" مصاحبه با همسفر خانم مرضیه
شنبه 18 اردیبهشت 1395 ساعت 09:17 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمانه | ( نظرات )لطفاً خودتان را معرفی کنید. سلام مرضیه هستم هم‌سفر، 4 سال تخریب، آنتی ایکس مصرفی: کراک و شیشه، روش درمان DST، داروی درمانOT، سفر اول 12 ماه، باراهنمایی آقای علی مقدم و خانم عزت، رهایی: 3 سال و 8 ماه.چگونه با کنگره آشنا شدید؟

سال 87 با ناامیدی در ماه مبارک رمضان بود از خدا خواستم راه درست را نشان ما بدهد و برنامه ماه‌عسل را می‌دیدم که مهمان برنامه خانم عزت و پسرشان آقای عباس امیر معافی بودند و کنگره 60 را معرفی کردند.

 

کمی از گذشته‌ای دور آن زمان که مسافر شما درگیر مواد مخدر بود برایمان بگویید؟

گذشته‌ها را گاهی باید فراموش کرد غیر از زمان مصرف مسافر. چون آن‌قدر تلخ است که بازگویی‌اش باعث رنجش خودم می‌شود ولی شاید برای کسانی که اکنون مثل گذشته من هستند آموزش خوبی باشد. درگذشته برای ترک مسافرم (اگر کلمه ترک را می‌گویم آن زمان نمی‌دانستم باید مسافرم درمان شود) به هرجایی بخواهید رفتم از روان‌پزشک تا داروهای گیاهی و ماهواره‌ای فقط سم‌زدایی نکردم و همیشه بی‌نتیجه می‌ماندیم و چون دو تا مسافر داشتم درگیری زیادی در خانه داشتیم، من و دخترم چه شب‌هایی که با دعوای دو مسافرم که همسرم و پسرم بودند از خواب بیدار می‌شدیم و تا صبح گریه می‌کردیم و حرف پدرش این بود چرا ترک نمی‌کند؟ و خودش هم مصرف‌کننده بود و در آن حال به پسرش نصیحت می‌کرد که مصرف مواد را کنار بگذارد ولی خودش مصرف‌کننده بود.

 

سفر اول شما چگونه گذشت؟

سفر اول ما سخت بود چون مسافرم روز اول مشاوره مواد مصرفی‌اش را کم گفته بود و بر مبنای آن دارویش را شروع کردند  و جواب گوی مسافرم نبود به خاطر همین مسئله خیلی گریز زد و سفر بدی داشتیم  چون مسافرم برای اینکه به ما نشان دهد کنگره می‌رود به آکادمی می‌رفت و عکس ازآنجا می‌گرفت و بعد سراغ کارش و مواد می‌رفت و شب به خانه برمی‌گشت عکس کنگره را نشان من می‌داد و من هم خوشحال بودم از اینکه مسافرم کنگره رفته بودم و خیلی سختی‌ها را گذراندیم  و ناآرامی‌هایی در خانه بود  ولی با آمدن در کنگره خیلی بهتر شدیم و من و دخترم که به‌اصطلاح حالمان خوب بود خانه را آرام می‌کردیم تا روزهای سخت بگذرد.

 

حس خودتان را در روز رهایی‌تان بیان کنید؟

من همیشه به سفر اولی‌ها می‌گویم حس رهایی را نمی‌توان گفت، مثل حس مادری است که بچه‌اش به دنیا می‌آید و تا رزمانی که مادر نشوی نمی‌توانی حسش کنی، حس خدایی، حس عشق به فرزند، وقتی در کنار مهندس قرار می‌گیری و با گریه اعلام می‌کنی که هم‌سفر هستی و گل رهایی می‌گیری حس وصف‌ناپذیری است و آن‌هایی که سفر دوم هستند درک می‌کنند و سفر اولی‌ها ان‌شالله به آن جایگاه می‌رسند.

 

زندگی امروز شما با زندگی قبل از کنگره چه فرقی کرده است؟

قبل از کنگره زندگی پر از دعوا و مشاجره بود ولی با آمدن به کنگره آموزش دیدیم  که باید به یکدیگر احترام بگذاریم، محبت کنیم و در مورد یکدیگر قضاوت نکنیم، در کنار هم باشیم نه در مقابل هم پس خدا را شکر می‌کنم و آرامش الان زندگی‌ام را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنم.

 

بیشترین تأثیر را از کدام وادی گرفتید؟ چرا؟

همه وادی‌ها پیام‌های خوبی هستند ولی وادی هشت بود که راه درست را به من نشان داد که فقط با دعا مشکل حل نمی‌شود و باید حرکت کرد و وادی چهاردهم عشق و محبت است که باید باشد تا بتوانیم هر مشکل و سختی را در کنار خانواده حل کنیم.

 

خدمت در کنگره چه تأثیری در سفر ما می‌تواند داشته باشد؟

از ابتدا که وارد کنگره می‌شوی همان جارو کردن و چایی دادن و... است انسان را از غروری که دارد پایین می‌آورد و این اولین درسی است که ما آموزش می‌گیریم و انسان برای آرامش باید غرورش را کنار بگذارد و با خدمت به نظر من این غرور کم‌رنگ می‌شود و انرژی که از خدمت در کنگره می‌گیری وصف‌ناپذیر است و خستگی‌اش لذت‌بخش است چون بادل و جان کار می‌کنی و کاری را می‌کنی که دوست داری.

 

شما بعد از رهایی در چه شعبه‌هایی خدمت کردید؟

بعد از رهایی چون شعبه افسریه تازه تأسیس بود خدمت دبیری و نگهبانی را در آنجا و بعد در آکادمی هم‌دوره دبیری و نگهبانی را گذراندم و مسئول صدور کارت و راهنمای تازه‌واردین در شعبه آکادمی بودم و  ان‌شالله بتوانم بقیه خدمت‌ها را انجام بدهم.

 

چه پیامی برای هم‌سفران دارید؟

پیام برای هم‌سفران این است که با عشق به کنگره بیایند و از تجربیات کسانی که در آن راهی  که موفق بوده‌اند استفاده کنند که در اول ورود درمان مسافرانمان است، از کسانی آموزش بگیرند که در درمان مسافرانشان موفق بوده‌اند.

 

نظر خود را در مورد صبر بیان کنید؟

صبر یکی از واژه‌های قشنگی است که باید در برابرش صبوری کنیم تا به نتیجه کاری که می‌خواهیم برسیم و همیشه کمک راهنمای من این جمله را به من می‌گفت: (برای رسیدن به رهایی باید کفش آهنی پایت کنی) و  معنی‌اش همان صبری بود که من باید پیدا می‌کردم، یک‌زمانی در مورد اعتیاد و حالا در مورد مشکلات بعدی زندگی‌ام که باید صبر را پیشه زندگی خود کنم.

 

بهترین معلم و الگوی شما در کنگره 60 چه کسی است؟

بهترین معلم من خانم عزت است که با تجربیاتی که داشته و دارند من را زنی محکم در برابر زندگی آموزش داده تا با سختی‌ها و مشکلات روبه‌رو شوم و برای حل آن‌ها بکوشم و الگو دیگر من آقای مهندس دژاکام و خانم آنی هستند که در برابر تمام سختی‌ها و مشکلات ایستادند تا کنگره را با اینجا برسانند پس می‌توانم با عشق، محبت، خوش‌رویی و ازخودگذشتگی که در وجود این دو فرشته دیدم یاد بگیرم که در برابر سختی‌ها مقاوم باشم. 

 

حس خود را بیان کنید؟

بنیان کنگره: بنیان عشق و محبت

نشریات کنگره: درس‌های زندگی

کتاب 60 درجه: کتاب قانون

کتاب عشق: شناختن زندگی واقعی

ره‌جو: تسلیم شدن

خانم عزت: حرمت

 

مصاحبه از هم‌سفر سمانه لژیون خانم آنی کماندار

شعبه آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فخری دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 18:37
خانم مرضیه امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی هم خدمت کنید.خانم زری ممنون از زحمات شما
وفا یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 17:10
خانم مرضیه عزیز موفق و پیروز باشید.
خانم سمانه عزیز خدا قوت
یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 16:30
با سپاس از خانم مرضیه،به منظور خدمات ایشان وخداقوت به خانم سمانه.
مسافرامید یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 12:27
مرضیه خانم با امید و پشتکاری که در شما هست به بهترینها دست خواهید یافت چراکه لایق آن هستید.
خانم سمانه خدا قوت
همسفر عزت شنبه 18 اردیبهشت 1395 16:34
مرضیه عزیز برایت سلامت وموفقیت آرزو میکنم وتورا در رسیدن به خدمت درمقام گمک راهنما میبینم امید دارم به آن درجه والا برسی چون تو لیاقتش را داری آمین پس آن کن که فرمان است
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات