرم که خداوند بهترین بندگانش را ، همچون جناب مهندس و راهنمای بزرگوارم آقای پناهی سر راه من قرار داد .

در نهایت از جناب مهندس دژاکام برای ایجاد بسترمناسب تشکر می کنم . عرض تقدیر و تشکر از کلیه خدمتگزاران ، مرزبانان ، ایجنت محترم و تمامی دوستان و برادران هم لژیونی و کسانی که در این لحظه نام آن ها را فراموش کردم .

عرض تشکر ویژه از برادر لژیونی هایم ، مخصوصاً آقا مجید که همیشه الگوی من در خدمت به کنگره بوده و هست . از دوستانی که از همدان و درود تشریف آوردند بسیار تشکر می کنم و امیدوارم جایگاه های بالاتری را تجربه کنند .

یک تشکر ویژه ، خاص و قلبی از راهنما و استادم دارم که هر چه بگویم باز کم گفته ام . ایشان به من اطمینان کردند و کارهایی را به من سپردند تا من بتوانم در زمینه کمک راهنمایی موفق باشم . بسیار مدیون زحمات ایشان هستم و دستشان را می بوسم .  


  


مرزبان کشیک: آقای مسلم یامی
وبلاگ:مسافر حامد و مسافر پیمان
عکاس : مسافر حامد


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران، تولدها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
احمد زمانی سه شنبه 18 خرداد 1395 14:34
باسلام و خداقوت به استاد پناهی و تبریک به ناصر عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات