تجربه ای از فهم در کلام
پنجشنبه 6 خرداد 1395 ساعت 10:09 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )


انسان زمین میخورد تا راهرفتن را یادبگیرد، زمینخوردن مهم نیست، مهم بلندشدن از زمین است؛ من مادر که درگیر بیماری اعتیاد فرزندم بودم، زمینخوردنهای زیادی را تجربه کردم. استاد در این سیدی میفرمایند: از زمانی که انسان راهرفتن را یادگرفت، زمینخوردن جزئی از راه رفتن او بود؛ اما من مادر، زمین خوردن و بلندشدن دوران کودکی خودم را به یاد ندارم؛ قبل از اینکه به کنگره بیایم بهخاطر مشکلات بسیاری که در زندگی داشتم دائماً زمین میخوردم؛ بهطوری که حتی بعضی اوقات بلندشدن برایم آرزو بود.


از روی بیتجربگی و عدم آگاهی و تفکر و تعقل سالم، تمام راههای پرواز، فرازونشیب را با سرشکستگیهایش، همراه با درماندگیهایش، همراه با شکستهایش و همراه با هزینههای گزاف راههای مبارزه با درمان و یا ترکاعتیاد را گذراندم و قضاوتهای بد دیگران را نسبت به خودم و مسافرم تحملکردم، ولی چه میشد کرد؟ این یک حقیقت بود که فرزندم دارای بیماری اعتیاد است، مگر میشود از این کلام حق فرار کرد. بله،حقیقتی تلخ بود ولی پزشکان و روانشناسان به بیانی دیگر این بیماری را برایم تعریف میکردند و مرتب مرا به گمراهی میکشاندند و تمام صحبتهای آنان باطل بود؛ اما من چگونه میتوانستم حق و حقیقت را از باطل تشخیص بدهم؟

تا اینکه با کمک خداوند با کلامی تحت عنوان کنگره 60 آشنا شدم و حقیقت صورت مسئله اعتیاد را به زبانی ساده و قابل درک آموختم و از سیاهچالهها کمکم خارجشدم و به طرف صراط مستقیم جایگاهی که کنگره به من نشان داد، حرکتکردم؛ به من یاد داد که برای بلند شدن از زمین باید خودم را قوی کنم، آن‌قدر قوی که به هیچ شخص اجازه ندهم از اینکه یک مصرفکننده دارم، مورد سرزنش و اهانت قرار بگیرم؛ این کلام حقی بود در کتاب 60 درجه زیر صفر مکتوب شده و با زبانی بسیار ساده آموختم آنچه را که به ناحق به من یاد داده بودند. یاد گرفتم که نه تنها با فهم و کلام خود میتوانم مشکلاتم را حل کنم، بلکه میتوانم کلیدی باشم برای گشایش دربهای بسته دیگران و یاد گرفتم که نباید از هر موضوعی بهراحتی بگذرم، بلکه ذرهذره باید آنرا تجربه کنم و بدانم که در مقابل کارهای ارزشی پاداش میگیرم که مستقیماً در زندگیم نقش خواهدداشت.

روش DST را تجربه کردم و این حقیقتی است که مانند انوار الهی جریان دارد و قابل مشاهده است و من در این روش آرامش، سلامتی و صلح را دیدم و اکنون 65 روز است که از رهایی فرزندم میگذرد و حس پرواز دارم و با هر نفسی که میکشم دوستدارم شادی خود را با دیگران تقسیم کنم و تلاش میکنم هرروز به آموختههای خودم که از آموزشهای کنگره میگیرم، اضافه کنم تا برای اجرای مأموریت خودم؛ یعنی کمککردن به دیگران در مقوله اعتیاد قدمهای بلندتری بردارم و با غرور زندگی کنم و همانند درختان ایستاده و با غرور بمیرم.

 

با سپاس هم‌سفر فریده لژیون خانم آذین راد

نگارنده؛ هم‌سفر نیلوفر لژیون خانم آذین راد

شعبه آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی، دل نوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پروین چهارشنبه 24 شهریور 1395 22:01
مثل همیشه بسیار عالی بود .آروزی توفیق روز افزون برای شما دارم
همسفر فخری شنبه 8 خرداد 1395 15:20
خانم فریده،خانم نیلوفر،خانم زهرا سپاس و خدا قوت
همسفر زری پنجشنبه 6 خرداد 1395 11:14
خانم نیلوفر و خانم فریده عزیز خدا قوت خانم فریده مثل همیشه عالی بود موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات