متن كامل سی دی احیاء ( بخش دوم)
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 ساعت 13:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر زری | ( نظرات )گفتیم احیا در ابعاد مختلف است،که مادر تمام سطوح سعی میکنیم در کنگره این کار را انجام دهیم. احیایی که میکنیم زمانش چقدر است؟ باید مشخص باشد. ممکن است گاهی اوقات زمان احیا تا آخر عمر هم باشد در سفر دوم. ولی در سفر اول قسمت اصلی احیا زمانی که میخواهیم این جنازه را جمع کنیم. این چقدر طول میکشد؟ این باید مشخص باشد.

نمیتوانیم بگوییم این بی‌نهایت است یا 24 ساعت است،زمان باید مشخص باشد.شما میخواهید خانه ای را باز سازی کنید. چقدر طول میکشد؟ زمانش چقدرست؟ باید زمان احیا مشخص باشد، که در کنگره60 زمان احیا در سفر اول حداقل 10 ماه است. اینها خوراک و طعام احیاست. نکته بعدی، مکان احیاست. احیا احتیاج به مکان دارد شما در هوا نمیتوانی احیا کنی. بیمارستان عمل احیاست. اتاق عمل مکان احیا، بخش اتاق احیاست.

ما در کنگره60 میخواهیم احیا کنیم مکانمان کجاست؟ آیا مکان ما در پارکهاست؟ پارکها محل مناسبی برای احیا نیستند. فصل باران و برف و سرما، حضور مردم و تماشاچی پارک مناسب نیست. پارک محل احیا مواد مخدر نیست. ممکن است سلب آزادی و آسایش بقیه باشد. پس احیا یک محلی میخواهد که باید مشخص باشد. ما برای احیا کردن مشکلاتی داشتیم حلش کردیم،همین محل احیا کردن بود.

قبلا برای محلها از دیگران کمک میگرفتیم و دچار مشکل می‌شدیم، و از شهرداری سرای محله می‌داد که بچه‌ها را احیا کنیم، وقتی وسط کار می‌رسید و به نتیجه می‌رسیدند، مدیر آنجا عوض میشد و فوری همه را بیرون می‌ریختند که ما اینجا را لازم داریم. چون اینها همه رو سلیقه کار میکنند، روی پروتکل صحیح کار نمی‌کنند. الآن یا رهن می‌کنیم یا می‌خریم، و یا اجاره می‌کنیم، و یا بعضی در اختیار کنگره60 قرار میدهند.

حالا یک نکته دیگر هم هست.همه عملیات احیا انجام گرفت با یک مسئله مواجه می‌شویم. هرچیزی پرتی دارد. افراط یعنی زیاده روی و خیلی بد، تفریط یعنی کم روی که آن هم بد است. یعنی زیاده روی و کم روی هر دو   بدند. مثل افراط و تفریط در غذا خوردن، خوابیدن. نخوردن و نخوابیدن میشود تفریط. ما در مسئله اعتیاد هم باید افراط و تفریط بپرهیزیم. وقتی شخصی را احیا میکنیم ،درست مثل یک موجودیست که خواب بوده، حالا از خواب بیدار شده، و حالا قضیه خیلی فرق میکند. باید کاملا مراقب باشیم. گاهی مثل این است که یک اژدهایی خواب بوده و حالا این اژدها از خواب بیدار شده است، وقتی اژدها بیدار شده ما باید مراقب باشیم.

فردی که تا حالا مواد مصرف میکرده، گیج و منگ بوده، حالا خوب شده و 1 مرتبه از خواب گران بیدار شده، حالا باید ببینیم تکلیف چیست؟ چون در اینجا صحبت میکند که احیا یعنی بازتوانی در ابعاد مختلف و تثبیت آن،و این کار ممکن نمیباشد مگر در ادامه طعام بهتری مهیا گردد،یعنی کامل شدن اجزای مثلث.

از این بحث كه بگذریم نگهبان سوال میکند: در هنگام احیا گاهی اوقات کار مشکل میشود به سخن دیگر،گویی شخصی را که سالها خواب بوده،ما میخواهیم اورا بیدار کنیم.در این شرایط بایستی کمال دقت را انجام دهیم تا به بیراهه نرویم.

تا حالا خواب بود،سنگ بود،مثل مار سرمازده، یخ زده افتاده بود.حالا خوب شده،از خواب بیدار شده است.
شخص مصرف کننده آنجا افتاده بود، بیحال و فقط فکرش این بود که مواد تهیه کند، و به فکر شکم خودش بود. حالا از خواب بیدار میشود، میبیند از همه چیز عقب افتاده، کار تحصیل، پول. سفر خارج میخواهد برود. تسویه حساب شخصی میخواهد شروع کند، حقوق از دست رفته را پبدست بیاورد. کلی از این کارها می ریزد سرش، میخواهد این کارها را انجام دهد.

مشکل دیگری که گاهی مواجه میشویم، بیداری قوای جسمی و جنسی می‌باشد. در سفر که خوب میشوند، یکمرتبه در تمام سطوح خوب میشوند. هم جسمشان خوب میشود، هم قوای جنسیشان بیدار میشود. اینجا مشکل آفرین میشود. پس وسط کار فیلتان یاد هندوستان نکند. وسط سفر اول میخواهد ازدواج کند، میخواهد دوست پیدا کند، می افتد در این کار و تخریب بسیاری بوجود می آورد. چند سال از کار افتاده بوده، حالا سفرش تمام شده، قوای جنسی اش بیدار شده، میخواهد خوب افراط و تفریط کند و تلافی سالها را در بیاورد و به هزار نکبت و بلا گرفتار می شود. به اینها باید دقت كنیم تا دچار مشكل نشوید برای همین است جهان بینی آموزش می دهیم تا تفكر بیدار شود.

استاد رعد: آری در جسمیت ایجاد مشکل مینماید،بایستی در آن موردها قدری کار بشود،انسانها همه چیز را میخواهند بطور غیر طبیعی بدست بیاورند. اصولا کار انسان اینست که همه چیز را بصورت غیر متعارف و غیر معمول بدست بیاورد. زود بدست بیاورد، بجای اینکه کار کند ذره ذره اندوخته کند میرود یکمرتبه رشوه ای بگیرد، زدوبند کند،و زود به همه چیز برسد. برای همین مشقهایشان نا تمام می ماند و 2 باره باید بنویسند.

در ایام ما قضیه فرق می كرد؛شب جمعه فقط یک شب بود، ولی انسانهای کم عقل، همه شب، شب جمعه دارند و این از کمال به دور است و بجای اینکه از عقل خود یاری بگیرند، میخواهند مانند گاو آهن باشند واز جسم خودشان استفاده کنند و هیچ به سن و سال خود هم فکر نمی‌کنند و  این میشود که در مسایل خاص دچار کمبودهایی می‌شوند و در احیای خودباز می مانند. اما بایستی در آنها تعادل را معنا نمود، تا با عقل به کارهایشان برسند،و چون چهارپایان، روزگار نگذرانند و بتوانند از نیروی الهی بهره بهتری بنمایند.

استفاده از قوای جنسی هم یک فکر و حسابی دارد، یک برنامه ریزی خاص دارد، افراط در این قضیه وحشتناک تخریب ایجاد میکند. در قدیم در همین كنگره داشتیم زن 70 ساله بعد از اینكه یه خورده بهتر شد ادای دختر 14_15 ساله را در می آورد. این یعنی چه؟ هرچیزی با شرایط سنی ایجاب میکند. باید با به تعادل در بیاید در سمت خوب؛ وگرنه این قضیه تخریب ایجاد میکند. نه مانند آهن سرد و نه مانند آتش،داغ و گرم بود. باید حساب و کتابی داشته باشد، و بعد ما می آییم آن تکامل راپیدا می کنیم. تا حالا اینقدر مواد مخدر مصرف میکردید که خفه بودید و از جایتان تكان نمیخوردید. حالا بیدار شدید باید اینجوری کنید؟ باید تخریب ایجاد کنید؟ به هزار فساد کشیده میشود.باید تحت نظم خاصی باشد.

وقتی در قضیه ای افراط باشد انحرافات شروع میشود. انحرافات بخواهد شروع شود کاری ندارد. از یک پک مواد مخدر در اینجا و آنجا بعد از مدتی یک مصرف کننده دایمی می‌شوی. در مسایل غریزه‌جنسی هم همینطورست. یکی اینجا، یکی آنجا،بعد میبینی زندگیت تحت تاثیر یکسری فساد قرار گرفت. چه مرد باشد چه زن. فرقی نمیکند. هر دو هرجایی می‌شوند. باید این تحت نظم و کنترل خودش قرار گیرد، هم برای خانمها هم برای آقایان. این ادامه پدا كند انحراف به وجود می آید این بلایی که در اروپا با آن مواجه شدند. یعنی این مسئله آنقدر آزاد بود و آزاد اجرا شد، که دیگر انسان از مسائل طبیعی لذت نمیبردند. اینقدر این قضیه باز و در دسترس بود، که دیگر از جنس مخالف لذت نمیبردند، و از آنجا این شاخه باز شد كه همجنس گرایی بوجود آمد.

این قضیه هم اینقدر افراط پیدا کرد که ازدواج هم از بین رفت و کانون خانواده هم از بین رفت. خوشبختانه در کشور ما هنوز از بین نرفته است. الآن در اروپا تنها زنها و مردها در زیر شیروانی‌ها زندگی می کنند و بعد هم ازدواج همجنس گرایی باب شد،مانند قوم لوط؛ و آنقدر گسترش یافت که به اینجا رسید و این به این خاطر بود که پرده و حجاب از بین رفت و اینقدر تکرار شد که از مسائل طبیعی هم لذت نمیبردند. در قدیم از مسائل جنسی لذت می‌بردند. پس باید همه ما بدانیم در زمانیکه بیدار می‌شویم، به این قضیه توجه کنیم. بین انسان و حیوان وجه متمایزی هست. وقتی حیوان را ول میکنید، هر حیوانی با حیوان دیگر جفت می‌شود، این ایرادی ندارد،چون در مرحله حیوانی است. ولی وقتی وارد مرحله انسانی می‌شویم، قضیه فرق میکند، همین قضیه افراط بود که بیماری ایدز و  HIVرا بوجود آورد. قدیم بیماری سفلیس و سوزاک بود، برای افرادی که از مهار خارج شده بودند، و حالا بیماری ایدز و هزاران بیماری دیگر است. این بیماری از رخ و قیافه معلوم نمی شود، و شما ممکن است ببینید خیلی قشنگ است، ممکن است بیماری ایدز داشته باشد، شما متوجه نمی شوید. این را باید دقت کرد. چون طبیعت و کائنات و سیستم جنسی،پاسخ بسیار خوبی دارد، برای آدمهایی که در بعضی مسائل دچار افراط می شوند، اگر از آموزگارآموختی که هیچ،اگر نیاموختی از روزگار می آموزی. پس این را با کمال دقت تمام آقایان و خانمها که بیدار می‌شوند، حد و حدود را رعایت کنند.

چون به آن شکل شد، ازدواجها کم شد، و قلیل شد و از بین رفت و دچار دستاویز قرار گرفت. بعضی اوقات اینقدر پیش رفته، بعضی تخلفها افتخار شده است. کسی که این تخلفها را مرتکب می‌شود، و بعد برای بقیه با سربلندی تمام تعریف می‌کند. کسی که یک سیستمی دارد و از سیستم خارج می‌شود و برای بقیه تعریف میکند، مثل کسی که رشوه خورده و با سربلندی می‌گوید: آره من این همه حق حساب خوردم، بقیه هم. بما می‌گویند،باریکلا چقدر این زرنگه!یعنی مفاهیم معنای خود را عوض کرده است.دزدی میشود زرنگی،فساد و رشوه خواری شده زرنگی و سربلندی. افشای یک کار زشت حرام است فحشا یک کار زشت و غیر معمول است. افشا آن زننده و حرام است. نباید آن را بازگو کنید. اینها عوض شده و باید برگردد بجای خودش.

انسانها همه چیز را می‌خواهند به طور غیرطبیعی بدست بیاورند. وقتی بدست آوردند، باعث می‌شود خانواده. و جامعه ضعیف و سست شود و جداییها و متارکه زیاد شود. همه بهم نگاه میکنند. میخواهند پول را از چنگ هم در بیاورند. میگوید خانه را بنام من کن، خانه را بنامش کرد، میگوید طلاق بده. خانه مال زن است، مرد میگیرد بعد طلاقش میدهد و با کس دیگری میرود. اینها همه نشات گرفته از همین است که میخواهند همه چیز را غیر طبیعی بدست بیاورند. پیوندها سست شده بعد از دو سال فیلشان یاد هندوستان می كند.

در ایام ما قضیه فرق می كرد؛شب جمعه فقط یک شب بود، ولی انسانهای کم عقل، همه شب، شب جمعه دارند و این از کمال به دور است هفته یك شب جمعه دارد،حالا نه،2 تا دارد. دیگر نه هر روز و هر ساعت نیست.

 این از کمال دور است و بجای اینکه از عقل خود یاری بگیرند، میخواهند مانند گاوآهن باشند و از جسم خودشان کمک بگیرند. انسانها برای زندگی خودشان از تفکر خودشان استفاده کنند.نباید جسم خودشان را در معرض فروش قرار دهند و هیچ به سن و سال هم فکر نمی‌کنند و هر چیزی با هر چیزی جور در بیاید،در یک شرایط خاص خودش.این می‌شود که در مسایل خاص دچار کمبود می‌شوند و در احیا خود باز می مانند.اما بایستی در آنها تعادل را معنا نمود تا با عقل به کارهایشان برسند و چون چهارپایان روزگار نگذرانند و بتوانند از نیروی الهی بهره بهتری برداشت نمایند.

با تشکر و سپاس از بنیان کنگره60


نویسندگان: همسفر فخری لژیون خانم لیلا محمدی،لژیون هشتم

همسفر سارا لژیون خانم سارا آقاحسینی لژیون نهم

شعبه آکادمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وفا جمعه 10 اردیبهشت 1395 15:17
خانم فخری عزیز و خانم سارا ی عزیز؛ سپاس فراوان از زحمات شما.
خانم زری خدا قوت.
همسفر زری پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 08:31
خانم ها سارا و فخری عزیز خدا قوت انشالله در جایگاههای بالای خدمتی ببینمتان
شهلا چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 18:50
با تشکر از خانم ها فخری و سارا از مطالب بسیار استفاده
بردم.
مسافرامید چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395 17:31
با تشکر از همسفزان محترم سرکار خانمها فخری و سارا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات