کارگاه آموزش عمومی روز پنجشنبه 95/2/23
پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 ساعت 23:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر حامد | ( نظرات )


نهمین جلسه از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "وادی نهم و تاثیر آن روی من" و استادی راهنمای محترم آقای رضا نادری و نگهبانی  آقای رضا رجبی و دبیری  آقای امید در روز پنجشنبه مورخ 95/02/23 راس ساعت 17:00 اغاز به کار نمود.

"در ضمن تولد پنجمین سال رهایی و آزاد مردی کمک راهنمای محترم آقای رضا کرمی ،رهجوی راهنمای محترم آقای رضا نادری را با شور فراوان جشن گرفتیم"

سخنان استاد:

خیلی خوشحال هستم که در جمع شما عزیزان در شعبه آکادمی هستم. دستور جلسه وادی نهم و تاثیر آن روی من است و طبق سنوات گذشته تولد یکی دیگر از اعضای کنگره را جشن می گیریم. من از نگهبان جلسه اجاره می خواهم تا آقای کرمی و همسفرشان بایستند، تا افرادی که با ایشان آشنایی ندارند، با ایشان بیشتر آشنا شوند،. ممنون

دستور جلسه وادی نهم،وقتی نیرویی از کم شروع میشود و به درجه بالا و بالاتر میرسد، نقطه تحمل پیدا میکند و تاثیر آن روی من است. وقتی ما مصرف کننده مواد مخدر بودیم، نقطه تحملی در رابطه با مصرف مواد مخدر نداشتیم، اگر سه تا دود ما به چهار دود میرسید، حال ما خراب میشد و نمی توانستیم بیشتر از آن مصرف کنیم. وقتی به درجه بالا و بالاتر رسید، نقطه تحمل پیدا شد، تا جایی که یک انسان چهل کیلویی، به راحتی می تواند چهار گرم تریاک را استفاده کند. پس نقطه تحمل به وجود میاید.

مهم ترین مسئله ای که در رابطه با درمان اعتیاد، بدون در نظر گرفتن جهان بینی و با نگاه پزشکی به مسئله اعتیاد، در نظر نگرفتن نقطه تحمل است. مصرف نکردن مواد مخدر هم نیاز به نقطه تحمل دارد. همانطور که در ابتدای مصرف، نقطه تحمل ما نسبت به مواد مخدر پایین بود، در رابطه با مصرف نکردن مواد مخدر هم، باید نقطه تحملمان بالا برود، اما این تحمل چگونه به وجود میاید؟ از کنار هم قرار گرفتن دو محیط،دو جرم در کنار هم ،این نیرو به وجود میاید. انسان در کنار مواد مخدر، نیروی اعتیاد را به وجود آورد. در کنگره هم دو نیرو در کنار هم قرار میگیرند، مسافر و راهنما، مسافر و داروی درمان. زمانی که این دو نیرو در کنار هم قرار میگیرند، نیرویی به وجود میاید در جهت مصرف نکردن مواد مخدر، طی دوره زمانی 10-11 ماهه، باتکرار منظم موضوع و این تکرار منظم نقش بسزایی در بالا و یا پایین آوردن نقطه تحمل، طی این بازه زمانی دارد، که خوشبختانه در کنگره این دو فاکتور (طول زمان و تکرار منظم موضوع) رعایت می شود.مطمئناً در طول هفته در این رابطه بیشتر صحبت خواهد شد و مطالب خوبی را به ما آموزش خواهند داد و اما با توجه به زمان کم، مابقی صحبت های خود را به رضا کرمی اختصاص می دهم.زمانیکه من در کنگره کمک راهنما شدم،در قسمت مشاورین خدمت میکردم و اجازه تشکیل لژیون داده شده بود، پیمان بسته بودم اما هنوز به صورت رسمی این اتفاق صورت نگرفته بود. در آن زمان رضا پیش من آمد و گفت ،من میخواهم پیش شما بیایم. من به او گفتم، من هنوز لژیونی ندارم و شما باید فرد دیگری را انتخاب کنید. اگر می خواهید در لژیون من باشید، باید صبر کنید تا من لژیون تشکیل بدهم.رضا هم گفت من صبر میکنم. تا اینکه لژیون تشکیل شد و رضا آمد، آن هم با چه حال خرابی، رضا روزی 5-6 گرم  شیره مصرف میکرد، 2-3 گرم شیشه و 20-30 عدد قرص. در آن زمان هم، در سال 86 پروتکل به این صورت نبود و من خودم هم تازه کار بودم. معمولاً هم برنامه را همان روز به او نمی دادم. با راهنمای خود صحبت میکردم و از او برنامه می گرفتم، تا رضا را روی برنامه بیاورم.

در طول سفر هم رضا شرایط خاص خودش را داشت و اصلاً با رضا در طول سفر نمی شد طوری رفتار کرد، تا او را پاگیر نمود. زمانی است که باید برجک رهجویی بزنی و زمانی باید با محبت رهجویی را جذب کنی. رضا جزو رهجویانی بود که باید با محبت با او رفتار می شد.

در آن زمان هم قانون به این صورت بود که،هر کس با توجه به نوع مصرفش سفر میکرد،هر کس مصرف شیره داشت،با شیره سفر میکرد،... رضا هم با شیره سفر خود را شروع کرد.در طول سفر می دیدم که حالش خوب نیست. روزی او را پیش آقای مهندس بردم و از ایشان خواستم تا به جای شیره با تریاک سفر کند. آقای مهندس گفتند، تا به حال با شیره سفر کرده و همین را ادامه بدهد. یک روز هم پیش آقای تراب خانی رفتم و از ایشان اجازه خواستم تا سفر رضا را با تریاک ادامه دهیم، اما آقای تراب خانی گفتند،که همین راه را ادامه بدهم. تا اینکه سفر رضا تمام شد و مشکلاتش شروع شد .من میدیدم که حال رضا اصلاً خوب نبود. او را پیش مهندس بردم و از ایشان خواستم تا دوباره سفر کند.

جناب مهندس گفتند، روی جهان بینی اش کار کند و شش ماه بعد بیاید.من دوباره از ایشان خواهش کردم.جناب مهندس گفتند، من اجازه سفر نمی دهم، الا به تشخیص خودت.

من به رضا گفتم که باید دوباره سفر کنی،رضا ناراحت شد و سه روز موبایل خود را خاموش کرد. به او گفتم، هر کاری که بکنی، باید دوباره سفر کنی. تا اینکه سفر ایکس خود را با تریاک انجام داد و خدا را شکر ،با انجام مجدد سفر با تریاک، حالش خوب شد و شروع به خدمت کرد و مطمئناً رهجویانی که سخت به درمان میرسند، به درد کنگره می خورند،زیرا قدر سلامتی را می دانند و مطمئناً رضا هم خوب و سالم خدمت میکند واگر بخواهد در جایی خدمت کند،درست و کامل این کار را انجام می دهد و همه کسانیکه او را می شناسند با این موضوع موافقند.

اگر رضا الان در این جایگاه قرار دارد،به خاطر همسری است که مثل کوه پشت او ایستاده است و خانم کرمی پا به پای رضا آمد و حتی قبل از اینکه رضا به کنگره بیاید،ایشان به کنگره می آمدند و حرکت کردند و تا الان هم همچنان پشت رضا ایستاده اند و او را حمایت می کند.

به خود رضا، همسفر محترمشان و خانواده او تبریک می گویم و امیدوارم  رضا را همچنان در چرخه خدمت ببینیم.

آرزوی کمک راهنمای محترم، آقای رضا کرمی:

من امسال اولین سالی است که می خواهم برای خودم آرزو کنم: آرزو می کنم خداوند این لیاقت را از من نگیرد،تا در کنگره باشم و بتوانم خدمتگذار کوچکی باشم و آموزش بگیرم.خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم،آقای رضا کرمی:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. الله ولی الذین امنوا یخرجهم من الظلمات الی النور

جا دارد از تمامی دوستانی که از نمایندگی های دیگر تشریف آوردند و دوستانی که وقت مشارکت پیدا نکردند،تشکر کنم .ممنون که در جشن ما شرکت کردید و بنده را سر افراز کردید. از آنجایی که تولدها در کنگره حاوی پیام برای سفر اولی ها و تازه واردین است،در ارتباط با بدو ورود خود به کنگره توضیحی میدهم .من با حال خراب وارد کنگره شدم و نمیدانم به درگاه خدا چه کرده بودم که خدا کنگره را سر راه من قرار داد.آمدم و در مسیر قرار گرفتم.من ذاتاً آدمی هستم که دیر تسلیم میشدم و بابت انتخاب آقای نادری به عنوان کمک راهنما به خودم تبریک می گویم،چه بسا که اگر شخص دیگری بود ،مرا تحمل نمی کرد و نمی دانم من الان کجا بودم و تکلیف زن و بچه من چه بود؟

این تدبیر و تعقل آقای نادری بود که من را در کنگره نگه داشت و من تسلیم شدن را در کنگره آموختم و از آن روزی که واقعاً تسلیم شدم،آمدم و از آموزش های کنگره بهره گرفتم. کنگره درس درست زیستن را به انسان می آموزد.

میخواهم مقداری در رابطه با نقش همسفر بگویم.جناب نادری هم فرمودند،همسفر من قبل از من ،به کنگره می آمد و مسیر آریا شهر تا آکادمی را می آمد و برمی گشت.همین استمرار ایشان بود که من وارد کنگره شدم .کنگره می گوید همسفر بال پرواز است.بعضی از دوستان نقش همسفر را 50% از مسیر درمان می دانند،ولی من می گویم 70%. این استمرار همسفر من بود که باعث آمدن من به کنگره و درمان بیماری اعتیاد شد.من از همسفرم خیلی تشکر میکنم.

از آقای نادری واقعاً تشکر میکنم که مرا تحمل کردند و اگر صبر و تحمل ایشان نبود ،تکلیف من مشخص نبود و معلوم نبود الان کجا بودم. از جناب آقای خان که پدر بزرگ من هستند تشکر می کنم.هم استاد بنده هستند.این لیاقت را داشته ام که چند سالی در رکابشان بودم .خیلی وقتها با نگاه کردن،خیلی وقتها با صحبت کردن و خیلی وقتها با سکوتشان به من می آموختند.از حضورشان در جشن ما بسیار سپاسگذارم. از تمامی عزیزانی که در این مدت مرا همراهی و کمک کردند تشکر می کنم.صفاتی که دوستان در مشارکت ها برای من به کار بردند،امیدوارم بتوانم این صفات را در درون خود بدست بیاورم.از دوستانی که مرا همراهی کردند تا بتوانم مسئولیت به عهده گرفته را درست انجام بدهم، تشکر می کنم.

از آقای مهندس دژاکام کمال تشکر را دارم .از خودشان و خانواده محترمشان که این بستر را مهیا کردند،تا ما به اینجا بیاییم و آموزش بگیریم. از جناب آقای سلامی، آقای تراب خانی ،آقای مجدیان،از تک تک دیدبانان محترم کمال تشکر را دارم. از آقای خدامی که راهنمای سیگار من هستند، تشکر میکنم. همچنین از آقای حکیمی ،خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم، از همه این عزیزان تشکر می کنم. از راهنمای همسفرم، سر کار خانم اسماعیلی کمال تشکر را دارم ،که اگر آموزش های ایشان در آن مقطع نبود،من این آرامش را نمی توانستم در زندگیم داشته باشم. از همسفرم کمال تشکر را دارم ،من را تحمل کرد و می کند.از فرزندانم تشکر می کنم، جایشان خالی است .امیدوارم خداوند این لیاقت را به من بدهد که در کنگره باشم و آموزش بگیرم و در زندگی شخصی خود کاربردی کنم ،از بچه های لژیون سپاسگذارم که هستند تا من باشم و در کنارشان آموزش بگیرم. همه شما را دوست دارم و به خداوند بزرگ میسپارم.


خلاصه سخنان همسفر،کمک راهنمای محترم سر کار خانم کرمی:

خداوند در قران می فرماید سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر اینکه خودش بخواهد. اگر ما خودمان نمی خواستیم اینجا حضور نداشتیم. خدا را شکر می کنم که پنجمین سال رهایی را تجربه می کنم و از سفر دوم به آزاد مردی رسیدم.

از شما حضار تشکر می کنم که امروز اینجا حضور دارید. اصلاً نمی خواهم برگردم به ان روزها، آقای نادری خوب باز کردند: شیشه، شیره، قرص های اعصاب. خودتون خوب می دانید که اینها چه تخریبی دارد. اعتیاد برای من یک نعمت بود ولی در لباس نغمت. انسان برای اینکه به تکامل برسد طوفان هایی در زندگیش قرار می گیرد و اگر این را بفهمد و درک کند، می تواند از طوفان ها خارج شود.  

در کتاب 60 درجه هست که ما از طبیعت الهام می گیریم. نزدیک بهار، باد دانه های بارور شده را کیلومترها جابه جا می کند تا در جایی که باید، رشد کنند. این اذن الهی است. اگر طوفان زندگی من را به کنگره کشید، خواسته تا دانه هایی که پر از جهل بود امروز سرسبز شود و جوانه بزند.

در کتاب در پیام بهترین راه، سردار به جناب مهندس پیام می دهد که شما را استاد کردیم برای بیت خود و برای آنانی که باید بیایند. اگر شما اینجا حضور دارید انتخاب شدید و باید بیایید. در این راه باید پشتکار داشت. پرسیدند که نزد خدا بهترین بنده کیست؟ فرمود آن کس که متصلاً یک کار ارزشمند را انجام دهد. خوشحالم که امروز اینجا هستم، از آقای مهندس و خانواده ایشان تشکر می کنم. هر چقدر حضورم در کنگره بیشتر می شود، به قوانین کنگره بیشتر پی می برم. بعضی وقت ها کلمات حق یک زحمت را ادا نمی کند. من در قبال آقای نادری فقط سکوت می کنم. سکوت صدایش بیشتر است آقای نادری. در این مدت من وادی 14 را حفظ شدم، امیدوارم که بتوانم وادی 14 را به بچه هایم یاد بدهم. از دوستان عزیز تشکر می کنم که حضور دارند و باعث دلگرمی ما شدند.


مرزبان کشیک: آقای مسلم یامی
وبلاگ:مسافر حامد 
عکاس : مسافر محسن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic